Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dźwiękiem 2.8 AAH - próby ogarnięcia przelotu


Maniu.

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Auto jeszcze przed zakupem miało wycięte katalizatory, widać po spawach, że było coś kombinowane ze środkowym tłumikiem, był ponownie wspawywany. Poniżej film, jak wydech brzmiał po zakupie....dodatkowo był przedmuchany jeden łącznik elastyczny. Chcąc zrobić coś z tym paskudnym dźwiękiem wyciąłem tłumik środkowy i zmieniłem łączniki na wzmacniane. Dźwięk się zmienił, ale nie na plus...słychać, że przedmuchało tłumik końcowy tak jakby był pusty. Po samym wycięciu środkowego na żywo brzmiał całkiem fajnie, po wspawaniu łączników głos się zepsuł i znowu brzmi jak jakieś stare BMW z dziurawym wydechem - aktualny dźwięk przedstawiony na 2 filmie. Zamiast katów jest jakaś zwykła rura zbliżona do średnicy ori rury, minimalnie mniejsza, zamiast środkowego jest kwasówka 2,5". Próbować wycinać końcowy czy co zrobić z tym fantem, żeby fura zaczęła jakoś sensownie brzmieć? Liczę na pomoc, bo aż wstyd depnąć mocniej :grin:

https://www.youtube.com/watch?v=A5MpaiqjxRQ

https://www.youtube.com/watch?v=JpHOUpMQt7Y


Przelotowy tłumik środkowy coś pomoże? I wtedy wycinka końcowego...

Coś takiego da radę?

http://allegro.pl/tlumik-srodkowy-przelotowy-turboworks-2-5-63-i5131570759.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 1 filmiku brzmi jak byś miał dziurawy wydech. Tnij końcowy i pokazuj jak gada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym filmie były przedmuchy na łącznikach elastycznych. Wytnę końcowy, jak będę miał kasę na tłumik rozprężny w razie gdyby coś nie wypaliło z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wolnossak. Jak na razie jesteś na dobrej drodze do utraty mocy nic więcej. Nie możesz go tak odprężać na wydechu. Doprowadź go do fabrycznego stanu i wyjdziesz na tym najlepiej w ten sposób. Znam na wylot 2.6 abc i 2.8 aah. Już z racji wieku z fabrycznych 170 km zostało Ci poniżej 160. Odpręż wydech , dorzuć stożek a nie będziesz miał 150. Mój aah po samym wycięciu katów gorzej jechał na dole a resztę wydechu miałem ori. U Ciebie musi być niezły kibel. Przywróć to jako tako do serii i baw się końcowym albo rób od podstaw u kogoś kumatego i hamuj auto

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawię rozprężający w miejscu środkowego i końcowy wtedy poleci, ale najpierw muszę go uruchomić, bo od wczoraj nie mam iskry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może nie bardzo na temat moje pytanie ale czy uklad wydechowy z a4 b5 98r 2.8Q pasował by do a6 c5 ? takze w V-łce i Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...