Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima nie chłodzi jak powinna, po remoncie. Pomocy!


PatrykP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem A4 B5 1.9TDI 99r. po lifcie z niedziałającą klimą. Wymieniłem chłodnice, układ jest szczelny , kompresor sprawny , czynnik napełniony, czujnik temperatury sprawny, a klimatyzacja chłodzi w niewielkim stopniu. Coś tam zimnego powietrza leci, ale niewiele. W upały czyt. +30 stopni celcjusza w, mając nastawione na Lo, w samochodzie jest gorąco. Co może być przyczyną ? Nie wymieniałem takich rzeczy jak np. osuszacz itp. Dodam jeszcze, że wisco jest sprawne. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w A6 C5 odkręciło się sprzęgło sprężarki. Efekt był podobny jak u Ciebie czyli klima coraz słabiej dmuchała, aż do momentu jak całkiem znikła klima. Okazało się że sprzęgło się odkręciło i spadło na osłonę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamyka Ci śilniczek klapę ciepłe-zimne powietrze? Bo ja mam też taki problem że mi nie zamyka ciepłego powietrza a śilniczek jest sprawny bo sprawdzałem.

Może ktoś na forum miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem sprawdzać, silniczek zamyka klapy, działa tak jak powinien. Rurki również zimne, sprężarka działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już rozwiązałem problem :banan: jeden przewód był wyciągnienty z wtyczki czerwonej.

A błędy na klimatroniku masz jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak myślicie, może to być wina osuszacza ? Zapewne nie był nigdy wymieniany, poprzedni właściciel o klime nie dbał , nie działała ona. Dodam jeszcze , że gdy ostatnio przejechałem 60 km, trasę klima miała taki moment ze chłodzila mocniej. AA. Pytanie, czy przy wymianie tegoż osuszacza wyleci gaz ??

Błędów na climatroniku nie ma żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli układ był długo rozszczelniony, to osuszacz bym wymienił (czynnik musisz odciągnąć), przy okazji obowiązkowo dławik. Wiatrak startuje od razu po włączeniu klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany, okazało się, że sprężarka do wymiany. Niestety, ale nie "robi" ona odpowiedniego ciśnienia (w środku jeden z tłoków nie działa, mimo , że spreżarka się załącza i pracuje). Tak więc Koledzy ... kupię sprężarkę, jeśli ktoś ma priv, najlepiej kuj-pom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...