Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z pompka centralnego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak pisze nie w tym temacie to z gury przepraszam :hi:.Czy jest mozliwosc sprawdzenia pompki centralnego zamka w :a4fan: z 96 roku. Z gury mowie ze Vag nie wykrywa wogule tego sterownika, prubowalem Vagiem 311.2 i 409.1 i pokazuja blad ze nie ma odpowiedzi od sterownika. Chcialem zakodowac na nowo oryginalny pilot w kluczyku bo nie moge otwierzc ani zamykac auta tym kluczem a ktos mi powiedzial ze wlasnie ta pompka jest za to odpowiedzialna i ze musze ja wymienic :(. Nie jest ona tania i wogule jak przekrece kluczyk w zamku to pompka zamyka auto i otwiera wiec chyba dziala. Na forum czytalem o jakims sposobie ze jeden kluczyk w stacyjkie a drugim zamknac dzwi itd. Ale niema zadnej reakcji ze strony auta co niby potwierdza ze centralny nie reaguje, sam juz nie wiem :wallbash:. Ma ktos jakis pomysl :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, to nie jest problem z centalnym. skoro dziala jak zamykasz kluczykiem to znaczy ze centralny dziala, spelnia swoja funkcje (zamyka wszystkie dzwi) twoj problem lezy w rozkodowanym pilocie. jezeli masz dwa kluczyki to na twoim miejscu sprobowalbym jeszcze raz. upewnij sie ze baterie sa ok, wez voltomierz i zmierz jezeli nie masz zadnej diody na pilocie. w moim pilocie po wlozeniu baterii dioda pali sie stale az do momentu zakodowania (zgrania z centralka). wazne aby podczas kodowania wlaczyc zaplon i zamknac auto od zewnatrz i WYCIAGNAC kluczyc z zamka, potem wlaczyc guzik otwarcia i potem powinien sie zakodowac, u mnie nic sie nie dzialo,zadnych migniec ani syren :D potem otwierasz auto kluczkiem, wylaczasz zaplon zabierasz kluczyki i probujesz zamknac pilotem. powodzenia.zawsze warto sprobowac jeszcze raz. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kluczyk na 4 bateryjki i sa nowe. Dioda w kluczu sie swieci alw w opisie ktury czytalem auto po zakodowaniu powinno mrugnac kierumkami a tu nic. Pilot dalej nie dziala. Dlaczego vagi nie wykrywaja wogule tego sterownika skoro jest tylko rozkodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto nie mrogalo a pilot sie zakodowal. sterownik sie nie rozkodowuje tylko pilot. nie masz takowego sterownika jezeli Vag go nie wykrywa, ja tez nie posiadam modulu alarmu, centralego ani nawet komfortu. przeczytaj dokladnie opis ktory napisalem i sprobuj jeszcze raz, jezeli to nie zadziala to moja rada bylo by zakupienie nowego alarmu. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czegos nie kapuje ale alarm jest fabryczny. Czujki w slupkach dzialaja i alarm sie zalacza np po wlozeniu reki przez otwarta szybe. Rano sprubuje jeszcze raz i wtedy sie odezwe czy podzialalo. Moze tylko cos zle zrobilem i dlatego nie zadzialalo. Kiedys myslalem ze to ta centralka alarmu pod tylnim siedzeniem ale ona dziala bo alam sie wlacza. Skoro dioda w kluczu sie pali to moze mam te zewnetrzne czujki w slupkach uszkodzone i nie odbieraja sygnalu z klucza? Mozna je jakos sprawdzic?[br]Dopisany: 11 Styczeń 2008, 22:47 _________________________________________________ :hi:[br]Dopisany: 11 Styczeń 2008, 22:48 _________________________________________________I nic. Wlaczylem zaplon kluczem serwisowym bez odpalania i z odpalaniem silnika. zapknelem auto tym oryginalnym kluczem do zaprogramowania, naciskalem raz,dwa razy i nic. Otworzylem auto wylaczylem zaplon i wyjelem kluczyk serwisowy. Prubuje zamknac auto zdralnie kluczem a on nic. Chyba zostalo jedynie kupno nowego alarmu, a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz pewność, że twój alarm jest fabryczny? Zrób fotkę centralki od alarmu i pilota. Może coś wykombinujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest na 100% fabryczny. Co prawda nie mam teraz zdjec ale kluczyk jest identyczny jak w tym watku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=2162.0. Centralka jest umieszczona pod tylnim siedzeniem a czujki schowane w srodkowych slupkach. Centralka jest oryginalna i jak odpielem od niej wiazkie kabli to alarm przestal dzialac wiec ona chyba jest ok. Guzik w slupku srodkowym po stronie kierowcy tez wylacza czujki. Auto kupilem od znajomego niemca. Twierdzi ze pilot w kluczyku dzialal ale raz na autostradzie zatrzasna klucze w aucie a na dodatek mial zaslepione wszystkie zamki. Wezwal ADAC i jakos otworzyli to auto ale od tego czasu nie dziala juz otwieranie z klucza. Admin moze to naprawde wina czujek zewnetrznych co zbieraja sygnal z klucza. Prubowalem tego sposobu na zaprogramowanie pilota na czujce po stronie kierowcy i po stronie pasazera i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, to nie jest problem z centalnym. skoro dziala jak zamykasz kluczykiem to znaczy ze centralny dziala, spelnia swoja funkcje (zamyka wszystkie dzwi) twoj problem lezy w rozkodowanym pilocie. jezeli masz dwa kluczyki to na twoim miejscu sprobowalbym jeszcze raz. upewnij sie ze baterie sa ok, wez voltomierz i zmierz jezeli nie masz zadnej diody na pilocie. w moim pilocie po wlozeniu baterii dioda pali sie stale az do momentu zakodowania (zgrania z centralka). wazne aby podczas kodowania wlaczyc zaplon i zamknac auto od zewnatrz i WYCIAGNAC kluczyc z zamka, potem wlaczyc guzik otwarcia i potem powinien sie zakodowac, u mnie nic sie nie dzialo,zadnych migniec ani syren :D potem otwierasz auto kluczkiem, wylaczasz zaplon zabierasz kluczyki i probujesz zamknac pilotem. powodzenia.zawsze warto sprobowac jeszcze raz. Pozdrawiam Jocker01

Ja ta procedure musialem poprzedzic adaptacja opisana tu: http://http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4_%288E%29_Comfort_System Dopiero po zaadaptowaniu kluczy, moglem je zakodowac wg powyzszego opisu. Nie sprawdzilem wczesniej 'Meas. Block 007' wiec nie wiem, czy faktycznie nie dzialaly piloty. Po wykonaniu adaptacji, 'Meas. Block 007' pokazywalalo ladnie komunikacje z pilotami, no i w koncu dalo sie sparowac wsio piknie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw opisz jaki masz system w swoim A4 czy tos terowanie na podczerwień czy radiówka ? i czy jest orginalny ?? napewno?? i nie kodujesz kluczyk !! tylko centralke kluczyk ma stałe dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wklejam kilka zdjec klucza i centralki z pod tylniego siedzenia

Pq4jSbL9.jpg

Pq4jSIb0.jpg

aV3pFJ.jpg

Pq4jRGki.jpg[br]Dopisany: 13 Styczeń 2008, 10:30 _________________________________________________Na boku klucza jest napis " HELLA :audi: HUF " a z drugiej strony jakis numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw opisz jaki masz system w swoim A4 czy tos terowanie na podczerwień czy radiówka ? i czy jest orginalny ?? napewno?? i nie kodujesz kluczyk !! tylko centralke kluczyk ma stałe dane

Moj problem dotyczyl B6 z centralnym sterowanym radiem (ori). Wiem, ze nijak ma sie to do B5, ale moze kogos naprowadzi jakby ponizsze porady nie zadzialaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...