Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Turbina słabo chodzi.


adam1212

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu turbina nie działa lub słabo działa. Kilka razy zdarzyło mi się, że przy dodawaniu gazu samochód osłabł. Na 5 nie rozpędzał się dochodził do ponad 2 tys. obrotów i nie szedł dalej. Działo się to nagle podczas jazdy. Pierwszy raz trwało to przez pół dnia, mimo przerw, włączania i wyłączania samochodu. Następnego dnia jak ręką odjął. Następny raz podczas jazdy pod górkę stało się to samo ale po kilku minutach wszystko wróciło do normy.

Dodam, że łopatki turbiny po manualnym sprawdzeniu nie mają luzu, przewody na swoim miejscu, nie dymi.

Na komputerze wyszło - chyba dobrze powtórzę - spięcie czujnika ciśnienia powietrza atmosferycznego i chwilowe niedoładowanie. Mechanik stwierdził, że tylko czyszczenie turbo. Od tego czasu był spokój, dzisiaj cały dzień prawie od początku turbo nie chodzi.

W międzyczasie wymieniłem filtr powietrza - przed terminem.

Mam pytanie, do praktyków, czy pozostaje wyłącznie czyszczenie turbiny, czy może to być przepływomierz lub - nie wiem czy prawidłowo określę - czujnik ciśnienia/masy powietrza w dolocie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...