Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Kontrolka oleju


bugaj88

Rekomendowane odpowiedzi

Być może kontrolka się spaliła ale oprócz kontrolki jest jeszcze akustyczna sygnalizacja braku ciśnienia oleju tzn. takie piiiiiiiiii w liczniku. Możliwe że czujnik się zawiesił.

A odnośnie ubytku oleju przez czujnik to jest możliwe jak najbardziej. Kiedyś tego doświadczyłem osobiście. Olej kapał ale myślałem że któraś uszczelka poszła bo filtr oleju był mokry. Jak się okazało to olej wywalało przez czujnik i kapało (wyciskało w tym miejscu gdzie dochodzi kabelek do czujnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny przypadek w AUDI 80, pocił się czujnik niskiego ciśnienia oleju, na autostradzie przy 130km/h ciągłej jazdy z Katowic do Gliwic uciekło mi ponad 2 litry oleju popychacze klekotały niesamowicie i ten czujnik nie sygnalizował mi małego stanu oleju. mechanik powiedział że jest drugi czujnik większego ciśnienia oleju jak by było bardzo źle to on by mi zaświecił kontrolkę i włączył brzęczyk, dolałem jak ostygł silnik olej i było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też doświadczyłem tego co Kol. @neni - wywaliło mi chyba cały olej (po dolaniu 1 litra było poniżej min.) i kontrolka się nie zaświeciła!!!. Wlazłem pod auto i właśnie kapie gdzieś z okolicy czujnika oleju. Popychacze klepią jak diabli. Jadę jutro na warsztat i okaże się co się stało. Mam nadzieję, że nie uszkodziłem silnika ;(

_________________________________________________________________

Okazało się, że to faktycznie czujnik ciśnienia oleju - lało się przez niego w miejscu podłączenia kabli. Wymieniony.

Silnik wygląda że jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje część kotleta, a mianowicie:

Jeżdżę na oleju Mobil1 5w50, wymieniam go co 10tyś km - za tyś km czeka mnie juz czwarta wymiana. Zmierzam do tego iż wczoraj w trasie zaświeciła mi się zielona kontrolka minimalnego poziomu oleju. Dojechałam do celu, auto postało z godzinę i sprawdziłem stan tego poziomu. Faktycznie było minimum.

Dolałem prawie 0,5litra i poziom jest ok. I teraz jaka może by przyczyna??? Spod uszczelki klawiatury nie leci, turbo nie sika... Silnik już na wymarciu???

---------- Post dopisany 25-10-2012 at 12:56 ---------- Poprzedni post napisany 24-10-2012 at 13:08 ----------

Odgrzeje część kotleta, a mianowicie:

Jeżdżę na oleju Mobil1 5w50, wymieniam go co 10tyś km - za tyś km czeka mnie juz czwarta wymiana. Zmierzam do tego iż wczoraj w trasie zaświeciła mi się zielona kontrolka minimalnego poziomu oleju. Dojechałam do celu, auto postało z godzinę i sprawdziłem stan tego poziomu. Faktycznie było minimum.

Dolałem prawie 0,5litra i poziom jest ok. I teraz jaka może by przyczyna??? Spod uszczelki klawiatury nie leci, turbo nie sika... Silnik już na wymarciu???

Podpowie ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź całą odmę, od początku do końca, okolice czujnika oleju i podstawy filtra oleju. Ja bym obstawiał że leci spod podstawy filtra oleju. U mnie tak właśnie było. Chociaż niewykluczone że może dawać też z innego czujnika. Grunt to dobra latarka i wizyta na kanale/podnośniku i wyjaśni się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź całą odmę, od początku do końca, okolice czujnika oleju i podstawy filtra oleju. Ja bym obstawiał że leci spod podstawy filtra oleju. U mnie tak właśnie było. Chociaż niewykluczone że może dawać też z innego czujnika. Grunt to dobra latarka i wizyta na kanale/podnośniku i wyjaśni się wszystko.

Dziękuję. ;-)

Jak zlokalizuję dam znak.

---------- Post dopisany 05-11-2012 at 00:53 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2012 at 00:18 ----------

Z tego co zauwazylem spod silnika, to cala odma jest w oleju i stad pewnie ubywa. Czyli bede musial zrzucic kolektor ssacy zeby ja wzmienic tak

---------- Post dopisany 06-11-2012 at 00:55 ---------- Poprzedni post napisany 05-11-2012 at 00:53 ----------

Podpowie ktoś?

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 00:55 ----------

UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...