Treść opublikowana przez hoody1
-
[a4 8] zmiana silnika 2.0 tfsi na 2.0 tdi- czy możliwe ?
Silnik benzynowy zużywa bardzo dużo oleju. Naprawa wyceniona na 15 tysięcy. Zastanawiam sie czy jest opcja wymiany silnika na tdi i czy jest to technicznie możliwe i realne finansowo? Prosze o wskazówki a moe inne rady jak zreanimowac silnik benzynowy.
-
[ A4 B8] Zużycie oleju dwukrotnie większe niż dopuszcza serwis:(
Auto kupiłem pół roku temu, po przejechaniu pierwszych 700km zapaliła się kontrolka nakazująca dolanie litra oleju. Od tego czasu dolewam litr oleju co 500km. Czy jedyną szansą na naprawę auta jest kapitalny remont silnika, który w serwisie wycenili mi na 14tyś, czy może wymiana samych pierścieni też może pomóc? Wymieniłem już membranę w silniku bo słyszałem że może to pomóc, ale niestety nie mam poprawy. Co radzicie? Planuje już zmianę auta, zrażony tą usterką - czy silniki 3L FSI też biorą tyle oleju? Proszę o pomoc i rady
-
[All B6] Zdarte przyciski świateł klimy i szyb
dzięki bardzo, słyszałeś już jakieś opinie o nim?
-
[All B6] Zdarte przyciski świateł klimy i szyb
Panowie potrzebuje namiarów do firmy która naprawia zdarte przyciski, podobno odnawiają to i wygląda to super? Kto to robi? dajcie jakiś namiar
-
[B6 AWX] Tłoki w AWX i AVB czy są takie same??
tzn że co trzeba zrobić? te logi sprawdzi się VAGiem?
-
[B6 AWX] Tłoki w AWX i AVB czy są takie same??
diagnostyka robiona w audi i żadnych błędów na silnika. i na luzi chodzi płynnie, żadnych drgań a pod obciążeniem podczas przyśpieszania zaczyna drgać dosyć mocno. spalanie ma w normie, nie kopci...wymieniłem dwumas poduszkę pod silnikiem a ero poprawy:/ już wymiękam
-
[B6 AWX] Tłoki w AWX i AVB czy są takie same??
nie wiem czy mnie zrozumiałeś...miałem silnik AWX i mi się roz.... kupiłem silnik AVB i taki włożyłem ale wszystkei wtryski i cała elektryka jest od strego.
-
[B6 AWX] Tłoki w AWX i AVB czy są takie same??
i może to mieć wpływ na to że silnik szarpie podczas przyśpieszania? czy gdzieś indziej szukać powodu?
-
[B6 AWX] Tłoki w AWX i AVB czy są takie same??
Panowie wymieniłem silnik z AWX na AVB sam klocek, przełożone wtryski od starego i cała elektryka. Silnik szarpie przy przyśpieszaniu...czy powodem może być to że są różne denka tłoków w tych dwóch silnikach??prosze o pomoc
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
może i masz rację...rozmawiałem z kolejnym mechanikiem i powiedział mi że denka tłoków przy silnikach o różnym symbolu mogą być tzn, że AWX i AVB mogą mieć różne tłofki i to powód...czy jest w tym coś prawdy?
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
wiem że elektryk się VaGiem podłączał, ale nie wiem czy sprawdzał dawki...jak jest zła to wywali błąd? jechałem tym autem z belgii i na trasie spalanie wyszło mi 5,5l przy prędkości około 150km/h
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
wiesz to co piszesz brzmi fachowo ale mit o kurrr nic nie mówi:/ moze po prostu gdzieś do fachowca pojechać od wtrysków?
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
nie wiem robił to jakiś mechanik ale teraz to już mu nie ufam i nie wiem czy to nie jego wina że stary silnik mi rozjeb.... bo jakiś płyn wstrzyknął mi w rurę obok filtra powietrza i wtedy wszedł na takie obroty i go rozwaliło...a jak pompowtryski muszą być ustawione? ---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ---------- co to są te logi?
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
mówisz o pompowtrysku? ale to by pokazał komputer? a wtryski były od starego silnika i były ok?
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
dokłądnie nie powiem Ci przy jakich obrotach ale nie wykluczone że przy tych co podałeś, i bardziej jest odczuwalne na wyższych biegach ---------- Post dopisany at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:47 ---------- no i tylko w czasie jazdy...na luzie można gazować i silnik chodzi jak nowizna, w salonie audi nie wywalił komputer żadnych błędów
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
sterownik silnika jest od AWX, nic nie było zmienione oprócz samego silnika. nie wiem co dokładnie robił elektryk po włożenie wtrysków, ale silnik nie kopci więc jak byłby problem z dawką to by pewni dymił
-
Po wymianie silnika, mocno trzęsie przy przyśpieszaniu
Panowie po odpaleniu silnik wszedł mi na bardzo wysokie obroty i nie szło go zgasić.Po pewnej chwili coś zaczęło pukać w silniku, jak się później okazało urwany tłok. postanowiłem wymienić cały klocek. Mój silnik jak widac ma symbol AWX i ma 96kW a ja kupiłem silnik AVB 74kW. ( W salonie Audi powiedzieli że to inny silnik i to dlatego szarpie, ale przecież każdy silnik 1,9 klocek ma taki sam ,a moc to kwestia wtrysków i komputera - bynajmniej ja tak myślę.Wtryski przełożone od starego, na wolnych obrotach silnik chodzi super, na biegu jałowym podczas przegazówki żadnych drgań, nie bierze oleju, nie kopci. Zasugierowano mi, że może dwumas - wymienione: tarcz, docisk, łożysko i dwumas. Drgania nie ustąpiły. Komputer pokazywał błąd jednej poduszki, wymieniona - drgania ciągle są. Proszę pomóżcie, wpakowałem w to auto tyle kasy i nie chcę go sprzedać, chcę postawić je na nogi - czy ktoś może ma jakąś diagnozę??? NA PRAWDĘ JESTEM ZAŁAMANY:( ---------- Post dopisany at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany at 18:08 ---------- i tyle można tu uzyskać pomocy?? żadnego porzytku na tej stronie dla zwykłego szarego człowieka:( jak cżłowiek były mechanikiem i napisał fachowym językiem ktoś by się odezwał a tak każdy to ma gdzieś...pozdro i gratulacje
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
stosowałem taki jaki zalecił mi mechanik. czemu nie LL, podobno to oej zalecany do audi , vw, skody i seata
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
witam, do tej pory używałem oleju mobil 2000 do diesla10w-30. znajomy z warsztatu w Belgii polecił mi olej CHAMPION SYNTOLUBE LL III 5W30 i powiedział że bzdurą jest przechodzienie z syntetyku na półsyntetyk jak auto ma większy przebieg? czy jak teraz wrócę na pełen syntetyk to nie rozszczelni mi silnika? czy w ogóle znacie ten olej i czy warto go stosować?pozdrawiam
-
[B6 AWX] Zapala się kontrolka ESP..komputer nie pokazuje błędów.
ale jak czujnik byłby walnięty to VAG tego nie pokaże?
-
[B6 AWX] Zapala się kontrolka ESP..komputer nie pokazuje błędów.
nie kierownicy nie ściągałem, ostatnia rzecz jaką robiłem to wymiana łączników stabilizatora
-
[B6 AWX] Zapala się kontrolka ESP..komputer nie pokazuje błędów.
dzięki za info Panowie
-
[B6 AWX] Zapala się kontrolka ESP..komputer nie pokazuje błędów.
jak to sprawdzić? VAG tego nie wykryje? jaki koszt?
-
[B6 AWX] Zapala się kontrolka ESP..komputer nie pokazuje błędów.
jaki by miał czujnik hamulca wpływ na to? dzieje się to tylko przy skręcie w prawą strone i w momencie kiedy nie używam hamulca
-
[B6 AWX] Zapala się kontrolka ESP..komputer nie pokazuje błędów.
Witam, nawet przy bardzo wolnej jeździe, gdzie nie ma mowy o utracie przyczepności, przy skręcie w prawo miga kontrolka ESP i system hamuje auto. Zawiesznie i zbieżność sprawdzone wszystko ok. Komputer nie wykrywa żadnych błędów.. pomóżcie co może być za przyczyna? czasami broi mi włącznik kierunkowsakzów,po włączeniu migacza w prawo miga kierunek lewy czo może to mieć coś wspólnego?