Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak dopasować zawieszenie do felg 18tek?


hoody1

Rekomendowane odpowiedzi

hej.mam audi 1.9tdi kombi z 2004 roku 131ps.Chcę założyć felgi 18tki i mam pare pytań?

1)czy muszę zmienić zawieszenie,.domyślam się że raczej tak bo autko należy chyba troszkę obniżyć?

2)czy dużo straci się na komforcie jazdy po zmianie zawieszenia, czy auto będzie dużo twardsze?

3)jakie elementy zawieszenia trzeba kupić i jakiej firmy żeby wszystko było zrobione jak najbardziej poprawnie?

4)jakie jest najlepszy rozmiar opon do felg 18tek i czy pirelli F1 to dobre opony?

5)czy możecie mi podać przybliżony koszt takiej przeróbki nie biorąc pod uwagę felg i opon?

BARDZO LICZę NA WASZĄ POMOC I DZIęKUJę BARDZO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiać nie będziesz musiał nic bo felgi z oponkami zakładasz i już. Co najwyżej możesz się pokusić o obniżenie zawieszki.

Same sprężynki WEITEC w PL kupisz za 650 zł nówki w Niemcach to samo za ok 450 zł. Obniżenie do wyboru 10-80 mm.

Możesz też założyć całe zawieszenie czyli sprężyny + amorki to jakieś 1600 w Niemczech i ponad 2000 w PL kosztuje. Ceny bez robocizny.

Jak się jeździ na 18" to Ci nie powiem bo jeszcze nie mam u siebie ale koledzy pisali że tragedii nie ma. Ot trzeba uważać na dziury i już.

Do 18" jeśli felga ma 8" to najlepiej kupić 225/45 bo jest to dokładny zamiennik oryginalnych 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zalezy ci tylko na wygladzie, a nie na wlasciwosciach trakcyjnych to zaloz same sprezyny, najlepiej cos w desen -30/-40mm.

co do opon, to kolega wyzej sie chyba pomylil, 225/45 to sie owszem zaklada, ale do 17", do 18" to 225/40 lub 235/40, szersze to juz profil 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyliłem się oczywiście chodziło o 225/40.

A jak zglebisz samymi sprężynami to tak jak kolega pisze nic sie nie zmieni tylko wygląd oczywiście na + :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyliłem się oczywiście chodziło o 225/40.

A jak zglebisz samymi sprężynami to tak jak kolega pisze nic sie nie zmieni tylko wygląd oczywiście na + :thumbup:

Poprawi się prowadzenie auta np w zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...