Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wykrycie modyfikacji w sterowniku silnika


heavyman

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedno:

Czy po wgraniu serii, dealer ( samochod na gwarancji ) jest w stanie stwierdzic ze bylo cos dlubane w mapie silnika?

Nie mam na mysli normalnego przegladu po xx km. tylko "specjalnie" ukierunkowane badanie w tym kierunku.

Czytalem wiele w necie ale jedni pisza ze mozna to sprawdzic inni ze nie ma takiej opcji wiec zglupialem i sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki problem pojechac na hamownie i sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki problem pojechac na hamownie i sprawdzic?

Przeczytaj raz jeszcze temat :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w phaetonie mojej matki nie wybadali, ale badali z tego co się orientuje po doładowaniu i logach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- wątek jest o tym,czy jeśli ktoś ma chipa i potem wgra serię,to czy dealer jest w stanie to wykryć,czy coś było wgrywane,a nie o tym,jak odróżnić seryjny program od modyfikowanego :wink4:

-rozumiem ,że autor ma obawy,co do utraty gwarancji...jeśli było wgrywane przez złącze diagnostyczne-to nic nie wykryje,gorzej,jeśli był wyjmowany sterownik i coś wlutowywane-wtedy na pewno będzie widział,że coś tam było robione :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem przecież jak badali czy było coś grzebane w VW, do sterownika nawet fizycznie nie zaglądali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno:

Czy po wgraniu serii, dealer ( samochod na gwarancji ) jest w stanie stwierdzic ze bylo cos dlubane w mapie silnika?

Nie mam na mysli normalnego przegladu po xx km. tylko "specjalnie" ukierunkowane badanie w tym kierunku.

Czytalem wiele w necie ale jedni pisza ze mozna to sprawdzic inni ze nie ma takiej opcji wiec zglupialem i sam nie wiem.

Oczywiście jest to możliwe jeśli mowa o EDC16 lub wyżej (te ECU mają między innymi liczniki zapisu), starsze EDC15 - nie, dziadki MSA też się da bo widać w środku że były lutowane lub mają wsadzone podstawki :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...