Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Za niskie zawieszenie


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, dzięki. Czyli, że to będzie 1BE tak? Bo 1BD to by było dla S4 i RS4 z tego, co wiem. Poszukam tabliczki znamionowej i dam znać. Postaram się też poszukać jakiejkolwiek informacji o zawieszeniu jakie jest teraz zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Czyli, że to będzie 1BE tak? Bo 1BD to by było dla S4 i RS4 z tego, co wiem. Poszukam tabliczki znamionowej i dam znać. Postaram się też poszukać jakiejkolwiek informacji o zawieszeniu jakie jest teraz zamontowane.

tak, 1be lub 1bv, jak chcesz mieć wszystko gitara to poszukaj jaką masz kategorie wagową i wg tego dobieraj springi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BV jest na wlepie znamionowej. Kategoria wagowa jest 0YK dla tylnej i 0JK dla przedniej.

Czyli że w FAQ'u jest mała nieścisłość, bo napisane jest, że 1BV jest -30mm, a mi audi.de wypluło, że mam 1BV z -20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BV jest na wlepie znamionowej. Kategoria wagowa jest 0YK dla tylnej i 0JK dla przedniej.

Czyli że w FAQ'u jest mała nieścisłość, bo napisane jest, że 1BV jest -30mm, a mi audi.de wypluło, że mam 1BV z -20mm.

w b6/b7 1be i 1bv to ta sama sprężyna tylko jest inny amorek a niektórzy twierdzą że rodzaj amora też ma wpływ jak fura siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy do auta z napędem quattro może być zawieszenie 1BE czy musi być to "sportowe zawieszenie S line - quattro GmbH" czyli 1BV. Bo w kilku miejscach pytają mi się czy quattro, ale wg tabelki z oznaczeniami zamieszczonej przez kolegę lukaszr (tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=66166.0) nie ma znaczenia czy quattro czy nie przy doborze amorów i springów. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli generalnie sprawa rozchodzi się o wagę, nie?

Wagowo dobrałem 1BE takie:

  • sprężyny (przód, tył), numery katalogowe, odpowiednio przód 8E0411105CJ (zielony zielony fioletowy), tył 8E0511115DL (niebieski różowy różowy różowy)
  • amortyzatory przód 8E0413031CL, tył 8E0513036AF

Kategorie wagowe zawieszenia mojego samochodu to 0YK dla osi tylnej i 0JK dla przedniej. Myślę, że powinno to grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli generalnie sprawa rozchodzi się o wagę, nie?

Wagowo dobrałem 1BE takie:

  • sprężyny (przód, tył), numery katalogowe, odpowiednio przód 8E0411105CJ (zielony zielony fioletowy), tył 8E0511115DL (niebieski różowy różowy różowy)
  • amortyzatory przód 8E0413031CL, tył 8E0513036AF

Kategorie wagowe zawieszenia mojego samochodu to 0YK dla osi tylnej i 0JK dla przedniej. Myślę, że powinno to grać.

zgadza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :good:

Wystawiłem moje obecne zawieszenie na giełdzie, w dziale "zamienię", ale chyba kupię nowe amortyzatory i springi. Udało mi się znaleźć amorki monroe i sachs w dobrych cenach i chyba skuszę się na nie. Muszę wymienić komplet wahaczy też, także na pewno dłużej pojeżdżą przy nowych amortyzatorach. Dam znać, jak się wyjaśni co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...