Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpanie lewarkiem zmiany biegów.


grarmi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, a mianowicie np. podczas ruszaniu w przód lub w tył, lub przy dodawaniu i puszczaniu gazu, lewarek rusza się w przód i tył. Czy to oznaka zużytych poduszek pod skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie tylko poduszki skrzyni. Możesz mieć do wymiany całe zawieszenie układu napędowego. Poduszki silnika również zużywają się w wyniku drgań przenoszonych przez półośki. ja miałem zużytą prawa poduszkę pod silnikiem i lewą pod skrzynią w stopniu widocznym. A tak naprawdę po wymianie zobaczyłem różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no ale może dokładniej? Jakiś części?

Z pozycji komputera trudno sugerować ci wymianę części. W moim przypadku przy takich objawach wymieniłem poduszki pod skrzynią oraz pod silnikiem i problem minął ale byłem pewien tego, że nadają się do wymiany. Gdzie mechanik polecany na tym forum widział te pod skrzynia i stwierdził, że są w bardzo dobrym stanie. Handlarze twierdzą, że na diesla 200 tkm podobno wrażenia nie robi ale dotyczy to silnika a osprzęt praktycznie jest w różnym stopniu zużyty i kolejnej 100-tki już nie wytrzyma. Zwróć uwagę na stan poduszek zwłaszcza lewej skrzyni i dwóch pod silnikiem. Jeżeli w dolnej części poduszek silnika w okolicach śrub mocujących będziesz miał krople oleju koloru czerwonego to nadają się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy silnik dobrze dbany pokona 500.000 ale czescie juz nie wiec im styarszy samocho i wiekszy przebieg tym wiecej czesci do wymiany i to jest naturalne. wymien poduchy i moze sie poprawi. poza tym w skrzyniu u gory jest taka choinka/gruszka czy jak to sie nazywa i to tez mozna wymienic, ale to jest ratunkiem na luz lewarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...