Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy, auto się trzęsie


Nowak_zg

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek witam wszystkich ze ;slonecznej; irlandii ;). Nie mam tu internetu wiec odczytam dopiero co mi poradzicie i za co mnie pojedziecie dopiero za kilka dni. Problem mam taki:

wyjezdzajac rano po ok 5 minutach z pod swiatel ruszylem tak ze na pierwszym biegu przyspieszylem do ok 2500-3000 obr/min i wrzucilem dwojke: auto zaczelo sie dusic trzasc szarpac (prawie zgaslo). Co to moze byc?

wolalbym wiedziec bo zamierzam za ok 2 miesiace wrocic nia do polski i lepiej zeby na trasie nic sie nie stalo bo to 2000km od domu.

mial ktos podobny problem?

co powinienem sprawdzic?

z gory dzieki za odpowiedzi. za pare dni przeczytam. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niestety nie to .... filtry paliwa i powietrza sa wymieniane co 8 000km tak samo jak olej oraz filtr oleju :| dzis tez wymienilem wlasnie filtry(zawsze orginalne) i olej (CASTROL GTX MAGNATEC DIESEL 10w40)

podpinany byl juz pod vaga i zadnych bledow niewykazywalo

moze jakies inne propozycje co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdzajac rano po ok 5 minutach z pod swiatel ruszylem tak ze na pierwszym biegu przyspieszylem do ok 2500-3000 obr/min i wrzucilem dwojke: auto zaczelo sie dusic trzasc szarpac (prawie zgaslo). Co to moze byc?

Witaj :hi: mam identyczny problem co Ty ostatnio taka sama sytuacja mi sie przydarzyła :( Rozwiazałes moze juz u siebie ten problem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u mnie ostatnio podobnie. Jade na trasie , wciskam gaz by wyprzedzić i nagle przy 2,5tys obr i auto słabnie, dusi się. Jak gaz delikatnie naciskam to jedzie. Zwykle jeżdze spokojnie. Do tej pory auto przyspieszało bardzo mocno. A obecnie raz jedie a raz się dusi. Odpala normalnie, nie dymi, nie bierze oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi:

trzeba mieć do niego dostęp :tongue4: Kolega Nowak_zg miał ten sam problem co ja więc może wie o co się rozchodzi i podzieli się wiadomościami co w tej sprawie uczynił :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowak_zg po Tobie się tego nie spodziewałem :gwizdanie:

myślę że pora zmienić wóz :polew:

a tak na powaznie to jak już koledzy pisali to jeżeli nie filtry to do zaworka od paliwa się jakiś "paproch" dostał?

masz tak cały czas czy pojawia się to sporadycznie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tak cały czas czy pojawia się to sporadycznie?

Dopiero 2 raz miałem taką sytuację, pytam dlatego ze zawsze lepiej jest zapobiegać jak leczyć :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli nie filterki to może jakieś trefne paliwo zalewasz? ja mimo wszystko doszukiwałbym się gdzies w tej dziedzinie przyczyn... a jak z kątem wtrysku na vagu? kurde tyle specjalistów i nikt nie wie :decayed:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solarek bez vaga sie nie obejdzie,no chyba ze chcesz wszystko wymieniac nie liczac na koszty?po zgaszeniu auto jezdzi normalnie?i pozniej znowu go przytyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solarek bez vaga sie nie obejdzie,no chyba ze chcesz wszystko wymieniac nie liczac na koszty?po zgaszeniu auto jezdzi normalnie?i pozniej znowu go przytyka?

wiem ze bez vaga sie nie obejdzie :thumbdown: autko po odpaleniu zachowuje sie normalnie dopiero jak rusze to zaczyna trząść ale tak po ok 30 sek i jak mu dam powyzej 2.5 tys obr przyczyna ustaje...stało mi sie to dopiero drugi raz i jak na razie nie mam powodu do zmartwien ale przydalo by sie wiedziec gdzie zajrzec co sprawdzic zeby pózniej nie było żadnych większych kłopotów z autkiem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie wiem... :vaglogi:

ja tym bardziej nic nie wiem :gwizdanie: zobaczymy później czy sytuacja się będzie powtarzać a do vaga jak na razie nie mam dostępu :wallbash: Paweł by się moze coś wypowiedział na ten temat :decayed: ale niestety nie śledzi wątku :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...