Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Grafitowa Bestia A4 1.8


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wam zaprezentować moje autko zakupione 20 czerwca 2010r. ( Audi A4 1.8 ADR 125KM )

Jest to moje pierwsze auto po zdaniu prawa jazdy, które zdałem dopiero za 3 razem :decayed:

Audikę zakupiłem z komisu, podobno stała około dwóch tygodni w Polsce, w zasadzie to moja ex mi ją znalazła na allegro,

oczywiście na drugi dzień pojechałem odrazu z kumplem do Gostynina ją oglądać, okazało się że prawe tylne nadkole i

drzwi były malowane, lakier pod kątem przy dobrym słoneczku się niestety różnił, oczywiście zapytaliśmy pana handlarza

co to jest, a on na to, że tak wie że było malowane ale niby w Niemczech :> yhy. Stan silnika wydawał się na dobry, nie było

żadnych wycieków, ani żadnych dziwnych odgłosów :). Kupiłem autko, kilka dni później zmieniłem opony bo były cholernie łyse

na tył dunlopki a na przód continentale. Oczywiście olej, filry, pasek rozrządu ( tylko bo się spłukałem w ubezpieczalni )

Jakiś czas później padł przegub, poza tym auto się trzymało do pewnego momentu kiedy z rana po odpaleniu było KLE KLE KLE

Poczytałem trochę w necie na ten temat no i dałem sobię spokój z tym dźwiękiem ze względu na brak funduszu, niestety nie

mogłem podjąć pracy ze względu na szkołę. Oczywiście z czasem klekot narastał, ale stwierdziłem że zajmę się silnikiem wtedy

kiedy padnie, czyli swap na coś mocniejszego, nie ukrywam że nie polubiłem tego silnika ze względu na spalanie PB a w sumie

osiągi nie są zadowalające. Auto oczywiście nigdy nie miało LPG. To tak z grubsza, teraz kilka słów o wyposażeniu ;)

-ABS

-Wspomaganie Kierownicy

-Centralny Zamek

-Termometr W Liczniku :naughty:

-Climatronic

-Nagłośnienie NOKIA ( 6 głośników )

-Zmieniarka do kaset zaraz za dźwignią od hamulca ręcznego :decayed:

-Kubełkowe Foteliki

-Kierownica z eSki

-Aluski 16"

Do dnia dzisiejszego wymieniłem już oba przeguby, żaróweczki na philipsa, tarcze, klocki, łożyska, płyn hamulcowy, nowy akumulator, nowe zimóweczki, bezpieczniki :decayed: no i jak w/w olej, kilka płynów, pasek rozrządu.

Auto aktualnie wygląda tak:

20101002149.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100710091.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100710092.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100821112.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20101002154.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100821111.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100821117.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Niestety w poprzednią zimę zgubiłem spód od zderzaka =D. Za długo jeździłem na letnich oponach... i się raz na zakręcie nie zmieściłem :rolleyes:

co do modów mam dość obszerną listę, aczkolwiek nie mam narazie funduszu, szukam pracy ale w Płocku jest dość ciężko o pracę z wykształceniem zawodowym, reszte robię zaocznie.

-Lampy poliftowe przód + xenon

-Lampy tył Ledowe

-Przedni zderzak poliftowy

-Oświetlenie wnętrza Ledowe oczywiście barwy białej zimnej

-Swap silnika na 1.8T wraz ze skrzynią

-Felgi MAM8 conajmniej 17cali na lato

-Gwint

-Białe kieruneczki

-Może FIS...

-Zmiana Radia + wzmacniacz + skrzynka

-Zmiana Gałki Biegów na polifta

-Ramki na zegary

-Oświetlenie pod nogi z drzwi

-Myślę nad jakimś stożkiem + wydech, chociaż nie wiem czy zdobędę ładne brzmienie z marnego (aktualnie) 1.8 5V a dźwięk Calibry mnie jednak nie jara

-Poliftowe kratki nawiewu

-Poliftowy Panel od klimki

No i chyba byłoby to na tyle z planów, mam nadzieje że na czasie podejmę pracę, więc na pewno będę błyskawicznie podejmował modzenie, bo nie ukrywam że marzę o tym od samego początku istnienia na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto super ,dobra baza do modów :> Na początek możne jakieś ładne felgi 17 mała gleba i lampy z polifta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż elektryczne szyby!

lampy przód i tył najlepiej po II lifcie (wtedy halo w zderzak), białe kierunki w błotniki, minimum 17", gleba. Na początek :wink4:

wywal ten uchwyt na telefon.

i dobre radyjko mógłbyś zapodać :good:

a tak to nie źle się prezentuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna A4 i zadbana, oby ci służyła...

Silnik to masz chyba ADR jak u mnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zależy jakie masz plany do auta - ogólnie im niżej tym lepiej :tongue4: zależy od twoich chęci, rozmiaru kół jakich planujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie koła narazie zostają takie jakie są, czyli 16stki. A co do obniżenia ... tak żeby było spoko :decayed: u mnie w okolicy są baaaardzo niedobre drogi więc to też trzeba wziąć pod uwagę :blink:. Pierwsze za co się wezme chyba po malowaniu to lampy przód i tył i jakieś xenonki co o tym myślicie ? No i białe kierunki na błotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i spryskiwacze do xenona :naughty:

optymalna gleba to jest tak -30 wg. mnie, u nas na 16" jest -40/-30 i jest spoko. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić sam jak masz narzędzia i jakieś pojęcie o tym, ale z tego co widzę to chyba nie bardzo masz - bez obrazy :decayed:

a za ile ktoś ci to zrobi to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przyznaje się bez bicia, mówię zaczynam dopiero przygodę z tym, więc wiele nie wiem..Zawsze chciałem mieć auto które się odróżnia. Bo prostych A4 jeździ dość dużo :). A tak apropo no to za rok kończę zawodówke kierunku elektromechanika poj. samochodowych :D i przechodzę właśnie na warsztat w czasie praktyk więc mam nadzieje że się czegoś tam nauczę.Potem jeszcze jakaś maturka ale to nie istotne w między czasie trzeba się podjąć roboty żeby było za co modyfikować oczywiście :)

W sumie znajomy z klasy ma warsztat no i się troche buja, może on coś będzie wiedział na ten temat :)) Ogólnie dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy. tylko nie zrób tego auta tak, żeby się odróżniało w złym tego słowa znaczeniu.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje rysy zrobione dzisiaj w nocy tzn. wczoraj. :confused4:

http://img684.imageshack.us/f/20100626074.jpg/

http://img121.imageshack.us/i/20100626076.jpg/

Za**bał bym żebym wiedział kto to... ( auto.. od hmm.. 4 dni stało u mnie na parkingu ) :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 23:07_________________________________________________

nie ma sprawy. tylko nie zrób tego auta tak, żeby się odróżniało w złym tego słowa znaczeniu.. :gwizdanie:

Jasna sprawa wcale o tym nie myślałem :cool1: Ma być delikatnie i ładnie zrobiona :) jeżeli rozumiesz tej wypowiedzi znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem stary czy z zazdrości czy przypadkiem.. chociaż stało tam ze 20 samochodów inny padło na mój. I to jeszcze żeby jeden element... a tu maska i błotnik.. świetnie nie wiem co ja mam z tym zrobić bo na lakiernika narazie chyba nie wyciągne a pewnie jak tego nie zabezpiecze to rdza zacznie włazić. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj tego gościa - Pawlo 2004 - z tego co zauważyłem zna się na rzeczy to ci podpowie co i jak. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze co w poniedziałek pan majster powie na ten temat... niby znajomy ale mi krzyknął 400zł za maske.. czy to troche nie przy dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorą i 600zł za element. ale 200zł też biorą. zależy od zakładu i ich możliwości :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech niedość że fura niedawno sprowadzona, trzeba zrobić jakieś tam wymiany wiadomo filry, olej, rozrząd pewnie, opony, ubezpieczenie dosyć drogie bo sam na siebie wziąłem a jestem nowym kierowcą, to jeszcze jakaś pała szła i musiała zarysować... ale cóż... aż mi się tego malować w sumie nie chce bo zaraz znów będzie szedł jakiś debil i się powtórzy sytuacja, a niestety nie śpie na kasie :([br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 23:24_________________________________________________Może ktoś wie czemu sprzęgło łapie tak wysoko ? już prawie przy końcu ... ciężko mi to wyczuć i ciągle pisk jak ruszam :(. Nie mogę tego jakoś skumać.. Czy w tych audicach poprostu tak jest?... Czy o co chodzi :P ? sprzęgło się zużyło ?... to jest kilka mm pracy sprzęgła dosłownie i to pod sam koniec... nieee wiem o co chodzi..może tak mi się tylko wydaje?... :wallbash::mysli::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...