Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Cieknie pompa POMOCY!!!


Saritankian

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam AFN ka zrobionego na 162 KM i 350nm niedawno zauważyłem że kapie mi paliwo spod auta, niestety z góry nic nie widać wszystko suche pozatym samochód normalie pali normalnie jeżdzi tyle że kapie spod niego ...mozna powiedzieć ze kapie od spodu pompy po kolektorze lub okolicy... co moze byc przyczyną ? może lepiej dać ją przerobić na 11 stke? jeśli tak znacie kogoś w okolicy katowic kto by się odpowiednio zaopiekował moim samochodzikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma Audi B5 z silnikiem AHU i tez mu ciekła pompa. Kapiąca ropa spadała na gumowy waż od wody (taki trójnik jest) i waż pękł. Nowy waż 80 zł. Ojciec rozwiązał problem poprzez usługę uszczelniania pompy i po uszczelnieniu regulacja. Koszt takiej zabawy na pomorzu za górną część pompy 150 zł. Jest jeszcze możliwość że z dolnej części cieknie ale to rzadko się zdarza, raczej z górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma Audi B5 z silnikiem AHU i tez mu ciekła pompa. Kapiąca ropa spadała na gumowy waż od wody (taki trójnik jest) i waż pękł. Nowy waż 80 zł. Ojciec rozwiązał problem poprzez usługę uszczelniania pompy i po uszczelnieniu regulacja. Koszt takiej zabawy na pomorzu za górną część pompy 150 zł. Jest jeszcze możliwość że z dolnej części cieknie ale to rzadko się zdarza, raczej z górnej części.

:blink: u nie identyczny przypadek.

Właśnie jestem umówiony na uszczelnienie. Napisz czy nic się nie dzieje - pompa sucha?. Pompiarz mówił, że najpierw uszczelni górę /za 150 zł/ a jak to nie pomoże to cała do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ze z czasem po uszczelnieniu góry ropa pójdzie dołem. Gdy silnik się nagrzeje najprawdopodobniej już wam nie będzie ciekło bo guma mięknie ale sprawdźcie :) Na allegro są uszczelki boscha pod nastawnik i dekielek koszt 25 zł. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć ze swojej strony że nie opłaca się robić tylko góry. Zrobiłem górę zapłaciłem 130 zł i po pewnym czasie okazało się że leci z dołu. Wiadomo że to jest jakiś koszt np na kujawach od 300-400 zł za regeneracje i uszczelnienie pompy ale się opłaca i będzie spokój :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...