Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbieranie uchwytu drzwi, popielniczki (oklejanie)


Jarszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja A4 B6 wymaga trochę wkładu do poprawy wyglądu wizualnego - na pierwszy rzut chciałbym zająć się oparciami w drzwiach oraz popielniczką i osłoną mieszka zmiany biegów.

Mam zamiar zamówić jakąś folię do oklejenia, np. jasny carbon.

O co dokładnie chodzi? Tak jak zaznaczone na zdjęciu - czy jest możliwość rozebrania jakoś tego uchwytu, by obkleić plastikową część folią, by ładnie pochować rogi? Czy ten uchwyt jest zmocowany na stałe?

YyjmGNa.jpg

A tutaj o elementy popielniczki. Podejrzewam, że to jest jakoś na zatrzaski, ale rozbierał to kiedyś, tak, żeby zbytnio nie uszkodzić?

Acp1sVq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby uchwyt wyciągnąć musisz ściągnąć cały boczek i jak ściągniesz to już sobie poradzisz uchwyt trzyma się na śrubki krzyżaki

a boczek żeby ściągnąć musisz odkręcić śrubkę od dołu pod boczkiem potem jedna pod zaślepką właśnie przy tym uchwycie tam gdzie wkładasz rękę

i wtedy kilka śrubek pod listwą ozdobną

żeby ściągnąć listwę ozdobna musisz szarpnąć ją od strony maski przedniej auta do siebie

a boczek musisz po prostu od dołu zaczynając szarpać po kolei żeby wyskoczył ze spinek

kup w ASO spinki z 5 dużych i 2 małe odpowiednio 2zł i 3zł sztuka

a popielniczkę

musisz ściągnąć mieszek wyciągacz osłonkę w koło mieszka i przy popielniczce są 2 śrubki i ją wyciągasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się ściąga tapicerkę, oraz jak wyciągnąć popielniczkę...

Mi chodzi o rozebranie tych części do takiego stopnia, bym mógł to okleić. Czyli po prostu dobrać się do zaznaczonych elementów, czy bez problemu można to rozebrać na "części pierwsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt to bez problemu sobie wyciągniesz jak ściągniesz tapicerkę to zobaczysz

a to na popielniczce to nie wiem jak rozebrać pewnie ostro tam cudować będzie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego po co oklejać rączki skoro w aso kosztują pewnie tyle co ta folia 8E186717127XMISKA UCHWYTU - 80 zł :wink: co do popielniczki to pewnie drożej nom sama klapka 175 i jest niedostępna :kwasny: raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lecie kupowalem nowa klapke do popiolki w Aso. Spokojnie dostępna. Tylko ceny nie pamiętam, muszę poszukać w papierach, ale nie przypuszczam żebym dal więcej jak 20 euro.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby udało ci się idealnie okleić folią rączkę, szczególnie tu gdzie są przyciski szyb.

Ja dorobiłem w mieszalni lakier swing mat, farbę z rączek zdarłem i pomalowałem.

To jasne to odbicie lampy tylko

a45333f9-7c9e-4f87-866c-89d08efda9fb_zps07180935.jpg

Tym jednym sprayem, pomalowałem takie elementy;

Rączka kierowcy i pasażera, zaślepka za rączką, klamka schowka, ramka lewarka,popielniczka, kratki ogrzewania przy nogach, uchwyt podłogi bagażnika (avant) i jeszcze około połowę zostało z 400ml

Mam to już ponad rok i nic się nie starło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma namiarów.Gość dorabiał sam na podstawie koloru zaślepki za rączką

Tapatalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem tyle że powierzchnie płaskie czyli te co okleiłeś bardzo łądnie wychodza ale takie jak np. Twoja rączka hmm bedziesz miał trochę pracy jesli w ogóle sie uda ajjj az mi sie przypomniało ile walczyłem z moja konsolą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zobaczymy co wyjdzie w praniu. :)

Może wypełnienie samych szczegółów przy przyciskach nie będzie aż tak trudne, co mozolne - ale ciekawi mnie czy nie będzie problemu później wsadzić ewentualnie tego plastiku później do reszty rączki ("do kupy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu widać, że kobinowane bo deseń masz idealnie w poprzek a nie po skosie... technicznie pewnie robota wyszła idealnie ale efekt końcowy d*pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze pomalowanie plastików dookoła radia.

Nie zapomnij o przyciskach klimatronika to lipnie wygladają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj okleiłem te elementy. Wygląda bardzo dobrze, nie widać, że ktoś coś kombinował :>

Teraz jeszcze rączki drzwi...

eu8VNKE.jpg

Zdejmowałeś w jakiś sposób elementy chromowane czy przykleiłeś folię na styk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo chciałem zapytać bo też interesuje mnie mała renowacja, i waham sie czy kupić nowe w ASO czy oklejać.. boje się że okleina może zepsuć smaczek jako jedyny element w aucie, bo dekory mam w oryginale granatowe, i ciekawi mnie czy dałeś radę okleić te "oparcia"

Za uchwyty boczków wezmę się na wiosnę ale dziś okleiłem popielniczke+plastik pod mieszkiem a oto efekty

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/HkJOG1ZAtAHFEeytSbs3vfgHphbS~J

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/XPs4h2WT15ie7k1QY4CY63fPLuSdyE

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/Y8giDwFTivY3r5OrKYoT0UGtiDte6P

Było najwięcej zabawy przy popielniczce, wiele elementów po otwarciu widać, ciężko dopasować folię żeby nie było śladu że jest oklejana-koszt tych 2 elementów przy oryginalnej foli firmy GJK (http://gjkstyling.pl) to coś około 20-40 zł sam kupiłem kawałek za 50 zł i została mi ponad połowa foli :) Zostanie na uchwyty boczków no i drugie tyle trzeba dokupić żeby okleić wszystkie 4 uchwyty :D

Co do tych małych srebrnych paseczków na popielniczce da się je zdemontować ale delikatnie uciąć lub zpiłować uchwyty z tyłu są plastikowe, i zamontowane na stałe ja osobiście porostu wszystko wymierzyłem i wyciołem przed naklejeniem, potem ładnie nożykiem oblatywałem po naklejeniu, trzeba być precyzyjnym żeby nie wyglądało na fuszerkę :)


Dzisiaj okleiłem te elementy. Wygląda bardzo dobrze, nie widać, że ktoś coś kombinował :>
Teraz jeszcze rączki drzwi...

eu8VNKE.jpg

Zdejmowałeś w jakiś sposób elementy chromowane czy przykleiłeś folię na styk ?

Co to elementów na popielniczce jak wyżej natomiast ramkę pod mieszkiem da się spokojnie zdemontować, po wyjęciu plastiku pod mieszkiem będziesz wiedział tam są aluminiowe pozaginane uchwyty, delikatnie odginasz i wyjmujesz po oklejeniu zakładasz. To najprostszy element przy popielniczce jest więcej zabawy

Edytowane przez Patrykowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...