Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFF] Proszę o analizę, silnik 75KM Di, AFF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!

Ostatnio miałem problem z pompą wtryskową. Autkoprzeszło przez 4 mechaników i każdy dołożył swoje kilka groszy. Autkoteraz pracuje jak traktor, klekocze, trzęsie. Na mocy chyba nie straciło (cięzko mi to określić). Zrobiłem logi tylko statyczne w grupach BS i MB, oraz wykresik TDI Timing dla BS000.

MB001 i MB003 (logi dla wyłączonego silnika)

bezzaplonu.th.jpg

BS000

bs000.th.jpg

BS003

bs003.th.jpg

BS004

bs004.th.jpg

BS011

(ERROR)

MB000, MB001, MB003

mb000001003.th.jpg

MB004, MB007, MB013

mb004007013.th.jpg

MB014, MB018, MB023

mb014018023.th.jpg

Oraz wykresy, są dwa bo za każdym razem wychodzi inaczej, pierwszy zrobiłem teoretycznie na rozgrzanym silniku (wyłączyłem silnik i poszedłem po laptopa, góra 30 minut, ale na blacie pokazywał 90 stopni), a drugi to bezpośrednio po zakończeniu jazdy (bez gaszenia, odrazu logowałem)

zaplon.th.jpg

zaplon1.th.jpg

[br]Dopisany: 01 Sierpień 2010, 22:19_________________________________________________Jeszcze chciałbym żeby mi ktoś powiedział kilka rzeczy odnoście tych wykresów:

1. Czy Fuel temp to jest temperatura zapłonu (zakładamy że to jest stała, bo zmienić może się tylko gdy zatankujemy gorsze lub lepsze paliwo, czy zależy od temperatury zewnętrznej?)

2. Czy Timing to jest nasz kąt zapłonu? (i to jest wartość którą możemy regulować, czyli w moim przypadku powinna wynosić coś ok 35 lub 40?)

Co oznaczają poszczególne linie (zielona, niebieska, czerwona)[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 09:28_________________________________________________Żółte linie cały czas "skaczą" tak ma być?? Jeżeli tak to w jakim zakresie mogą a w jakim zakresie dzieje się coś niedobrego (na drugim wykresie program zaznaczał kropki jeżeli wartość się zmieniała, zaznaczyłem ten obszar elipsą)

Opublikowano

Z tych logów nie wynika nic zlego.

Oprócz zaslepionego EGRa i lekko za poznego zapłonu nic tu ciekawego nie widze.

Fuel temp - to temperatura paliwa.

Chcialbym zobaczyc logi dynamiczne tego samochodu.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

No właśnie ten zawór EGR mnie trochę niepokoi, czy przez uszkodzony zawór EGR autko może nie odpalić??

Opublikowano

Możesz zrobić jeszcze MB001 na przekręconym kluczyku (pozycja ON stacyjki) bez odpalania?

Opublikowano
  • Autor

Tak statyczne mogę zrobić, gorzej z dynamicznymi, bo nie mam ani gdzie ani z kim. Na dziś będą wieczorkiem.[br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 09:04_________________________________________________Wrzuciłem logi na wyłączonym silniku.

Czy skoro na wyłączonym silniku zawór EGR ma 4,8% a na załączonym ma ok 50%, to znaczy że jest uszkodzony czy zaślepiony??

Opublikowano

001 jest OK. poza powyższymi uwagami co napisali poprzednicy nie widzę problemów.

Opublikowano

001 jest OK. poza powyższymi uwagami co napisali poprzednicy nie widzę problemów.

Nie dokonca,czujnik przesuwu RSW zle ustawiony,powinno byc 0,740v a jest 0,7-0,68v

Opublikowano
  • Autor

001 jest OK. poza powyższymi uwagami co napisali poprzednicy nie widzę problemów.

Nie dokonca,czujnik przesuwu RSW zle ustawiony,powinno byc 0,740v a jest 0,7-0,68v

Możesz rozwinąć tak w kilku słowach co to jest czujnik przesuwu RSW, do czego służy i jak go ustawić??

Opublikowano

Uwierz mi, że nie odczujesz różnicy...

Jest to czujnik indukcyjny w nastawniku pompy wtryskowej.

Opublikowano
  • Autor

Kolego banshee jaką masz skrzynie w pasku 5 czy 6 stopniową??

Pompa właśnie była wymieniana.

Opublikowano

5 biegowa manual

Opublikowano

Uwierz mi, że nie odczujesz różnicy...

Jest to czujnik indukcyjny w nastawniku pompy wtryskowej.

Ja bym sie sklanial zeby go ustawic tak jak powinno byc.

Opublikowano
  • Autor

Uwierz mi, że nie odczujesz różnicy...

Jest to czujnik indukcyjny w nastawniku pompy wtryskowej.

Ja bym sie sklanial zeby go ustawic tak jak powinno byc.

Czy może być to przyczyną dymienia na wysokich obrotach na czarno?? Wysokie obroty to wciśnięcie gazu za full i ok 3500 zaczyna dymić.

Jeżeli to nie to to co zlogować żeby zobaczyć przyczynę dymienia??

Dziś robiłem logi ale jedyne które mogę zarzucić to grupy MB011. Resztę robiłem 3 za jednym razem no i cos mało tych wyników uzyskałem. Trzeba jednak logować pojedyńczo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.