Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja GPS w e52.


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję wskazówek co wgrać żeby było jak najlepsze? Garmina mam na oku a aktualnie wgrane oryginalnie, darmowe mapy od Nokia Ovi.

Ma ktoś doświadczenie w tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem garmina, ale wywaliłem z kilku powodów, miałem wersję która mimo że nie była odpalona wcinała baterię :thumbdown: Telefon zamiast 6 dni działał 2... I garmin jest trochę opóźniony, zbyt późno pokazuje i mówi co trzeba robić, gdzie jechać itd.

Teraz mam ori Ovi Nokii i Sygica 10

Sygic mi odpowiada :good: Malo zajmuje, ma dużo dokładnych map i śmiga dobrze :good: Do tego fajnie wygląda :) Ostatnio przeszedł test bojowy przez całą Polskę do Niemiec i trochę po DE i było git, dwa dni temu latałem na nim po stolicy i też spisał się na medal :good:

Z Ovi praktycznie nie korzystam, ale też sobie bardzo dobrze radzi, być może nawet lepiej, ale nie pasuje mi trochę wygląd i ogólnie spodobał mi się Sygic :)

Tu masz temat który sam założyłem pytając o te navi: http://www.a4-klub.pl/smf/nawigacja_w_telefonie-t124559.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nawigacja jest bezplatna czy sie cos placi ? bo w noki e66 to musze placic :wallbash:

Bo masz pewnie tą ori OVI która jest wgrana od nowości? Wejdź sobie na stronę nokii, ściągnij nową wersję OVI i potem za pomocą programu również ściągniętego ze strony Nokii: "Nokia Ovi Suite", instalujesz go na kompie i przez bluetooth albo kabelek wysyłasz mapy ściągnięte z neta :) W tej chwili na większość telefonów Nokii ori navi jest darmowa, chyba że masz stare Ovi które dostałeś z telefonem. W tej ovi tylko trzeba wybrać w opcjach wyszukiwanie offline, żeby nie łączył się z netem :) Też mam E66 i mam za free. Poza tym navi typu Sygic 10, Garmin, są darmowe :good:

Wrzuciłem sobie Sygica 10, zobaczymy jak się sprawdzi w weekend :naughty:

Zależy jakie masz wymagania :) Ja jakiś mega wymagający nie jestem, a doprowadzić doprowadziła mnie wszędzie :) Czasami trzeba jej komentarze poprawiać i patrzeć na wyświetlacz, bo pokazuje dobrze a mówi nie do końca jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Garmina ktoś pisał, że wcina baterię.

Jest to prawdą, ale wystarczy wyłączyć jeden proces, który się uruchamia przy starcie.

Zajmuje to 3 sekundy i już nie wcina baterii.

Sam używałem garmina i był ok.

Teraz miałem wymieniany głośniczek i wgrali mi nowy soft, więc testowałem ovi mapy i uważam, że są ok.

Nie wracam już do garmina, bo to jest za free bez instalowania czegoś innego.

Działają dobrze, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do użytkowników Ovi Map: jak można wyszukać konkretny adres? :mysli: bo jak robię wyszukaj to są tylko kategorie różne, ale adresu bloku np. się tam nie wpisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do użytkowników Ovi Map: jak można wyszukać konkretny adres? :mysli: bo jak robię wyszukaj to są tylko kategorie różne, ale adresu bloku np. się tam nie wpisze...

No niestety... wpisujesz jak najwięcej rzeczy po wybraniu "ustaw miejsce docelowe -> wyszukaj" np. Warszawa Jana Pawła 9999, i pokazuje Ci sie lista pozycji podobnych do tych co wpisales i wybierasz sobie ta ktora Ci odpowiada. Troche to dziwne no ale da się przeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do użytkowników Ovi Map: jak można wyszukać konkretny adres? :mysli: bo jak robię wyszukaj to są tylko kategorie różne, ale adresu bloku np. się tam nie wpisze...

No niestety... wpisujesz jak najwięcej rzeczy po wybraniu "ustaw miejsce docelowe -> wyszukaj" np. Warszawa Jana Pawła 9999, i pokazuje Ci sie lista pozycji podobnych do tych co wpisales i wybierasz sobie ta ktora Ci odpowiada. Troche to dziwne no ale da się przeżyć :)

to głupota :wallbash: mojego poznańskiego osiedla np. nie ma wcale... a jak się najedzie mapą to są normalnie adresy bloków :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to głupota :wallbash: mojego poznańskiego osiedla np. nie ma wcale... a jak się najedzie mapą to są normalnie adresy bloków :disgust:

Inne navi mają to rozwiązane jak trzeba :wink4: w Ovi się nie postarali :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do Noki E52 wgrać tomtoma lub automape ??

Automapa to na Windowsie lata chyba tylko? :mysli:

Sygic jest nawet nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. nie ma AutoMapy na symbiana... TomTom tak... mam Garmina XT +topo.. Tomtoma i Sygica... ten proces od baterii to TSRAuto.. i trzeba go wyłączać.. ja mam e51 .. i muszę mieć odbiornik zewnętrzny..

1. -do chodzenia po lesie Garmin Topo... ideał.. szlaki z kolorami.. wysokości... itp.

2. - do jazdy jak dla mnie Sygic (chociaż mam 10 na GC5066 i się spóźnia.. może dlatego, że Windows :>)

3. - większe miasta TT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam ovi jak zapomnę mio z automapa, jakoś sobie radzi, nie jest bystrzakiem a wyznaczaniu dobrych tras ale na miejsce doporowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoze mi ktos dlaczego w e66 lub n97 gdy chce ustawic trase to mam "oczekiwanie na gps" i to trrwa trwa i trwa :wallbash: wie ktos co jest nie tak?

w e72 złapanie satelity trwa ok. 2 minut, można włączyć też wspomaganie przez GPRS, ale to zżera trochę kaski :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoze mi ktos dlaczego w e66 lub n97 gdy chce ustawic trase to mam "oczekiwanie na gps" i to trrwa trwa i trwa :wallbash: wie ktos co jest nie tak?

Ja w E66 nie mam z tym problemu :) Zazwyczaj jest tak, że jak ruszę samochodem (dosłownie kilka metrów) to ona błyskawicznie łapie sygnał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoze mi ktos dlaczego w e66 lub n97 gdy chce ustawic trase to mam "oczekiwanie na gps" i to trrwa trwa i trwa :wallbash: wie ktos co jest nie tak?

Ja w E66 nie mam z tym problemu :) Zazwyczaj jest tak, że jak ruszę samochodem (dosłownie kilka metrów) to ona błyskawicznie łapie sygnał ;)

w samochodzie w czasie jazdy nie patrzylem tylko w postoju i w domu ciagle to ze lapie sygnal ehh, mapy mam nowe wgrane.. i jak robie tryb online to tez tak dlugo.. jutro zobacze podaczas jazdy czy cos pomoze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samochodzie w czasie jazdy nie patrzylem tylko w postoju i w domu ciagle to ze lapie sygnal ehh, mapy mam nowe wgrane.. i jak robie tryb online to tez tak dlugo.. jutro zobacze podaczas jazdy czy cos pomoze..

w domu jest ogólnie ciężko, ale przy oknie daje rade już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem OVI ale chyba bez map bo jak włącze pokaż moją pozycje to mi pokazuje tylko punkt i dane o opołożeniu a ekran mam biały :mysli:

Ile MB ma OVI z mapami ?

Skąd mozna ściągnąc Sygica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...