Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Duże spalanie chwilowe przy ruszaniu (FIS)


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie macie wskazania chwilowego spalania podczas ruszania/przyspieszania, ponieważ u mnie komputer pokazuje czasami ogrone wartości, ostatnio 52 l/100km, niezależnie od tego, czy przyspieszam gwałtownie, czy spokojnie. Podczas jazdy ze stałą prędkością jest raczej ok np: 60km.h (4 bieg) - ok 6.2l/100km, przy 100km/h - ok 7,5l/100km (5 bieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania spalania chwilowego są najmniej miarodajnymi wskazaniami jakie można sobie wyobrazić. W BMW wskaźnik spalania chwilowego zrealizowany był na wychyłowej wskazówce na podziałce od 0 do 60l i potem jeszcze kilka kresek nie opisanych żeby nie wku.... kierowcy, w lagunie mojego kolegi na światłach wskazuje 100l na 100 km(taka bzdura), przy ruszaniu silnik sie dopiero buduje - przechodzi od pracy jałowej w obciązenie i dostaje jakąś tam porcje paliwowej mieszanki. Ja bym się nie przejmował tym co pokazuje jesli średnioprzebiegowe spalanie jest ok to niech pokazuje co chce :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MorgothV8 jak masz FISa to Ty sie pochwal ile Ci spala przy ruszaniu.. ;):naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...