Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Mocno dymi


Zioba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej..

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że auto mi dość mocno dymi. Niedawno byłem na dłuższej trasie lekko załadowany i cały czas powyżej 150km/h mi kopci.. I ogólnie przy przyspieszaniu też kopci a czasami wyrzuca takie wielkie chmury dymu ze aż wstyd tym autem jechać. Silnik wydaje mi się że nie jest w najgorszym stanie.. Dobrze przyspiesza.. Pomiędzy wymianami oleju nie dolewam więcej niż 200ml oleju i utrzymuje mi się cały czas na pełnym stanie. Jak myślicie może by to coś poważnego czy się nie przejmować..

Z góry dzięki..

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi napisać na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu dolotu. Nie dawno wymieniałem filtr powietrza ale nie wiem czy to ma znaczenie. Dymiło przed i po wymianie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą ten przewód.. Nie ma tam żadnych dziur pęknięć itp. Wymontowałem go i wyczyściłem. Jedno mnie zastanowiło w środku było trochę oleju. I w tym aluminiowym kolektorze tak samo było trochę oleju i dość sporo nagaru. Ze względu ze dość sporo by było roboty żeby go wykręcić to tak lekko go przeczyściłem na tyle ile się dało włożyć coś do niego.

Moje pytania:

1. Skąd tam tyle oleju i nagaru?

2. Jeżeli to jest dolot powietrza do silnika to czemu filtr powietrza jest w innym miejscu i w ogóle nie jest połączony z tamtą rurą?

3. Ściągałem też rurę doprowadzająca powietrze do turbiny. Było tam też tak leciutko mokro od oleju. Czy to źle?

4. No i ponawiam moje pytanie z pierwszego postu czemu tak dymi?

Dzięki jak komuś się będzie chciało odpowiedzieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będzie dziura, lub jakieś uszkodzenie, to zawsze wyskoczy błąd na Vagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzuć komplet logów w dziale Diagnostyka VAG, wtedy prędzej będzie można powiedzieć czemu dymi. Jaki kolor dymu? Biały, szary, niebieski czy czarny? Nie ubywa oleju w silniku za dużo albo spalanie nie jest za duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dymu dokładnie nie wiem bo zawsze go widzę w lusterku a nie miałem okazji żeby ktoś znajomy za mną jechał. Ale raczej szary lub czarny.. Oleju nie ubywa prawie wogóle. A spalanie raczej w normie. Ostatnio na trasie mi wział 5.2 litra a nie jechałem zbytnio oszczędnie.

vaga niestety nie posiadam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...