Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak doprowadzić silnik do stanu idealnego ?


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wpadłem na pomysł założenia wątku który zapewne każdemu się przyda a mianowicie ...

Chciałbym abyśmy zamieszczali tu informację odnoście doprowadzenia silnika 1.8 turbo AEB itd do stanu idealnego :)

Od czego trzeba zacząć gdy kupujemy auto, co wymienić by auto pracowało równo i poprawnie, nie zrozumcie mnie źle nie chodzi tu o rzeczy które są jasne jak słońce czyli rozrząd itd ale o podzespoły (świece, kable, przewody, rurki, węże itd....) Widziałem fotki na audizine jak kolesie doprowadzają silniki do stanu LUX PERFECT :) Chciałbym abyście zamieszczali tu także informację typu (Klekotanie zaworów może być spowodowane ...)

73632000audia4.jpg

tcs195c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil wyciagnac silnik spod maski, rozebrac co do srubki, wymyc. ,,odswiezyc" i wymalowac komore silnika. Nastepnie skladac na nowych markowych podzespolach ktore w przyszlosci daly by mozliwosc podniesienia mocy bez powtornej znacznej ingerencji w jednostke napedowa. Na koniec dodac kolorowe przewody, wezyki.Spokojnie dotrzec nowy silnik i bedziesz mial LUX PERFECT :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady tak jednoznacznie okreslic co wymienic bo kazdy silnik jest inny, inaczej eksploatowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że aby było cacy trzeba zacząc od remontu/wymiany:

szlif głowicy

uszczelka głowicy

nowe zawory

nowe popychacze

dobry olej do silnika

swiece platynówki ngk

cewki ori new

łańcuch wałków rozrządu i napinacz

Czyszczenie przepustnicy

Regulacje, adaptacje (testy poprawnosci lambdy, czujników jak halla itp)

Przepłukanie układu chlodzenia

Wymiana wiska

To tak na dobry początek powinno się robić w zasadzie każdym AEB....Mnie czeka jeszcze napinacz i łancuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...