Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pytanie o automat


bielik

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie. zastanawiam się czy da się jakoś regulować czy od razu trzeba inwestować w nowe częśći?? :mysli:

posiadam zwykłą mechaniczną 4 biegową skrzynie.

zaczyna mi ona szarpać ( czasami) i tak jakby zapomina wrzucić bieg. tzn zazwyczaj jak chce przeżucić z 3 na 4 tak jakby najpierw wrzuca tak jakby na luz i za sekundkę wrzuca 4. oczywiście przy tym występuje szarpnięcie z racji tego że jak wrzuca na "luz" to obroty silnika rosną do poziomu odpowiednio proporcjalnego do wciśniętego pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro skrzynia nie przełącza płynnie biegów to padł synchronizator.

Naprawa = remont skrzyni

koszt remontu skrzyni = koszt zakupu skrzyni po remoncie (ok 600 zł) (oddajesz swoją skrzynię a dostajesz wieeeelką niewiadomą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro skrzynia nie przełącza płynnie biegów to padł synchronizator.

Naprawa = remont skrzyni

koszt remontu skrzyni = koszt zakupu skrzyni po remoncie (ok 600 zł) (oddajesz swoją skrzynię a dostajesz wieeeelką niewiadomą)

ale kolega pisze o automacie a takiej skrzyni po remoncie nie kupi za 600zł

tez mam automata ale b4 tdi , po wymianie płynu ATF skrzynia płynnie zmienia biegi i ogólnie lepiej pracuje tak więc jak nie zmieniałeś jeszcze oleju to bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

olej wymieniany był przed zimą ale nie mam zielonego pojęcia jaki jest wlany.

jakieś miesiąc temu sprawdzałem poziom oleju i i wszystko było w normie. żadnych opiłków czy rzeczy temu podobnych.

byłem u gościa który zajmuję się u nas automatami i mówił że tego nie da się wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nic wyregulować bo skrzynia jest sterowana elektronicznie nie modulatorem podciśnieniowym. Te objawy to prawdopodobnie padnięte sprzęgło, ale to jest strzał na półślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem u gościa od automatów to mówił że ta skrzynia jest sterowana mechanicznie a nie elektronicznie.

w sierpniu jadę na diagnozę i jak wyjdzie straszna suma za remont to chyba zrobie SWAP na manuala,

choć sam nie wiem bo automatem jeżdzi się bosko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne a4 nie miało sterowanej mechanicznie skrzyni, już b4 miały AG4 sterowaną elektronicznie. Podstawową sprawą jest znalezienie w miarę uczciwego majstra i dokładne ustalenie co się posypało bo inaczej cię wyrzeźbią zdrowo, koszt remontu takiej skrzyni nie ma prawa przekroczyć 2 tys zł na gotowo, a w dziale Warsztat jest nawet opis rozbiórki 4-biegowego automatu. Przekładka na manual to rzeźba buractwo, takie jest moje zdanie zwłaszcza że uczciwa naprawa nie kosztuje już Bóg wie jakich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że ten mój majster to poprostu zwykły burak i pseudo spec.

jeśli rzeczywiście są takie koszty naprawy jak piszesz to napewno nie zrobie SWAPa.

wielkie dzięki za podpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może byc jakas ustarka mechaniczna bądx jakis zawór elektryczny szwankuje. Treba znaleśc pozadnego mechanika a o takich trudno moge jednego polecic ale w moich okolicach robił mi dwie skrzynie i w obu przypadkach dokonał wręcz cudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juby_p dzięki za info.

a z tym mechaniorem to rzeczywiście trochę daleko.

i z tym mam problem bo u mnie w mieścinie nikt tym się nie zajmuje.

całe szczęście narazie jeździ ale muszę to zrobić.

lepiej zapobiegać niż leczyć.

jeszcze raz dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...