Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwny odgłos z Silnika, 1.8T


Danelko666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakis miesiac temu silnik zacząl mi dziwnie chrobotać, dzialo sie to czasami, teraz jest to juz caly czas, nie wiedzialem skad ten odglos dochodzi. Dziś zdjąłem oslonę rozrządu i okazalo sie ze to prawdopodobnie (bo poprostu ten dzwiek z tamtąd pochodzi) to kółko (rolka) na samej gorze, na rysunku oznaczone jako CA. Nie lata na boki, pasek ciagnie sie rowno, tylko w swojej plaszczyźnie. Czy jest to coś poważnego, czy jest to do naprawy??

Dodam ze rozrząd wymieniany rok temu. Po wymianie jeździłem 2 dni z podobnym chrobotaniem - okazało sie ze pasek, chyba continental, byl krzywy fabrycznie, mechanik wymienial go 2 raz. Nie wymienił mi tez hydronapinacza, mowil ze nie trzeba, czy to powazny grzech?? :)

b9oji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

napisałeś ze wymieniłeś rozrząd a za chwile ze nie wymieniłeś napinacza( a pompę wody wymieniłeś). acha w twoim silniku masz dwa paski 142 ząbki 143 ząbki czy dobrana reszta rozrządu jesz dobrze. i opisz dokradnie ten dźwięk a mocze to dźwięk na cieplnym silniku przypomina rzężenie i pracuje jak diesel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakis miesiac temu silnik zacząl mi dziwnie chrobotać, dzialo sie to czasami, teraz jest to juz caly czas, nie wiedzialem skad ten odglos dochodzi. Dziś zdjąłem oslonę rozrządu i okazalo sie ze to prawdopodobnie (bo poprostu ten dzwiek z tamtąd pochodzi) to kółko (rolka) na samej gorze, na rysunku oznaczone jako CA. Nie lata na boki, pasek ciagnie sie rowno, tylko w swojej plaszczyźnie. Czy jest to coś poważnego, czy jest to do naprawy??

Dodam ze rozrząd wymieniany rok temu. Po wymianie jeździłem 2 dni z podobnym chrobotaniem - okazało sie ze pasek, chyba continental, byl krzywy fabrycznie, mechanik wymienial go 2 raz. Nie wymienił mi tez hydronapinacza, mowil ze nie trzeba, czy to powazny grzech?? :)

b9oji.jpg

jedź do mechaniora jak najszybciej albo załatwiaj drugi silnik :kox: :kox: :kox:

jakby coś to mam kompletny po remoncie , info w podpisie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal mysle ze na to pierwsze to juz za pozno :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

cichybob: mechanior stwierdził ze nie trzeba wymieniać napinacza (nie wiem na jakiej podstawie) wymienił resztę, jakieś 2 rolki, pasek i jeszcze jakies 2 male paski, nie wiem, nie znam sie :/ Pompa wody nie wymieniana. Co do ilosci ząbkow to tez nie wiem, mam gdzies opakowanie od paska, czy tam bedzie pisac? Ten dźwiek to rzeczywiście rzężenie ale nie az takie mocne jak w diesel'u, jest ono cykliczne, trwa przez chwile, powtarza sie co chwile (przez 0.5s co 0.5s) ciezko to wytłumaczyc.

Prosze, nie straszcie mnie wymianą silnika, załamie sie :/

Silnik dziala dobrze, rowno pracuje, autko prowadzi sie w porzadku, zadnego szarpania ani utraty mocy, mam je od roku i nic sie nie zmienilo oprocz tego rzężenia

Jest to dokladnie kolo wału rozrządu rys. (14) przykrecone srubą (15) i ta sruba nie kreci sie w miejscu tylko lata na boki, gora dol, moze tak ma byc a dzwiek dochodzi z innego miejsca, ciezko wykryc.

157zT9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kreci sie i lata? Mozesz nia pokrecic ? jest luzna i mozesz nie poruszac naboki? to chyba masz szczescie ze Ci jeszcze kolko od walka rozrzadu nie spadlo :kox: na moj rozum to ona powinna byc dokrecona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz farta stary , czym predzej odstawiaj auto do mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak ma być. Mógłby mi to ktoś potwierdzic??

nie może tak być , zapier.dalaj do mechaniora czym predzej , ale nie do tego u którego wymienialeś rozrząd. jakbyś nie daj Boże nie dojechał to mam drugi silnik w stanie idealnym :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac element nr 14 na zdjeciu wykonuje jeszcze jakies ruchy oprocz obrotu z walkiem ? :shocked:

cos sie chyba niedogadujemy bo gdyby tak bylo to by przez maske przy wyzszych obrotach wyskoczyl

wez nagraj filmik i pokaz co ci lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...