Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wspomagania


prezesik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem kilka dni temu Audi A4 1.8 Avant i nie działa w nim wspomaganie.

Mam już nowa pompę. Sprawdzałem płyn i okazało sie że jest on różowy a podobno powinien być zielony.

Moje pytanie cze może na początek zmienić płyn na zielony i przepłukać dokładnie cały układ wspomagania czy od razy wymieniać pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej płyn tu nie pomoże. Napisz chociaż jakie są objawy?

Objaw taki że kierownicą ledwo co udaje mi się ukręcić parkowanie to jakaś masakra...... podczas jazdy jest juz lepiej. Poziom płynu jest ok.

Nic nie słyszę żeby pompa jakoś wyła lub wydawała z siebie jakieś dziwne dzwieki.

Czy dam radę sam wymienic pompę i przepłukać cały układ wspomagania a może jakiś dobry tani warsztat w szczecinie ktoś poleci?

---------- Post dopisany at 19:06 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ----------

Rozmawiałem z poprzednim właścicielem i wymienił pompę na używana ale wspomaganie bylo powyżej 2 tys obrotów i założył spowrotem stara wiec zaczynam od wymiany pompy

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No objawy jakie opisujesz wskazują obok pompy na maglownicę, mojemu koledze w Passacie przy awarii magla dodatkowo ciekł płyn do wspomagania, Ty tego nie masz. Ja bym oddał auto do mechanika bo tak na oko to chyba nikt Ci nie pomoże. Btw, magiel można regenerować albo kupić używkę ale musisz dobrze trafić - kolega wymieniał trzykrotnie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade do wojcika w szczecinie podobno sie znają nowa pompa juz kupiona jeszcze kupie płyn do wspomagania i oddaje na warsztat

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

---------- Post dopisany 20-11-2013 at 14:22 ---------- Poprzedni post napisany 18-11-2013 at 19:45 ----------

jeszcze pytanko kupic płyn zielony Febi 06162 czy taki jak mi w sewrwise Audi chcą sprzedac jakis G4000

---------- Post dopisany 22-11-2013 at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany 20-11-2013 at 14:22 ----------

Pompa wymieniona ale nadal brak wspomagania bylo przez chwile ale po jeździe próbnej znowu to samo zero wspomagania jakies pomysły co dalej ????

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam po raz pierwszy na tym forum.

mam taki sam problem, po wymianie węża między pompą a maglownicą -brak wspomagania,na cieknącym wężu wspomaganie było normalne, dałem drugi wąż i jest tak samo,mechanik teraz stwierdził że to wina maglownicy,zaznaczam że oba przewody to używki,pompę wymieniał dwukrotnie,i dalej tak samo sie dzieje.Nie wiem co robić

odra4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...