Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki mam slinik


Gość Sebcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam pytanie czy jest możliwość rozpoznania wizualnie jaki mam silnik w samochodzie??

Wiem że to dziwne pytanie, ale ... około 1,5 m-ca wcześniej dokonałem zakupu mojej ukochanej A4 i wtedy myślałem że jest to 1,6. Dzisiaj ku mojemu zadowoleniu byłem najpierw w sklepie, i kupiłem rolkę napinacza i pasek rozrządu do Audi A4 1.6 (wg. katalogu) u mechanika okazało się, że to co kupiłem nie pasuje (po czym załozył inny pasek i inny napinacz). W związku z powyższym udałem się do sklepu ze starym napinaczem, gdzie sprzedawca stwierdził, iż jest to napinacz od silnika 1.8. (stary pasek za wcześnie wyrzuciłem :cry: )

Pytanie: czy jest to możliwe??

jeśli tak to jak mogę stwierdzić jaki to jest silnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanie czy jest możliwość rozpoznania wizualnie jaki mam silnik w samochodzie??

Wiem że to dziwne pytanie, ale ... około 1,5 m-ca wcześniej dokonałem zakupu mojej ukochanej A4 i wtedy myślałem że jest to 1,6. Dzisiaj ku mojemu zadowoleniu byłem najpierw w sklepie, i kupiłem rolkę napinacza i pasek rozrządu do Audi A4 1.6 (wg. katalogu) u mechanika okazało się, że to co kupiłem nie pasuje (po czym załozył inny pasek i inny napinacz). W związku z powyższym udałem się do sklepu ze starym napinaczem, gdzie sprzedawca stwierdził, iż jest to napinacz od silnika 1.8. (stary pasek za wcześnie wyrzuciłem :cry: )

Pytanie: czy jest to możliwe??

jeśli tak to jak mogę stwierdzić jaki to jest silnik??

Na naklejce we wnęce koła zapasowego jest numer silnika. Wpisz go na forum a my go zdekodujemy i tajemnica sie rozwiąze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w bagażniku mam naklejkę na kturej jest napisane że mój silnik to 1.6 benzin,

ale jeśli ktos wcześniej wymienił silnik to przecierz nie musiał zmieniać nakleiki.

A jeśli silnik jest faktycznie 1.6 to dlaczego w sklepie swtwierdził, że rolka napinacza jest od silnika 1.8???

Na silniku nie mogę znaleźć żadnego nr.

Proszę o pomoc bo od ostatniego razu nie wiem jakie części do niego kupować!!

Pozatym silnik dławi i kaszle jak jest zimny i nie wiem czy jest jakaś różnica w oprogramowaniu??

Nie wiem co elektrykowi powiedzieć czy to jest 1.6 czy 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko wystarczy na niego spojrzec i od razu widac czy to silnik 20 zaworowy czy nie!!!nie rób problemu tam gdzie go nie ma :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o matko wystarczy na niego spojrzec i od razu widac czy to silnik 20 zaworowy czy nie!!!nie rób problemu tam gdzie go nie ma"

Koleś ja nie robie tobie problemu - jak nie chcesz to nie odpowiadaj na moje posty - bo widze że jakąś łaskę robisz!!

A wracając do tematu to czy 1.8 są tylko i wyłącznie 20 zaworowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak!!!!!!!!!!!!!!! i nie koles kolego.Nie rozumiem jak mozna jezdzic autem 1,5 miesiaca nie wiedzac jakiej pojemnosci auto sie kupilo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Sebcio wrzuć fotkę silnika i bedzie po problemie

inaczej kolego dostaniesz "liścia" i temat zamykamy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki, ale nie mam teraz możliwości wrzucenia zdjęcia!!

A dla jednego z "kolegów" to mam złotą myśl - agresja rodzi agresję!!!!

Audi mam pierwszy raz w życiu i nie oglądałem wszystkich modeli silników!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tez na to nie wpadłem wczesniej :grin:

brawo za pomysl hugo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie ten mój to 1.6

A w ogóle to byłem jeszcze u innego znajomego mechanika, który wyszukał, iż Audi A4 1.6 z roku 95 ma dwa rózne paski rozrządu tj. 121 i 138 ząbków i przez to jest też inny napinacz!!!

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...