Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwne działanie klimy


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

ten z koncowka E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8E53A321030

8E-3-285001

juz widzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, choć częściowo :wallbash: ciąg ostatnich sześciu cyfr nadal jest dla mnie niezrozumiały. Bardziej by mi tam zero na końcu pasowało, ale ja mam dziś chyba jakiś słaby dzień :decayed:[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2011, 22:49_________________________________________________Na środę jestem umówiony na wymianę. Zamówiłem ten osuszacz Hella Behr, ale już w warsztacie, jeszcze taniej niż na allegro. Ponoć są akurat w promocji, takiej ogólnokrajowej, także jak ktoś ma potrzebę kupna, to polecam. Górna półka a cena mała, koło 100PLN.

W każdym razie w środę wymieniam ten osuszacz, a w piątek mam mały wyjazd to od razu sprawdzę rezultaty i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa.... zapomniałem Ci napisac,

wymien też dławik: 8E0 820 177

i oring: 8E0 260 749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czym jest ten dławik :decayed: , ale rozumiem, że ważne. Dzięki wielkie jeszcze raz za dobre rady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa ten link

Thank you for visiting KO Performance.

We are sorry, but the call you made does not exist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa

ale wpisz sobie nr w google i Ci wyrzuci

wyglada jak długpis, jest włozony w te rurke od klimatyzacji ktora jest ustawiona blizej błotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, choć częściowo :wallbash: ciąg ostatnich sześciu cyfr nadal jest dla mnie niezrozumiały. Bardziej by mi tam zero na końcu pasowało, ale ja mam dziś chyba jakiś słaby dzień :decayed:[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2011, 22:49_________________________________________________Na środę jestem umówiony na wymianę. Zamówiłem ten osuszacz Hella Behr, ale już w warsztacie, jeszcze taniej niż na allegro. Ponoć są akurat w promocji, takiej ogólnokrajowej, także jak ktoś ma potrzebę kupna, to polecam. Górna półka a cena mała, koło 100PLN.

W każdym razie w środę wymieniam ten osuszacz, a w piątek mam mały wyjazd to od razu sprawdzę rezultaty i dam znać.

wymienili ci ten osuszacz? samemu jest szansa go wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, a w czym problem?

odpowiednie klucze, wszystkie potrzebne elementy i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienili ci ten osuszacz?

A nie nie, bo to dopiero w przyszłą środę :)

samemu jest szansa go wymienić?

jasne, a w czym problem?

odpowiednie klucze, wszystkie potrzebne elementy i po temacie

A to szkoda w sumie, że nie pomyślałem o tym. Lubię samemu robić przy aucie. Nie wiem czemu wydawało mi się, że trzeba czynnik odciągać. A ten dławik też samemu da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz podjechac do kogos kto nabija klime i wyciagnąc cały czynnik

potem odkrecic nakretke i długimi szczypcami wyciagasz dławik

wsadzic nowy nie zapominajac o nowym oringu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę się pospieszyłem z nabiciem swojej klimy, znowu 2stówki pękną przy nabiciu :wallbash:. gdy będę wymieniał ten osuszacz. bo wydaje mi sie że to on mi tak osłabia chłodzenie. a muszę sie z tym uporać bo w tym roku 3500km na dwa podejścia będzie robić moja a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu 2stówki pękną przy nabiciu

200PLN za ściągnięcie i nabicie czynnika? Strasznie dużo.. To chyba Ciebie tam nabijają ;)

najpierw musisz podjechac do kogos kto nabija klime i wyciagnąc cały czynnik

potem odkrecic nakretke i długimi szczypcami wyciagasz dławik

wsadzic nowy nie zapominajac o nowym oringu

A to już jak będą ściągać czynnik to niech od razu wymienią. Pierwszy raz słyszę o tym dławiku w ogóle. Ciekawe czy klimarze się zdziwią :) A za co on jest odpowiedzialny tak przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławik to taki maly element który działa na zasadzie filtra

zatrzymuje nieczystości stałe w postaci brudu i opiłków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o dzialaniu wiatraka , mozecie podpowiedzieć - czy wiatrak zalancza się w chwili uruchomienia klimatyzacij , czy to jest uzależnione od temp? Bo sprawdzalem i w moim cacku on nie pracuje zaczynam podejrzewać że jest coś uszkodzone , a jesli tak to czy moze z tego powodu uszkdzić się cos jeszcze ?[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2011, 21:32_________________________________________________koledzy mam pytanko , czy wiatrak pompcniczy pracuje zaraz po wlonczeniu klimatyzaxcij , czy jest to uzależnione od temp ? bo w moim cacku nie prracuje wogole , podejrzewam że moze być coś uszkodzxone ,a juesli tak czy ta usterka może spowodować uszkodzenie jeszcze czegs w tm ukladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławik to taki maly element który działa na zasadzie filtra

zatrzymuje nieczystości stałe w postaci brudu i opiłków

I znajduje się w tej węższej rurce od klimy, bliżej błotnika, pod maską, tak? Wolę się upewnić gdyby klimiarze nie wiedzieli o jego istnieniu :) Dławik zamówiony w każdym razie. 80PLN w ASO.

czy wiatrak zalancza się w chwili uruchomienia klimatyzacij , czy to jest uzależnione od temp? Bo sprawdzalem i w moim cacku on nie pracuje zaczynam podejrzewać że jest coś uszkodzone , a jesli tak to czy moze z tego powodu uszkdzić się cos jeszcze ?

Wiatrak powinien włączyć się od razu. Od temperatury i ciśnienia w układzie zależy jego prędkość jedynie, ale działa cały czas. Specem nie jestem, ale na chłopski rozum - wiatrak ma pomagać przy odprowadzaniu ciepła. Jak go nie oprowadza to wzrasta ciśnienie w układzie i może powodować np. rozszczelnienia. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale tak czy siak z padniętego wiatraka nic dobrego wyjść nie może :decayed:

[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2011, 21:48_________________________________________________Z wynikami trzeba poczekać.. Pomylili zamówienie i po dwóch godzinach dobierania się do osuszacza i prób jego montażu okazało się, że nie pasuje... Jeden koleś na ośmiu chłopa wiedział gdzie jest dławik. Nasuwa mi się na myśl maksyma "Chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zly osuszacz ?

Przeciez podalem Ci numery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ja im ten numer też podałem, ale ktoś coś schrzanił przy zamawianiu. Potem mi coś wciskali, że w moim aucie jest jakiś nietypowy układ, modelowo nowszy, zamiast po prostu powiedzieć "przepraszamy, z#ebaliśmy". Szkoda gadać. Jutro rano jadę na dokończenie wymiany.[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2011, 20:09_________________________________________________Wymienione. Działa, sprawne wszystko, no ale na efekt przy jeździe długotrwałej jeszcze trochę poczekamy - obluzowała mi się flansza skrzyni biegów :disgust: i wolę nie ryzykować jazdy w trasie.

Dławik faktycznie warto zmienić - koszt mały, a ten stary był czarny..

Jeden z właścicieli serwisu zdradził się przypadkiem, że za pierwszym razem dobierali ten osuszacz nie po numerze, a po jakimś swoim katalogu. Za drugim razem dopiero spojrzeli na numer starego osuszacza (zgodny oczywiście z tym, co im podałem, a wcześniej podał devastation)... Ale spoko, ogólnie goście są mili, kadrę pracowniczą mają dobrą i policzyli mi prawie jak za sam osuszacz.

Jak załatwię sprawę z tą luźną flanszą dam znać jak efekty wymiany osuszacza wpłynęły na działanie klimy w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...