Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Sprzęgło wysoko łapie i ostatnio jakby boksuje przy wysprzęglaniu na 2-ce


jpluzek

Rekomendowane odpowiedzi

Co najistotniejsze jakiś rok może półtora temu wymieniałem sprzęgło - jeżdżę niewiele, od tamtej pory mogłem zrobić najwyżej 20 tys. km. A przy wymianie poinformowali mnie w serwisie, że jeszcze dwumas do wymiany więc też ostatecznie wymieniłem. Słono mnie to kosztowało, a już od dłuższego czasu zauważyłem, że sprzęgło łapie mi bardzo wysoko. Na dodatek od jakiś 2 miesięcy na drugim biegu przy wysprzęglaniu czuje wyraźne drżenie (tak jakby tarcza sprzęgła przez moment boksowała), wydaje mi się, że właśnie gdzieś tam na sprzęgle ale też tylko czasami - pewnie tylko narazie czasami :)

Tak więc z takimi objawami zastanawiam się czy mi w tym serwisie czegoś nie spieprzyli albo założyli jakiś badziew.

Co więcej już od jakiegoś czasu słyszę z silnika przy lekkim dodawaniu gazu dziwny dźwięk przy zwiększaniu z najniższych obrotów. Tak jakby jakiś element wchodził w rezonans albo tarł o coś. Może to ma jakiś związek. Już sam nie wiem

Proszę o jakieś wskazówki panowie bo nie wiem już na co psioczyć, na mój samochód - jakiś trefny egzemplarz - czy wszechobecnych partackich mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...