Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przebieg na pasku rozrządu a jego szerokość


MASATO

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie

mam pytanie bo w książce audi podają żeby wymieniać pasek rozrządu po przebiegu 90 tys lub gdy jego szerokość jest mniejsza niż 22 mm

stąd moje pytanie do was jaką mieliście szerokość paska przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie podesłanym od Ciebie nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

chodzi mi o to że nowy pasek ma szerokość 25 mm więc jaka mniej więcej ma szerokość po przebiegu 60 lub 90 tyś. km 23 mm ? 22 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma szerokość paska wspólnego pierwszy raz słyszę taką teorie producent paska daje na niego 60 tyś km gwarancji i po tym przebiegu zaleca sie jego wymianę czasem widać po pasku jego zużycie np. wytarte ząbki czy nie jest gdzieś sparciały czy popękany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji aby się pasek zwęził...musiał by trzeć o coś bokami. pasek ma szerokość 25mm jak rolka napinacza- posiada kołnierze i jednocześnie prowadzi pasek...

pasek się w pewnym stopniu nie wiele wyciąga,posiada pękniecie sparcenie, nalot jakby rdzy... a zwęzić się nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

·Kod silnika AFN/AHU:

·Rok mod. →2000: Co 15 000 km lub co 12 miesięcy, w zależności, co wcześniej nastąpi - sprawdzić stan i szerokość (szerokość minimalna 22 mm).

·Co 90 000 km - wymienić.

·Kod silnika AHH:

·Rok mod. →2000: Co 15 000 km lub co 12 miesięcy, w zależności, co wcześniej nastąpi - sprawdzić szerokość (szerokość minimalna 22 mm).

·Co 30 000 km - sprawdzić stan i naciąg.

·Co 90 000 km - wymienić.

więc nie rozumiem tego wpisu w instrukcji obsługi aby sprawdzić szerokość paska skoro "on się nie może zwęzić ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paske może się zwężić w wyniku zużycia. Na skutek jego rozciągnięcia zmniejsza się wymiar poprzeczny i zwiększa wymiar wzdłużny (obwód). Jest to proces naturalny ale zupełnie nie zauważalny dla użytkownika. Zużycie paska o kilka [mm] jest oznaką że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na szerokosc znika to :wallbash: moze cos z rolkami albo taki pasek ch*****

rolka napinacza- posiada kołnierze i jednocześnie prowadzi pasek...

tak jak kolega mówi wina musi lezec gdzies w rolkach bo inaczej jest to nie mozliwoscią

chyba ze na tym pasku jak odpalasz silnik robisz polerke małych przedmiotów :polew:

ale serio to spradz bo szkoda zeby ci korba bokim wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest wszystko ok :) tylko zastanawiało mnie co wymyślili w tej instrukcji serwisowej :) dzięki za odpowiedzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz czy nie jest wyciągniety, sparciały czy starty itd i wymieniaj jak sie zaleca regularnie ale jesli sie nie sciera to nie strasz ludzi i paniki nie wywołuj :polew: dobrego jżdźania po bruzdach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podpiac VAG'a i spr. kat wtrysku jesli jest nie odpowiedni to swiadczy to o "rozciagnieciu paska"- jak wiem jest to przesuniecie koła(osi) wzglętem osi pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wartośc kąta wyprzedzenia tłoczenia niekoniecznie świadczy o rozciągnięciu paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że jest opcja żeby się pasek zwęził u mnie tak było poprzedni właściciel wymienił rozrząd trochę pojeździł później ja i po około 15 tys. km zaczęło pasek zjadać nie wiem jak to się stało ale zaczął na napinacz wchodzić pod kątem i ubywało paska. Nie było rady trzeba było zmieniać pasek i napinacz a w zasadzie cały rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...