Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem z automatem błąd 293 przełącznik wielofunkcyjny


marcinusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich audi maniaków,mam od paru dni problem z którym próbowałem się sam uporać ale bezskutecznie.Skrzynia wchodzi w tryb awaryjny BŁĄD 293 PRZEŁĄCZNIK WIELOFUNKCYJNY NIEPRAWIDŁOWY SYGNAŁ BŁĄD SPORADYCZNY,jest to automat 5-cio stopniowy bez triptronic model CJU.Wykasowuję błąd Polskim Vagiem wersja 4.9 full.Błąd się kasuje lecz po chwili wraca.Po wykasowaniu błędu znika czerwona otoczka wyświetlacza skrzyni ale jak zniknie to nie pojawia się obecna pozycja przełożenia skrzyni czyli w tym wypadku P w czerwonej krateczce tylko są gołe cyfry i po chwili błąd powraca.Czerwony bucik,który znajduje się koło dźwigni zmiany biegów zapala się od czasu do czasu i gaśnie wydawając przy tym charakterystyczny stukot auto jest w tym momencie tylko na włączonym zapłonie bucik ten zapala się i gaśnie samoczynnie nic w tym czasie nie robię tylko stoję i zdziwienie mnie łapie.Jak bucik się zapali i w tym momencie wykasuję błąd zanim nie zgaśnie to kontrolki zachowują się ok tzn "P"jest w czerwonej otoczce tak jak powinno być.Jak mam przełączone na pozycję "R"to po wykasowaniu błąd nie powraca ale jak tylko zmienię na "D"lub "N"od razu robi się tryb awaryjny.Nie wiem co jest...dodam,że w trybie awaryjnym auto jeździ idealnie i przerzuca biegi nie wyczuwalnie oczywiście tylko do 4 biegu bo 5 w tym trybie nie wrzuci.Podejrzewam,że jest to usterka elektroniczna nie mechaniczna.Dodam,że wyczyściłem wtyczki idące do skrzyni i w tym do przełącznika wielofunkcyjnego.Co zrobić wyjąć i przeczyścić ten przełącznik czy to coś poważnego?I jeszcze jedno wyświetlacz po wykasowaniu błędu jak sam się włączy ten BUCIK zachowuje się ok ale po przełączeniu na "D"pokazuje "3"ale jak przełączę na "4"czy "3" lub "2" już nie przekłamuje lecz gdy wrócę na "N"lub"D" od razu wywala błąd i wyświetlacz cały na czerwono.Sory za tak duży opis ale chciałem ze szczegółami problem przedstawić. Będę wdzięczny za każdą radę.Pozdrawiam Marcin Audi A4 2.6 automat benzyna +lpg Może ktoś wie gdzie znajduje się komp od skrzyni w tym modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koputer od skrzyni jest pod fotelem pasażera, możesz profilaktycznie psiknąć wtyczkę kontakt sprajem chociaż ja upatrywałbym problemu właśnie w przełączniku, ewentualnie jego wiązce czy wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już kontaktrony w kasecie powoli niedomagają, a akurat teraz im wróciło prawidłowe działanie. Auto jest stare i z elektryką mogą się dziać różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już kontaktrony w kasecie powoli niedomagają, a akurat teraz im wróciło prawidłowe działanie. Auto jest stare i z elektryką mogą się dziać różne rzeczy.

Stare czy nie stare ale jare Twoje też nie jest pierwszej młodości po za tym kolega ma starsze o cztery lata c4 w automacie i jakoś mu nic się nie dzieje.Pozdrawiam i dziękuję za rady :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś twierdziłem, że moje jest młode albo robię Ci przytyki? Taki sam stary grat mój jak Twój. Z wiekowymi autami tak to jest, że nie wiesz na co akurat trafisz, ja od 7 lat odkąd to a4 jest u mnie w domu nie miałem ze skrzynią żadnych problemów, tym bardziej z elektryką, Twój kolega w c4 też nie, a akurat Ciebie coś się zadziało, tutaj nie ma reguły :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś twierdziłem, że moje jest młode albo robię Ci przytyki? Taki sam stary grat mój jak Twój. Z wiekowymi autami tak to jest, że nie wiesz na co akurat trafisz, ja od 7 lat odkąd to a4 jest u mnie w domu nie miałem ze skrzynią żadnych problemów, tym bardziej z elektryką, Twój kolega w c4 też nie, a akurat Ciebie coś się zadziało, tutaj nie ma reguły :wink4:

No akurat u mnie mam pecha ale na razie działa oby tak dalej chcę tym autem jeszcze pojeździć silniczek spisuje się na medal oleju praktycznie nie bierze raz na jakiś czas śladowe ilości,klima działa bez zarzutu ogólnie wszystko działa,wyprałem sam podsufitkę i siedzenia to kolega z wrażenia jak zaglądał do środka to upadł na siedzenie.Auto jest ok nie potrzebuję nowszego nie jednego opla za 50000zł wyprzedzam bez problemu albo po 5 na raz ta moc mi w zupełności wystarczy tylko chciałbym aby wszystko grało zresztą chce tak każdy z nas.POZDRAWIAM SERDECZNIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...