Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja, ubezpieczenie itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Moje zapytanie brzmi tak:

Kupiłem samochód sprowadzony i na początku go odrazu zarejestrowałem na siebie ( to był mój błąd - ponieważ jestem świeżym kierowcą ). Tzn. gdyby nie pare przmusowych wymianek to starczyło by mi na ubezpieczenie, ale niestety wypadło mi kilka wydatków, moje pytanie polega na tym czy teraz w wydziale komunikacji mogę dopisać np. Staruszka jako współwłaściciela gdyż on ma zniżki ? A następnie iść i ubezpieczyć się tam gdzie on ? czy nie muszę nic załatwiać w wydziale komunikacji, tylko poprostu iść z ojcem do ubezpieczyciela i tam się wszystko załatwi ? Mam nadzieje że skumacie o co mi chodzi, troche zagmatwałem. Dzięki z góry za odpowiedź. pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydziału komunikacji, to teraz od tak sobie "starszego" nie dopiszesz. Musielibyście skrobnąć jakąś umowę darowizny (połowa auta ojcu) i wtedy chyba dopiszą go do dowodu.

Natomiast, niektórzy ubezpieczyciele mogą wziąć do ubezpieczenia drugą osobę, która chyba nie musi być w dowodzie. Wtedy dochodzą jego zniżki, ale oczywiście ponosi też odpowiedzialność za Twoj "buum".

Niestety, sam tego nie praktykowałem - robił tak mój kumpel, więc szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi nam o to żebym odziedziczył zniżki od ojca, wiem o bum że on też traci ale spokojnie :P. I czy do odziedziczenia tych zniżek muszę go mieć w dowodzie jako współwłaściciela, czy poprostu wszystko da się załatwić u ubezpieczyciela, bez żadnych wydziałów komunikacji i z pojazdem zarejestrowanym tylko na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby mieć zniżki od staruszka musisz mieć go wpisanego na umowie kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby mieć zniżki od staruszka musisz mieć go wpisanego na umowie kupna

W umowie być nie musi. Przy rejestracji samochodu można dopisać współwłaściciela - wtedy jest w dowodzie.

Ale wydaje mi się, że można też wziąć do samego ubezpieczenia - to jednak trzeba sprawdzić konkretnie z ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na dniach muszę się przejść do ubezpieczyciela i sprawdzić to. Bo wiecie.. podstwowe oc mi wyszło 1500zł na rok... :wallbash: a ze znizkami koło 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...