Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z centralnym zamkiem


Cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że odeślecie mnie zaraz do szukaczki ale jestem zbyt zdenerwowany aby teraz szukać konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a za dwa dni jadę w daleką podróż na urlop i samochód mi się sypie. Od wczoraj dziwnie zaczął zachowywać się zamek Wysiadłem z samochodu nacisnąłem pilota i wszystkie "pipki" się opuściły oprócz tego w drzwiach kierowcy. Po chwili z trudem także się opuścił pstrykając przy tym. Natępnie pojawił się prooblem z otwarciem drzwi kierowcy od środka (brak reakcji na ciągnięcie klamką). Od zewnątrz otwiera się normalnie. Aż w końcu dzisiaj wysiadam, naciskam pilota i brak jakiejkolwiek reakcji zamków (światła również nie mignęły). Zamykanie przyciskiem w środku na drzwiach kierowcy także nie działa, ale słychać jak pompka w bagażniku pracuje i po kilkunastu sekundach się wyłącza. Przy naciśnięciu w pilocie przycisku otwierania normalnie zapala się wewnętrzne światło, ale drzwi nadal pozostają zamknięte (zamknąłem je ręcznie). Proszę w miarę możliwości o szybką pomoc. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzona pompka może być, jeżeli mówisz, ze nie można otworzyć klamką wewnętrzną, to jednak drzwi trzeba rozebrać, bo musi być coś mechanicznie uszkodzone. Jak była pompka zapowietrzona, to na pewno zapisały się błędy. Być moze strzelił też jakiś bezpiecznik, skoro już w ogóle reakcji nie ma. Niestety musisz rozebrać i wszysto będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzone, pompka działa bo słychać jak zdrowo pompuje...jutro rozbiorę drzwi bo teraz nastały egipskie ciemności. Czy może być tak, że wystarczy że jeden "pipek" się gdzieś zablokował mechanicznie i to powoduje brak reakcji innych czy działają one niezależnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak się pompka uszkodziła to też ją było słychać niestety nie pompowała, do każdych drzwi oprócz wiązki elektrycznej doprowadzona jest plastikowa rurka którą pompowane jest powietrze, zaślep ją na chwilę w tych uszkodzonych drzwiach i zobacz czy pozostałe zamki będą działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to jednak nie pompka bo mam teraz sporo innych rzeczy do załatwienia :( Ostatnio regulowana była rama drzwi może zakładając tapicerkę coś tam sie przyblokowało. Bo jeśli to nie pompka to gdzie indziej szukać problemu??[br]Dopisany: 21 Sierpień 2007, 22:52 _________________________________________________Problem się pogłębił zanim jeszcze zdążyłem zabrać się za sprawdzenie pompki. Podjechałem na stację benzynową i okazało się, że klapka wlewu paliwa jest ZAMKNIęTA :/. Czyli wychodzi na to że przy niedziałającym centralnym nie zatankuję paliwa??????????? To niemiła niespodzianka bo właśnie rezerwa mi się kończy...

Zdjąłem z pompki dwa wężyki i nie czuję żeby pompka pompowała powietrze...Mam nadzieję że jej wymiana załatwi sprawę, ale patrzyłem na Allegro i wszystkie oferowane pompki mają jeden wlot powietrza. U mnie są 2 wloty i 2 wężyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u elektryka kupiłem sam środek (silniczek z obudową) cała elektronika została stara, ponieważ wcześniej przekładając cały moduł komfortu z innego A4 nie chciał działać mi alarm i pilot (chyba VAG-em trzeba zaadoptować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa i VAGA ale wywala mi z programu przy wejściu do któregokolwiek modułu. W Toruniu nie znalazłem nikogo z VAG-iem. Poza tym dopiero wczoraj wieczorem pojawił się problem i dziś dopiero po pracy zajmę się tą nieszczęsną :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałem ten problem! Podjeżdżam na CPN staje przy dystrybutorze a tu ZONK! Klapka nie chce się otworzyć :/ zjechałem na bok, dostałem się do pompki, puknąłem w nią parę razy i sie otworzyło wszystko... ale długo nie podziałało niestety... We wtorek jadę do elektryka i zobaczymy czy sobie z tym poradzi. Jak nie to będzie trzeba kupić nową pompkę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagażnik kluczykiem zawsze otworzysz, więc jeżeli masz dobre płuca, to możesz sobie pociągnąć powietrze przez wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ją wyjąłem oba były podpięte...Nr pompki VDO 8L0 862 257 K[br]Dopisany: 22 Sierpień 2007, 12:48 _________________________________________________Okazało się, że plastikowy element wirnika się rozpadł. Mechanik z warszatu wymontował go z jakiejś starej pompy coś poprzerabiał i działa, z tymże pompa nie wyłącza się po zamknięciu lub otworzeniu drzwi a czasowo. Mówił, że to kwestia regulacji w pompie i dzisiaj ma mi to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki koszt mam się nastawić??? (na Allegro jest sporo pompek ale nie znalazłem żadnej przystosowanej do dwóch węzyków!)

Też miałem z pompką problem jak kupiłem auto, bo pompkę było słychać a żadne zamki nie reagowały :mysli: ale u mnie usterkę szybko zlokalizowałem bo rozebrałem pompkę a tu ZONK nie było połowy rzeczy mechanicznych co pompują powietrze w pompce i musiałem kupić drugą a to nie łatwe bo na allegro jest dużo tych pompek ale takiej jak ja mam nie było :confused4: więc obdzwaniałem allegrowiczów którzy mieli do sprzedania całe auta na sprzedaż na części z tego rocznika co ja mam i podawałem numer pompki i za 20 telefonem jeden koleś powiedział że ma taką pompkę i będzi mnie kosztowac 100zł+koszt przesyłki i po założeniu jest ok :dance: Więc jak nie możesz znaleść to spróbuj tak jak ja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...