Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Swap silnika 1.8T ANB na inny 1.8T APU ew AEB


kuba84

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że kupiłem auto które miało sinik ANB, niestety został zdemontowany i ślad po nim zaginął łącznie ze sterownikiem.

Jak zdążyłem się zorientować ciężko dostać taki silnik a mam dostęp do silników kompletnych AEB i APU. Wyczytałem że APU powinien zagrać bez problemów, a jak wygląda sprawa z AEB?

Generalnie bardziej bym wolał AEB z wiadomych względów. Wiem że może być problem z przepustnicą bo AEB jest na lince ANB i APU sterownie elektronicznie.

Jednakże chodzi o to żeby było w miarę p&p bo tak czy inaczej mam do włożenia kpl silnik wraz ze sterownikiem.

Ktoś z Was jest w stanie pomóc ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli P&P to szukaj APU, bo jak zamontujesz AEB ze sterownikiem od niego, to ABS i inne sterowniki mogą się pluć o brak komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że APU będzie p&p[br]Dopisany: 30 Lipiec 2010, 09:10_________________________________________________A jeśli będę miał całe auto z silnikiem AEB + cały osprzęt jakieś trudności mogą mieć miejsce poza tym że trzeba będzie wymienić pedały itp ? [br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 14:26_________________________________________________Kończąc temat mogę powiedzieć, że silnik APU jest p&p zamiast ANB, z tym że trzeba było jeszcze wymienić Katalizator na ten z APU (katalizator z ANB ma dwie sondy a APU jedną sondę) ANB ma pompę powietrza wtórnego, której APU nie ma wiec trzeba ją usunąć i wymienić uchwyt osuszacza klimatyzacji.

Reszta p&p

I temat można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego twierdzisz że wolał byś AEB?

APU to młodszy brat AEB, fakt, ma mniejsze kanały w głowicy, ale chyba nie to miałeś na myśli :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamienilem AEB na APU i jestem z niego bardziej zadowolony, aczkolwiek cały osprzęt dostał od AEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...