Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Okopcona rura wydechowa. Jaka przyczyna? I pytanie z innej beczki.


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wyczyściłem rurę wydechowa i wypolerowałem i co mnie zdziwiło po kilku dniach była okopcona prawie tak samo jak była. Nadmienię że nie zauważyłem co by bardzo dymił. Od kiedy go mam to tylko raz zobaczyłem niewielką czarna chmurkę w lusterku ale wtedy to dostał porządnie po garach. Sprawdziłem szczelność dolotu i zastanawiam się co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. 3 tyg temu wyjmowałem turbinę i ją czyściłem oraz wywaliłem katalizator. Turbina nie miała luzu no może mikroskopijny i nie ubywa oliwy dlatego to dziwne.

I pytanie z innej beczki nie wiem w który dział włożyć wiec zapytam od razu tutaj. Czy przy pedale gazu mogło się coś wyrobić bo zauważyłem ciekawą sprawę, gdy naciskam na koniec pedału to samochód jak by się słabiej zbierał nawet jak wcisnę do oporu a jeśli nacisnę tab bardziej w dół to samochód dostaje jakby większego kopa. Czy czujnik przy pedale lub coś w tym stylu może być wyrobione lub zużyte? [mod]przeszukaj dział "Silniki diesla"-jeśli nie będzie nic,co Cię zadowoli-załóż tam wątek z tym pytaniem :wink4:[/mod]

Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rurek - mój tez nie kopci i tez wyczysciłem rurki 2 dni jazdy okopcone. zaslepiłem egr(no dobraaa :kox: -wogole go wywaliłem) i juz rurki nie sa okopcone a auto myje raz lub 2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś kolego :good: bo myślałem o zaślepieniu EGR ale jeszcze nie było kiedy tego zrobić. Ale zrobię na dniach :naughty: Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie rozważę.

A czym najlepiej zaślepić? Bo ktoś pisał że wystarczy blaszka z puszki po piwie a ktoś inny że to nie wytrzyma zbyt długo bo się przepali. Czym zaślepialiście koledzy?

A co do tego pedału gazu ktoś coś wymyśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszką z puszki po piwie to możesz sobie dziurkę od klucza w drzwiach zaślepić. Przy tej temperaturze jaka tam panuje wypali się raz dwa. Tylko blacha stalowa 1 -1.5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz mozliwosci skombinowania 10/10cm blaszki 1mm to kup sobie szpachelkę za 3zł i z niej zrob. wytrzyma bardzo długo...

ja zbieram blaszki te co poczta daje aby im listy cięższe wychodziły i z nich sobie robie zalepki dla klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaślepiałem dorobiłem podkładkę z blachy miedzianej.Wystarczy czy mam tam zajrzeć ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...