Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czujnik ABS


1paul11

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinię w sprawie następującej, uszkodził mi sie kabel od czujnika abs, wiec go wymieniłem i jest ok ale tylko na początku jak jest auto zimne tz. jak postoi trochę i sie ochłodzą tarcze (tak podejrzewam) to kontrolka abs-u gaśnie i jest przez chwile jak jade ok ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów zapala mi sie błąd absu i wyświetla komunikat o "przerwie w obwodzie albo zwarciu do plusa- sporadyczny". Zauważyłem że zawsze tak samo jest tz jak jest zimny to ok a jak sie zagrzeje to bład i jak go skasuje to zaraz mi sie pojawi od nowa. Czy to może być czujnik i może czasami jakis komputer sterujący ?. Jak to zdiagnozować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to może być i teraz to może będzie fantazjowanie ale sprawdź poziom płynu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś luz na łożyskach koła ? tam jest taki wianuszek od ABS i jak jest luz na łożysku wtedy też mogą się czasami dziać takie sprawy ,tylko sprawdź ruszając we wszystkie strony a najlepiej podnieść koło i wtedy sprawdzić bo inaczej czasami możesz nie wyczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy odpięciu przegubów zewnętrznych (mechanik wymieniał mi manżety) odpinać trzeba jakieś czujniki ABS (nie wyskakuje, żaden błąd układu hamulcowego)? Bo ostatnio miałem trzy ostre hamowania awaryjne (co prawda było bardzo gorąco na drodze - rozgrzany asfalt) i stwierdziłem, że zablokowały mi się koła - ABS nie zadziałał. Czy na to, że nie zapracował ABS mógł mieć wpływ rozgrzany asfalt, czy jakaś mechaniczna usterka układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...