Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Swiatła a czujnik zmierzchu


decks88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie czy jest jakas mozliwosc poprzestawiania lamp zeby zaczal dzialac czujnik zmierzchu, mam zwykle lampy na czujniku zmierzchu nie dziala bo lampy zalaczaja sie dopiero wieczorem, jak zmodowac lampy zeby czujnik zaczal spelniac swoja funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zwykle lampy na czujniku zmierzchu nie dziala bo lampy zalaczaja sie dopiero wieczorem

To chyba dobrze sie zalaczaja :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie światła świecą Ci się w dzień??

Nie podłączałem się jeszcze VCDS'em do A4 z 2006 roku, ale w mojej furce (Skoda) mam zrobione tak, że świecą mi się przeciwmgielne z mocą 60% jako dzienne (w tzw. trybie amerykańskim), a jak włącznik świateł przełączę na mijania, to gasną te "dzienne" i zapalają się mijania.

Jeśli u Ciebie dałoby się zakodować coś takiego .... wtedy z automatu będzie Ci przełączał światła z dziennych na mijania :)

Czy w Twojej furce jest włącznik świateł z trybem AUTO??

Mój numer telefonu jest dostępny po kliknięciu w baner. Jeśli będziesz kiedyś w Katowicach, to tyrnknij - chętnie zobaczę co drzemie w Twoim modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wlacznik z trybem auto tyle ze po wlaczeniu tego w dzien nic nie swieci ;p

Rogass na xenony narazie nie moge sobie pozwolic z powodow finansowych ;p chociaz nieraz zastanawialem sie nad tymi nawet fajnymi lampami na allegro na wzor B8 z paskiem ledow ale co ori to ori nie wiem jakby to wygladalo w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję kotleta, ale temat bardzo odpowiada temu, co chciałbym się dowiedzieć.

A mianowicie... do tej pory wydawało mi się, że sposób działania czujnika zmierzchu jest dla mnie jasny, ale wczoraj okazało się, że nie.

Mam zwykle światła ustawione na "Auto", a DRL na "1".

To oczywiście powoduje, że w dzień mam włączone światła dzienne, a jak robi się ciemno, to zapalają się światła mijania (xenony).

No i teraz zdziwienie. Do tej pory wydawało mi się, że razem z światłami mijania włącza się podświetlenie wnętrza, a navi przechodzi w tryb "nocny" (ciemne kolory). Jak w dzień padał deszcze lub pojawiała się mgła, to włączałem ręcznie światła mijania, bo myślałem, że tryb "auto" nie daje sobie z tym rady i cały czas jechałbym na dziennych. Jakie było moje zdziwienie, że wczoraj przy padającym deszczu okazało się, że w pozycji "auto" mam włączone xenony, a mimo to podświetlenie wnętrza nie było włączone. Navi też była w trybie dziennym. Gdyby nie to, że podjechałem pod inny samochód nie wiedziałbym nawet, że tak jest.

Może ktoś z Was wie, jak to dokładnie działa? Czy może jest sprzężone z czujnikiem deszczu? A może jeszcze jakoś inaczej? Najdziwniejsze jest to, że wczoraj nie byłem w stanie stwierdzić, czy mam dzienne, czy mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości byłem teraz sprawdzić jak to u mnie jest bo byłem pewny że zapala się podświetlenie i navi przechodzi w tryb nocny. I okazało się że tak jest włącznik na auto DRL na 1 jest jasno palą się dzienne czujnik zmierzchu zadziałał jak jest szaro na dworze gasną dzienne zapalają się ksenony i podświetlenie i navi w tryb nocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podczas deszczu tak poprostu jest , czujnik deszczu daje sygnał do odpalenia świateł mijania nawet jeśli jest widno.Oczywiście tak jak piszesz deska nie podswietla sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...