Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4


czeslaw82

Rekomendowane odpowiedzi

aha, nie dodalem ,ze auto gorzej zapalalo.

O funky funk! Tego nie lubię jak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak kupiłem AUDI jeździłem na różnym paliwie najlepiej chodzi na Schellu później na Statoilu w następnej kolejności jest Orlen na tym samym poziomie Rafineria Gdańska niestety paliwa na stacji BP SA NAJGORSZE!!! :sick3:

Ostatnio zatankowałem właśnie Bio na Bliskiej i żadnej różnicy nie zauważyłem a ogólnie biorę paliwo w cenie bio od kumpla z oszczędności jeździ dwuletnim Volwem także gówna za przeproszeniem nie leje.

Na paliwie z BP nawet mój stary golfik jeździć zbytnio nie chciał.s

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlejcie sobie to bio do słoika to zobaczycie co za syf w tym paliwie pływa. To tak jakby do oleju wycisnąć całą cytrynę wówczas pływaja takie jakby farfocle. Na jednej stacji będzie to bardziej widoczne na innej mniej. Po przygodach z tym paliwem postanowilismy z kumplem po literku zakupić na różncyh stacjach i je sobie oblukać i napewno już nigdy więcej tego gówna nie zaleje do żadnego silnika.

zgadzam sie z kolega. pracowalem na Bliskiej dwa lata temu. przy kazdej dostawie pobierane sa probki i w litrowej butelce z bio potrafi sie osadzic nawet 5cm szlamu na dnie! moge zalatwic zdjecia tego czegos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem bio na mercedesie 1320 z 97r, scanii 94-310 z00r 2lata i wszystko ok(60tys km oprócz zimy,bo zcina od -5), passatem ahu 97r z 300tys km rok na tym jeżdziłem i gitara, a teraz afn z przebiegiem 160tys km co drugie tankowanie leje. Fakt jest taki, że bio na pewno jest mniej kaloryczne, gęstsze i auto jest słabsze. spalanie można osiągnąć takie same, ale trzeba troche zwolnić.

Słyszałem, że podobno bio podgrzane ma lepsze właściwości smarujące i dokładają podobno ludzie jakieś podgrzewacze do paliwa i nawet pompowtryskom mniej szkodzą niż pompom rotacyjnym, ale tą opinie nie potwierdzam i pod nią się nie podpisuje.

a generalnie to nie wiem czemu bio drożeje razem z ropą jak to nic wspólnego z nią nie ma i dolar tez tu nie wadzi. jak zaczynałem lać bio to 3zł nie kosztował i tańszy był o prawie 90gr od ropy. ciężarówka na 100km robiła 20 pare złotych oszczędności!!!

Wydaje mi się, że jakby kosztował w tej chwili porównywalnie do gazu to więcej byłoby zwolenników.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem bio na mercedesie 1320 z 97r, scanii 94-310 z00r 2lata i wszystko ok(60tys km oprócz zimy,bo zcina od -5), passatem ahu 97r z 300tys km rok na tym jeżdziłem i gitara, a teraz afn z przebiegiem 160tys km co drugie tankowanie leje. Fakt jest taki, że bio na pewno jest mniej kaloryczne, gęstsze i auto jest słabsze. spalanie można osiągnąć takie same, ale trzeba troche zwolnić.

Słyszałem, że podobno bio podgrzane ma lepsze właściwości smarujące i dokładają podobno ludzie jakieś podgrzewacze do paliwa i nawet pompowtryskom mniej szkodzą niż pompom rotacyjnym, ale tą opinie nie potwierdzam i pod nią się nie podpisuje.

a generalnie to nie wiem czemu bio drożeje razem z ropą jak to nic wspólnego z nią nie ma i dolar tez tu nie wadzi. jak zaczynałem lać bio to 3zł nie kosztował i tańszy był o prawie 90gr od ropy. ciężarówka na 100km robiła 20 pare złotych oszczędności!!!

Wydaje mi się, że jakby kosztował w tej chwili porównywalnie do gazu to więcej byłoby zwolenników.

pozdr

Dlatego nie warto go lać.

Panowie zbieramy plastikowe baniaczki :wtf: :wtf: :wtf: i robimy zapasy paliwa.

Od stycznia wszystko w górę, paliwo przede wszystkim. :kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie twierdzenie kolegów że w bio są śmiecie i dziwny osad. Otóż mój tato kupuje takie paliwo do maszyn rolniczych i wielokrotnie wlewałem to paliwo i żadnych śmieci tam nie widziałem. Tylko że to bio jest kupowane na nowiutkiej stacji Bliskiej i jest w 100% czyste i nic tam nie pływa. A jeśli ktoś chce zaoszczędzić i nie chce lać bio to mam alternatywę. Kupujecie pojemnik 1000L (200zł) mini CPN(400zł) i kupujecie ON od hurtownika. Ja tak zrobiłem i 1 litr oleju napędowego kosztował mnie 4zł. Tylko że trzeba mieć trochę wolnego miejsca w garażu i wyłożyć trochę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...