Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Naprawa maglownicy, Łódź - Warsztat Dynamica


borryz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

....szukałem po nazwie, po ulicy z adresu, nic nie znalazłem na forum (co mnie trochę zdziwiło) więc zakładam nowy wątek.

Przy wymianie rozrządu w zeszłym tygodniu, mechanik oznajmił mi, że niestety ale ten wyciek, o którym mu wspomniałem to wyciek z maglownicy.... :kox::wallbash:

Z polecanych speców w od regeneracji maglownic w Warszawie i okolicy, po krótkim wywiadzie na forum i w googlach, jedyny wiarygodny wydał mi się Auto-Regen z Warszawa-Wesoła.... Zadzwoniłem... ale sympatyczny głos przez telefon oznajmił mi, że owszem chętnie zrobią ale dopiero w połowie sierpnia :shocked: - widać rzeczywiście są dobrzy w tym co robią... :naughty:

Więc na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item1075898475_przekladnia_maglownica_audi_a4_8e28h7_b6_i_00_04.html

Zadzwoniłem i umówiłem się wstępnie na czwartek rano :) Jeżeli, rzeczywiście są tacy dobrzy jak wypisują to chyba warto wybrać się na kilka godzin do Łodzi :kox: 550 zł za regenerację maglownicy lub wymianę zepsutej na zregenerowaną. Demontaż i montaż 200 zł z olejami. Ewentualne ustawienie geometrii za 70 zł. Gwarancja 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejny rok za 200 zł :mysli:

Z tego co się zdążyłem zorientować to ceny mają chyba dość standardowe... Natomiast zanim tam jednak pojadę chętnie bym usłyszał jakąś opinię (najlepiej pozytywną i najlepiej kilka :>) na ich temat. Warsztat jest bardzo duży więc myślę, że na pewno ktoś z forumowiczów miał okazję go odwiedzić....:)

To jak, co myślicie....? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladu nie znam wiec ci nie pomoge ale cena za regeneracja standardowa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomm.... przystępnie. No nic, jak nikt nie zgłosi zastrzeżeń to pojadę i zrobię :gwizdanie: Chcę ogarnąć wszystkie sprawy z samochodem w tym tygodniu i już nic tylko cieszyć się jazdą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak, pierwszy raz byłem u nich w marcu tego roku, objaw, ubywa płynu i ciężko chodzi wspomaganie, regeneracja trwała około 6 godzin, na szczęście mają poczekalnię z tv :) , po wyjechaniu od nich rewelacja, zapłaciłem 950 zł, z montażem i demontażem, dodatkowo wymieniono mi rozdzielacz w maglownicy który to powodował słabo działające wspomaganie, ( pompa nowa oryginał ) no więc na początku bajka, po jakimś czasie znowu źle, tzn wycieku nie ma ale znowu ciężko chodzi, pojechałem znowu jakoś na początku czerwca, na reklamacje, bez problemu znowu podmienili mi ten rozdzielacz na jeszcze inny, no i znowu po wyjechaniu było dobrze, teraz po tyg jest znowu źle, może ja już głupieje, może to przez zużyte opony, albo nie wiem przez co, ale przy jeździe z większymi prędkościami ciężko zmienić pas autem, na postoju też nie jest zbyt przyjemnie, nie mogę sobie rownież zbyt lekko manewrować jedną reką przy spokojnej jeździe po osiedlu, trzeba użyć trochę siły, jak wsiądę do swojego starego b5 którego ciągle posiadam to jest zupełnie inaczej, fakt że tam są 15 " koła no ale... ogólnie przymierzam się do 3 wizyty u nich z rządaniem podmiany na inną maglownicę, bo wina ewidentnie leży po stronie magla,

acha uważaj bo chłopaki mają straszne ciśnienie żeby zalewać układ czerwonym mobilem syntetykiem, dopiero na moje wyraźne polecenie zalali febi zielony,

pozdro daj znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo fak, to mi dałeś do myślenia teraz :kox: Trzy miesiące Ci pochodziło sprawnie i znowu.... trochę lipa..... Nie wiem, pomyślę jeszcze... może jeszcze gdzieś przedzwonię....

Co do płynu to mam jeszcze półtorej butli oryginalnego więc też będę obstawał przy swoim, jak by co :D

Dzięki za info!

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

acha uważaj bo chłopaki mają straszne ciśnienie żeby zalewać układ czerwonym mobilem syntetykiem, dopiero na moje wyraźne polecenie zalali febi zielony,

pozdro daj znać co i jak

Sami od siebie dali olej do wspomagania czy musiałeś mieć swój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....poszperałem jeszcze trochę w necie na temat tego warsztatu.... Na forum Vectry ludzie sobie chwalili, ktoś nawet stwierdził, że w Łodzi jest swoiste "zagłębie maglownic" - chyba chodziło o to że nigdzie nie robią tak dobrze jak w Łodzi :przebiegly: Niestety fa forum BMW i Skody widziałem opinie typu "nie polecam"... :kox: i głowa boli mnie coraz bardziej :wallbash:

... być może to dlatego że robią tego tak dużo i od czasu do czasu zdarzy się jakiś nie wypał i wtedy ludzie piszą o tym na forach.... z drugiej strony o Regen-Auto z Wesołej złego słowa nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

acha uważaj bo chłopaki mają straszne ciśnienie żeby zalewać układ czerwonym mobilem syntetykiem, dopiero na moje wyraźne polecenie zalali febi zielony,

pozdro daj znać co i jak

Sami od siebie dali olej do wspomagania czy musiałeś mieć swój?

sami mieli

....poszperałem jeszcze trochę w necie na temat tego warsztatu.... Na forum Vectry ludzie sobie chwalili, ktoś nawet stwierdził, że w Łodzi jest swoiste "zagłębie maglownic" - chyba chodziło o to że nigdzie nie robią tak dobrze jak w Łodzi :przebiegly: Niestety fa forum BMW i Skody widziałem opinie typu "nie polecam"... :kox: i głowa boli mnie coraz bardziej :wallbash:

... być może to dlatego że robią tego tak dużo i od czasu do czasu zdarzy się jakiś nie wypał i wtedy ludzie piszą o tym na forach.... z drugiej strony o Regen-Auto z Wesołej złego słowa nie słyszałem...

no nie wiem, na własnym przykładzie oraz przykładzie ludzi którzy razem ze mną kwitli ostatnio w tym warsztacie raczej nie polecam, ja mam nadzieje że w końcu uda mi się dojść do ładu ze swoją i po wymianie na drugą będzie dobrze, ale był gościu z Helu :shocked: z Volvo S60 mówił że już 3 razy był na reklamacji bo ciekła, a teraz został mu miesiąc do gwarancji i zaczeło coś pukać to przyjechał znowu :gwizdanie: :gwizdanie:

także no nie wiem, roboty chłopaki mają dużo, cały czas ktoś przyjeżdża i zostawia magle, ale czy to może świadczyć o ich profesjonalizmie, nie wiem, dużo zakładów o dobrej marce potrafi się zj***ć poprzez zmianę załogi, znam taki jeden warsztat w wawie montujący LPG polecany że hoho,

dobrzy ludzie odchodzą otwierają własne zakłady i tyle, a w starym zakładzie muszą zatrudnić nowych mechaniorów u których nie trudno o błąd w sztuce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tyle mi wystarczy żeby mnie przekonać, grzecznie zadzwoniłem i odwołałem wizytę... Tylko że magiel nadal cieknie. :kwasny:

Wczoraj powstał pomysł, żeby zaopatrzyć się w nową w intercarsie.... jest jakiś magiel firmy Lauber za 1400 zł. Jakby udało się od kogoś zniżki zapożyczyć to mogła by być całkiem miła oferta.... no ale... ludzie w necie piszą że to za słaby sprzęt na nasze drogi i nawet po miesiącu zaczynają już stukać :kox: Poza tym one też są po regeneracji a nie takie nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej udaj się do tego regen auto w wesołej, ale szykuj się że trzeba zostawić pojazd na ok tydzień, mi tak powiedzieli dlatego szukałem czegoś szybszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom.... dokładnie. Właśnie dzwoniłem, jak się zawiezie maglownicę (choćby dzisiaj) to będzie gotowa za 5 dni.... jak z demontażem to 20 sierpnia.... No ale qrde, tani nie są..... sama regeneracja 976 zł :kox: No i jeszcze muszę znaleźć mechanika który będzie mi rozłożone auto przez tydzień trzymał.... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do dziś nie rozumiem co można robić z tą maglownicą przez tydzień :blink:

modlą się do niej czy jak :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad zakładem ARGO-REGEN z Częstochowy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=11654009

Słyszałem dużo pozytywnych opinii na ich temat. Sam się zastanawiam czy nie robić magla właśnie u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo nie, nie myślałem o nich.... Do Częstochowy z Warszawy jest jednak spory kawałek, żeby tam jechać. Wysyłać swoją maglownicę, czekać na przesyłkę od nich.... dodatkowe pitu, pitu.... A niestety z maglownicami jest tak, że bardzo często zwraca się je na gwarancji, niezależnie od tego że zakład ma dobre opinie, to to się zdarza. Więc jak mam mieć już kłopot, to niech on będzie na miejscu i możliwie mały :naughty:

Generalnie, temat regeneracji mojej maglownicy na razie zawieszony bo.... w czwartek miałem dzwona :kox: Człowiek wjechał we mnie z prawej strony, również w prawe koło.... maglo cieknie mi również z prawej strony.... Więc teraz modlę się, żeby udało mi się ją podczepić pod ten wypadeczek :naughty: Obaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby... Po południu zadzwonię i zapytam się jak tam po oględzinach.... Jeżeli nie uwzględnili maglownicy to będę się jakoś kłócił... w końcu dostałem w skręcone koło... to chyba nie jest aż takie dziwne, że przekładnia się uszkodziła.... tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro była stłuczka to i maglownica mogła się rozsypać. Jeśli nie uwzględnią to napiszesz odwołanie - łaski nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad zakładem ARGO-REGEN z Częstochowy:

ja u nich robilem i polecam :good:

Generalnie, temat regeneracji mojej maglownicy na razie zawieszony bo.... w czwartek miałem dzwona kox Człowiek wjechał we mnie z prawej strony, również w prawe koło.... maglo cieknie mi również z prawej strony.... Więc teraz modlę się, żeby udało mi się ją podczepić pod ten wypadeczek naughty Obaczymy....

napewno sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O siet . a ja się zastanawiałem ostatnio dlaczego tak ciężko Kierownica chodzi. po odpaleniu auta przez jakiś czas chodzi bardzo dobrze, lekko a po przejechaniu kilku Km, robi się dosyć ciężko. :/ to znak że magiel się kończy? możliwe jest to po przebiegu 130.tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...