Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chip tuning - zna ktoś tą firmę ?


Tomek 40

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś tą firmę z Żywca http://durasoft.pl/ ceny maja zachęcające za program z diagnostyką oraz hamownią , może już ktoś u nich robił swoją furkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Bielska to osobiście polecałbym to: http://compsport.pl/kontakt.php

mają dobrą opinię...... jeśli chodzi o benzyny ale z dajzlem myślę że sobie poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Bielska to osobiście polecałbym to: http://compsport.pl/kontakt.php

mają dobrą opinię...... jeśli chodzi o benzyny ale z dajzlem myślę że sobie poradzą

Compsport zaczynał od TDI wiec na tych silnikach znają sie równie dobrze jak na benzynach. Ja u ich robiłem poprzednie auto z silnikiem 1,9 TDI i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że w Bielsku jest Compsport , kiedyś do nich dzwoniłem ale wtedy podali jakąś chorą cenę więc zrezygnowałem , teraz czaję się na chipa u Aligatora w Tychach , ale gdyby ci magicy z Żywca byli dobrzy to kto wie , można by się było skusić za 600pln, a przy 3+ wozach jeszcze taniej , więc chcę zebrać opinie o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że w Bielsku jest Compsport , kiedyś do nich dzwoniłem ale wtedy podali jakąś chorą cenę więc zrezygnowałem , teraz czaję się na chipa u Aligatora w Tychach , ale gdyby ci magicy z Żywca byli dobrzy to kto wie , można by się było skusić za 600pln, a przy 3+ wozach jeszcze taniej , więc chcę zebrać opinie o tej firmie.

szkoda auta :no: za taką kasę to Ci wgrają gotowca, będziesz miał "pik" momentu i sprzęgło, turnina itd. pójdzie do wymiany za chwile... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden szanujący siebie i swoją pracę tuner nie napisze mapy do twojego silnika za 600PLN wgra ci jednego z trzech gotowców które sam zrobił lub odkupił z innej firmy i "będzie pan zadowolony" :hi: samo hamowanie auta kosztuje średnio 100PLN do czipa potrzeba minimum dwóch przy poprawkach programu czterech pięciu a nawet dziesięciu hamowań.

No chyba że ta cena podyktowana jest ogromną konkurencją na południu kraju lub letnią promocją :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę w sobotę, kij w oko, jak się uda to będzie super bo kilka set zł zostanie w kieszeni a jak nie to trudno pojadę do innej firmy. Po rozmowie z kolesiem wnioskuję, że zna się na rzeczy, trochę czytałem na necie o moim 1z i co z niego idzie wyciągnąć i podał te same granice KM i NM. Pytał o przepływke, kompa, wtryski, turbinę. [br]Dopisany: 29 Lipiec 2010, 18:58_________________________________________________Co do cen to wydaje mi się że są to ceny takie jakie oferują koledzy po fachu pracujący w domowych warunkach, a znający się na rzeczy. Dzwoniąc tu i tam, pytając po forach podają przybliżone ceny:

* MSA12 – 600zł (cena zawiera pamięci i podstawki precyzyjne)

* MSA15 – 600zł (j.w.)

* EDC15 – 600zł

* EDC16 – 700zł

* EDC17 – 1600zł

* DPF off - 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w ok. Żywca więc podjadę do do tej firmy i zobaczę na miejscu jak to wszystko wygląda, może akurat będzie ok. bo jeśli jest to młoda firma to w jakiś sposób muszą łapać klientów , a najlepszym sposobem jest cena CCC . Sam prowadzę firmę i wiem jak trudno jest zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daj tutaj obowiązkowo znać jak to wygląda. Pogadaj, popytaj co i jak i będzie wszystko jasne. [br]Dopisany: 29 Lipiec 2010, 20:31_________________________________________________Ja wychodzę z założenia, że lepiej dać cenę 600zł i mieć 100 klientów niż 1500zł i w miesiącu mieć 10 klientów. To nie praca przy łopacie że trzeba się omachać od 6 rano do 18 wieczorem tylko umysłowa gdzie wiedząc co i jak pracę wykonuje się w mgnieniu oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że lepiej dać cenę 600zł i mieć 100 klientów niż 1500zł i w miesiącu mieć 10 klientów. To nie praca przy łopacie że trzeba się omachać od 6 rano do 18 wieczorem tylko umysłowa gdzie wiedząc co i jak pracę wykonuje się w mgnieniu oka.

tego sposobu rozumowania chyba nikt nie zaneguje :) ja po prostu nie oddałbym 10-letniego diesla (pewnie z okrągłym przebiegiem) w łapy amatorów i to pewnie bez żadnej, poprzedzającej mod, diagnozy silnika - ale to moje zdanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jadę w sobotę, kij w oko, jak się uda to będzie super bo kilka set zł zostanie w kieszeni a jak nie to trudno pojadę do innej firmy.

to jest kozak myślenie, teraz zaoszczędzisz 800zł albo i jeszcze mniej, a to co napisałeś: 'a jak nie to trudno' to będzie cię duuuużo kosztowało...

Twoje auto, Twój problem

słuchaj innych, poczekaj na grupowe chipowanko u aligatora i cena będzie dobra, a i tuner pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie mam czasu na takie grupowe chipowanie, pracuje na 2 etaty i się wysrać nie mam kiedy nie mówiąc już o wolnym czasie dla siebie i narzeczonej. Nie jestem kozak, bo w temacie jestem trochę obeznany jeśli idzie o strojenie samochodów, uwierz mi że moje poprzednie auto Fiata Seicento które miało silnik 1,2 Turbo stroił koleś który tak jak ci z zakładu w/w dał mi cenę za którą GODULA, V-TECH nie tknęli by się, a po drugie będąc u nich goście oczy wystawili jak usłyszeli co chcę osiągnąć z tego silnika. Koleś mi wystroił auto na 160KM i dał gwarancje na swoją robotę. Ja nie jadę do byle kogo i od razu dam kasę w łapę, tak jak kolega Tomek 40 najpierw wypytam co i jak i dopiero podejmę decyzję. Jak zobaczę, że będzie się jąkał, mylił to podziękuję na dzień dobry.

Nie znam tego całego aligatora ale pewnie gość się zna na rzeczy skoro go każdy poleca ale przecież i on startował od zera i po woli budował swoją reputację. Nie mów mi, że jego pierwsze programy były idealne bo tak na pewno nie było co sam pewnie przyzna. Facet ma działalność gospodarczą i ja się tego trzymam że fuszery nie będzie walił, zaznaczę sobie ze chcę pisemną gwarancję na jego robotę.

Tyle na dzisiaj. Tomek czekam na info co i jak :)

[br]Dopisany: 29 Lipiec 2010, 22:41_________________________________________________

Ja wychodzę z założenia, że lepiej dać cenę 600zł i mieć 100 klientów niż 1500zł i w miesiącu mieć 10 klientów. To nie praca przy łopacie że trzeba się omachać od 6 rano do 18 wieczorem tylko umysłowa gdzie wiedząc co i jak pracę wykonuje się w mgnieniu oka.

tego sposobu rozumowania chyba nikt nie zaneguje :) ja po prostu nie oddałbym 10-letniego diesla (pewnie z okrągłym przebiegiem) w łapy amatorów i to pewnie bez żadnej, poprzedzającej mod, diagnozy silnika - ale to moje zdanie :hi:

Robiłem kpl LOGI i jest ok tak że silnik jest po pełnej diagnozie. Po drugie mam w okolicy serwis AUDI, VW gdzie mi robią przy aucie jak coś trzeba i też kolesie nie mają nic przeciwko temu by go podnieść na mocy. [br]Dopisany: 29 Lipiec 2010, 22:47_________________________________________________

Ja wiem że w Bielsku jest Compsport , kiedyś do nich dzwoniłem ale wtedy podali jakąś chorą cenę więc zrezygnowałem , teraz czaję się na chipa u Aligatora w Tychach , ale gdyby ci magicy z Żywca byli dobrzy to kto wie , można by się było skusić za 600pln, a przy 3+ wozach jeszcze taniej , więc chcę zebrać opinie o tej firmie.

szkoda auta :no: za taką kasę to Ci wgrają gotowca, będziesz miał "pik" momentu i sprzęgło, turnina itd. pójdzie do wymiany za chwile... :rolleyes:

Co do gotowców to ponoć słynny na całą Polskę V-TECH takie coś pakuje do samochodów :wink4: nikt nie jest święty.

Mnie osobiście zaciekawił ten tekst ze strony DURAFOST-u mianowicie "1.9TDI-ARL-(150hp) -> 182hp /398Nm

(moment został ograniczony z 440Nm do niecałych 400Nm z uwagi na bezpieczeństwo układu napędowego, świetny materiał do modyfikacji)" Nie jeden niby chipstuner weźmie wyciągnie na maxa silnik i później jest kłopot tutaj podeszli do tematu trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, nikt nie neguje, że ten tuner napisze Ci zły program ( o ile w ogóle go napisze), ale każdy zapobiegawczo będzie ci polecał sprawdzone źródło bo takich tematów jak Twój trochę się już przewinęło... ostatnio też kolega walczył po sofcie za 600zł... Twój wybór...

Co do gotowców to ponoć słynny na całą Polskę V-TECH takie coś pakuje do samochodów wink4 nikt nie jest święty.

i dla tego vtecha nikt tu nie poleca....

poza tym jak ci się za pół roku wysra turbo to ci tuner powie, że było stare, a nie że koksu dał... :naughty: :naughty: :naughty:

rób jak chcesz...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się wysra to będzie :kox: bo to da mi podstawę do wsadzenia wydajniejszej turbawki co na dzień dzisiejszy nie mam jak wsadzić ze względu na ciągłe monitorowanie moich poczynań. Jutro tak czy siak się tam przejadę i zobaczę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się wysra to będzie bo to da mi podstawę do wsadzenia wydajniejszej turbawki co na dzień dzisiejszy nie mam jak wsadzić ze względu na ciągłe monitorowanie moich poczynań. Jutro tak czy siak się tam przejadę i zobaczę co i jak.

klasyka gatunku :naughty: , czyli jak tu zaoszczedzic 400 zl zeby potem wydac 2000 zl :) ,.....tunera tez bedziesz uczyl jak i co ma zrobic bo ty sie przeciez tez znasz a pozniej dasz mu tylko 400 no bo przeciez mu pomogles.......... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w ok. Żywca więc podjadę do do tej firmy i zobaczę na miejscu jak to wszystko wygląda, może akurat będzie ok. bo jeśli jest to młoda firma to w jakiś sposób muszą łapać klientów , a najlepszym sposobem jest cena CCC . Sam prowadzę firmę i wiem jak trudno jest zarobić.

No więc tak , byłem i zobaczyłem :shocked: , okazało się że cała ta firma DURASOFT to jakaś firma KOGUCIK , "firma " ma siedzibę w garażu budynku prywatnego , zero warsztatu , ani jakiegokolwiek szyldu, pokręciłem się chwilę , wyszedł właściciel budynku ,pytam go o tą firmę , on na to że nic nie wie o takiej firmie , po chwili mówi że to może ten gość ją prowadzi który u niego garaż wynajmuje ale on nic na ten temat nie wie . Tak więc nie warto tam nawet jechać , szkoda czasu a przede wszystkim :audi:ja czekam na grupowe chipowanie u ALIGATORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się wysra to będzie bo to da mi podstawę do wsadzenia wydajniejszej turbawki co na dzień dzisiejszy nie mam jak wsadzić ze względu na ciągłe monitorowanie moich poczynań. Jutro tak czy siak się tam przejadę i zobaczę co i jak.

klasyka gatunku :naughty: , czyli jak tu zaoszczedzic 400 zl zeby potem wydac 2000 zl :) ,.....tunera tez bedziesz uczyl jak i co ma zrobic bo ty sie przeciez tez znasz a pozniej dasz mu tylko 400 no bo przeciez mu pomogles.......... :wink4:

Żadna klasyka gatunku, pisałem że czekam na info od Tomka, dał wiadomość że nie warto jechać więc nie jadę, pojechał bym gdyby była to faktycznie firma mająca siedzibę itp. Tak więc ja na razie odkładam zamiar i czekam na okazję czyt. wolne, i poszukam kogoś kto to zrobi i będzie najbliżej mnie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno muszę napisać , ale zupełnie nie na temat ,sorry ,chodzi o średnie spalanie , kręciłem się dziś sporo po Pszczynie , Bielsku i różnych wioskach w ok. Żywca , po przejechaniu 400km. komputer pokazuje średnie spalanie 4,9l/100km. :> fakt przy delikatnym obchodzeniu się z gazem . Myślę że to super wynik jak na 10 letnie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak , byłem i zobaczyłem :shocked: , okazało się że cała ta firma DURASOFT to jakaś firma KOGUCIK , "firma " ma siedzibę w garażu budynku prywatnego , zero warsztatu , ani jakiegokolwiek szyldu, pokręciłem się chwilę , wyszedł właściciel budynku ,pytam go o tą firmę , on na to że nic nie wie o takiej firmie , po chwili mówi że to może ten gość ją prowadzi który u niego garaż wynajmuje ale on nic na ten temat nie wie . Tak więc nie warto tam nawet jechać , szkoda czasu a przede wszystkim :audi:ja czekam na grupowe chipowanie u ALIGATORA

Wiesz.. jak bylem 2 lata temu u Aliego na Gormadzkiej w katowicach gdzie robil mi program do A3 AGR wyglądało to podobnie.. garaż przy domu...

:) ... ale zdecydowanie lepiej wydać tysiaka i mieć profi program u zaufanego tunera. Ja byłem baardzo zadowolony.. Teraz też odkładam kasę na Aliego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. jak bylem 2 lata temu u Aliego na Gormadzkiej w katowicach gdzie robil mi program do A3 AGR wyglądało to podobnie.. garaż przy domu...

:) ... ale zdecydowanie lepiej wydać tysiaka i mieć profi program u zaufanego tunera. Ja byłem baardzo zadowolony.. Teraz też odkładam kasę na Aliego...

tak, ale to był Aliego rodziców dom, a nie jakiś wynajmowany garaż :D i chociaż miał kanał :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...