Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Po obniżeniu siedzenia włącza się lampka AIRBAG


bugaj88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znowu problem a poduszkami. problem wyskakuje za każdym razem gdy obniże siedzenia to odrazu świeci lampka Airbag. nastepnie wyłącze ja przez VAG i ponownie rusze siedzeniem i problem sie pojawia. O co w tym chodzi. W czym tkwi problem???? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ruszysz palcem wtyczke poduszki pod fotelem, to sie kontrolka nie swieci? Moze wtyczka albo kabel jest uszkodzone/zle ulozone i naciskasz je fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ruszysz palcem wtyczke poduszki pod fotelem, to sie kontrolka nie swieci? Moze wtyczka albo kabel jest uszkodzone/zle ulozone i naciskasz je fotelem.

no raczej innego wyjscia nie ma :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest to częsty błąd vw/Audi, u mnie już kilka razy w przeciągu 2 lat po przesunieciu, podniesieniu, obniżeniu fotela wyskakiwał błąd. Vag i kasajca w mojim wypadku. Dobrze że nie występuje to u mnie zbyt często.

Proponuje przeczyścic wtyczke, sprawdzić styki, ewentułalnie złączyć na sztywno i powinno być po problemie. No chyba że błąd wynika z czegoś innego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączyć na sztywno nie radzę, bo jak będzie chciał wyjąć fotel to po co dodawać sobie roboty.

Mi się to pojawiło jak wyciągałem fotel kierowcy, potem złączyłem i oczywiście AIR BAG się zapalił, wystarczy przeczyścić styki specjalnym preparatem u mnie to pomogło, usuwanie błędu VAG- iem na nic się zda, bo po pewnym czasie i tak się nam zapali kontrolka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączyć na sztywno nie radzę, bo jak będzie chciał wyjąć fotel to po co dodawać sobie roboty.

Mi się to pojawiło jak wyciągałem fotel kierowcy, potem złączyłem i oczywiście AIR BAG się zapalił, wystarczy przeczyścić styki specjalnym preparatem u mnie to pomogło, usuwanie błędu VAG- iem na nic się zda, bo po pewnym czasie i tak się nam zapali kontrolka. :)

No oczywista spawa :) Jeżeli błąd często wyskakuje.

Nie wiem jak ty często wyjmujesz fotel, bo mi się tylko raz zdarzyłoi tylko przez to że zalałem fotel :naughty: Ale jeżeli miałbym wybierać pomiędzy częstym kasowaniem błedu vag'iem, a złączeniem na sztywno, to wybieram opcje drugą :wink4:

W pierwszej kolejnoście niech sprawdzi wtyczke i styki... jeżeli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączyć na sztywno nie radzę, bo jak będzie chciał wyjąć fotel to po co dodawać sobie roboty.

Mi się to pojawiło jak wyciągałem fotel kierowcy, potem złączyłem i oczywiście AIR BAG się zapalił, wystarczy przeczyścić styki specjalnym preparatem u mnie to pomogło, usuwanie błędu VAG- iem na nic się zda, bo po pewnym czasie i tak się nam zapali kontrolka. :)

No oczywista spawa :) Jeżeli błąd często wyskakuje.

Nie wiem jak ty często wyjmujesz fotel, bo mi się tylko raz zdarzyło i tylko przez to że zalałem fotel :naughty: Ale jeżeli miałbym wybierać pomiędzy częstym kasowaniem błedu vag'iem, a złączeniem na sztywno, to wybieram opcje drugą :wink4:

W pierwszej kolejnoście niech sprawdzi wtyczke i styki... jeżeli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej :chytry:

Przecież pisałem że najlepszą opcją jest przeczyścić styki specjalnym preparatem, zastanów się złączy na sztywno, a po 2 tygodniach czy tam iluś wyleje sobie cole na na siedzenie dokładnie jak Ty, więc po co od razu brać się za lutowanie jak można to zrobić w lepszy sposób, który może pomóc, a jak nie to trudno.

Albo inaczej kupujesz nową wtykę w ASO i zakładasz, na pewno na sztywno bym tego nie montował.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...