Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z światłami STOP-u


Admin_macio79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam @ll

Mam taki dosyć duży problem :(. Zaczęła mi migać kontrolka od świec żarowych pokazało się to raz i na tym koniec, przy wpięciu się do VAG-a komp zeznał kilka błędów m.in. 00741 - Brake Pedal Monitoring 27-00 - Implausible Signal , i okazało się, że światła stopu świecą jak im się podoba (raz są raz nie) . Tu jest moje pytanie z czym ten problem będzie związany i w co włożyć ręce?? Czy może to być włącznik świateł STOP oznaczenie z ETKI 945-50, czy szukać trzeba przyczyny gdzieś indziej??

Z góry przepraszam jak się powtarzam ale nie mogłem znaleść takiego tematu.

Prosze o jaką kolwiek porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia tego włącznika.

Tyle tylko, że 945-50 to nie jest jego numer, tylko nr rysunku ETKA.

Sam włącznik dla twojego auta to zdaje się:

443 945 515

lub

4A0 945 515 A

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do tego włącznika, wyciągnąłem go rozebrałem ale nic tam ciekawego nie zobaczyłem, papierem ściernym przetarłem styki tam gdzie stykają się i wsadziłem spowrotem, niby na tysiąc przyciśnięć działał ale sam nie wiem czy bedzię OK cały czas. Ciężko sprawdzić podczas jazdy czy działa. On przedtem też chodził jak chciał, nie mam w sumie pomysłu na sprawdzenie 100% poprawnego działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczeło sie od tego ze czasami wyłączało mi sie esp, w zupełnie losowych sytuacjach, potem tez migała kontrolka swiec. kodowała bład związany z czujnikiem świateł stop. potem zaczęły świrować światła stopu. wysiadałem nieraz z auta a one dalej świeciły. wymontowałem czujnik czy tam włącznik jak kto woli, rozebrałem go i nic podejrzanego nie widziałem, może troszke cięzko chodził. wyczyściłem nasmarowałem i spoko było, ale nie na długo, więc wymieniłem go bo koszt nie taki straszny a przynajmniej mam święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to będzie ten czujnik pewnie, ja nie mam ESP ale właśnie od kontrolki świec się wszystko zaczęło, że z VAG-owałem auto ponieważ migała kontrolka z raz może dwa i VAG wywalił błąd ze światłami STOP. Też zamówię oryginał i skończe walkę. Dzięki serdeczne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b6 to aż silnik si dziwacznie zachowywał na źle ustawionym przełączniku stopu. wyjąłem go wysunąłem ile się da i jednym pewnym ruchem przekręciłem go snów na swoim miejscu. i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...