Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jak dopasować zawieszenie do felg 18tek?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

hej.mam audi 1.9tdi kombi z 2004 roku 131ps.Chcę założyć felgi 18tki i mam pare pytań?

1)czy muszę zmienić zawieszenie,.domyślam się że raczej tak bo autko należy chyba troszkę obniżyć?

2)czy dużo straci się na komforcie jazdy po zmianie zawieszenia, czy auto będzie dużo twardsze?

3)jakie elementy zawieszenia trzeba kupić i jakiej firmy żeby wszystko było zrobione jak najbardziej poprawnie?

4)jakie jest najlepszy rozmiar opon do felg 18tek i czy pirelli F1 to dobre opony?

5)czy możecie mi podać przybliżony koszt takiej przeróbki nie biorąc pod uwagę felg i opon?

BARDZO LICZę NA WASZĄ POMOC I DZIęKUJę BARDZO!!!

Opublikowano

Przerabiać nie będziesz musiał nic bo felgi z oponkami zakładasz i już. Co najwyżej możesz się pokusić o obniżenie zawieszki.

Same sprężynki WEITEC w PL kupisz za 650 zł nówki w Niemcach to samo za ok 450 zł. Obniżenie do wyboru 10-80 mm.

Możesz też założyć całe zawieszenie czyli sprężyny + amorki to jakieś 1600 w Niemczech i ponad 2000 w PL kosztuje. Ceny bez robocizny.

Jak się jeździ na 18" to Ci nie powiem bo jeszcze nie mam u siebie ale koledzy pisali że tragedii nie ma. Ot trzeba uważać na dziury i już.

Do 18" jeśli felga ma 8" to najlepiej kupić 225/45 bo jest to dokładny zamiennik oryginalnych 205/55

Opublikowano

jak zalezy ci tylko na wygladzie, a nie na wlasciwosciach trakcyjnych to zaloz same sprezyny, najlepiej cos w desen -30/-40mm.

co do opon, to kolega wyzej sie chyba pomylil, 225/45 to sie owszem zaklada, ale do 17", do 18" to 225/40 lub 235/40, szersze to juz profil 35

Opublikowano

Tak pomyliłem się oczywiście chodziło o 225/40.

A jak zglebisz samymi sprężynami to tak jak kolega pisze nic sie nie zmieni tylko wygląd oczywiście na + :thumbup:

Opublikowano

Tak pomyliłem się oczywiście chodziło o 225/40.

A jak zglebisz samymi sprężynami to tak jak kolega pisze nic sie nie zmieni tylko wygląd oczywiście na + :thumbup:

Poprawi się prowadzenie auta np w zakrętach

Opublikowano

A to też fajnie sam mam zamiar kiedyś założyć.

Opublikowano
  • Autor

wielki dzieki za wszystkie rady

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.