Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mam problem z kluczykiem do auta


michał69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem ze gdy kupiłem autko dostałem tylko jeden kluczyk styzoryk i na dodatek bardzo zniszczony wytary, ma dużo grubszych rys tak jak by go ktoś wczesniej nożem traktował i już mi słabo nawet łoczy choć juz dwa razy wymieniłem przyciski.

I mam pytanie bo kolega nie wiem z kąd ma ale ma kluczyk do Volkswagena nie wiem jakiego ale też styzoryk tylko że z trzema przyciskami a ja do audi mam z dwoma, czy da sie coś z tym zrobic??? Moze jakoś przeprogramować zeby działał u mnie albo przełożyć bebechy z mojego do tamtego, albo samego grota przełożyć.

Myslałem jeszce jak sie nic nie baedzie dało zrobić to chociaż samego grota dorobić zebym tylko dzwi otwierał i wsadzić do tego pilota z Volkswagena jak mi się kiedyś zaczasną o nie mam innego kluczyka oprócz tego jednego w opłakanym stanie.

Macie może jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej pojechac do ASO rzeby dorobili komplet? chyba że chcesz zaoszczedzic na kasie. grota zawsze mozesz dorobic i przełozyc ale co do pilota to juz niewiem czy to ci tak łatwo pójdze ja bym poprostu cały scyzoryk dorobił nowy i po kłopocie.

Ps tez mam jeden kluczyk i dorobienie samego grotu nie jest takie starsznie drogie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO powiedzą okolo 400zł bo za sam pilot 250zł chcą.

A wyrobienie samego grotu tylko do otwierania drzwi to koszt 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być z 3 przyciskami to bez znaczenia.Jeżeli częstotliwość tych 2 pilotów będzie taka sama możesz spróbować dostroić.Jeżeli chodzi o transponder który masz w tym kluczu z VW to on już jest do wyrzucenia.Nie zapiszesz na nim juz nic.Trza włożyć nowy transponder megamos crypt 48 i wtedy zakodować immo uprzednio wyjmując pin z licznika którego zapewne nie masz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale niech kolega michał69 szanuje trochę język polski, bo nie wiem, jak innych, ale mnie takie jego kalanie - boli

Do tematu - ja płaciłem za dorobienie grota 30zł. Jak kolega chce mieć ładny scyzoryk, to najlepiej niech kupi na allegro, są po 100zł, albo mniej oryginalne audi. Przełożyć immobilizer, zakodować, dociąć grot i mamy piękny kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do dobrego elektryka samochodowego zajmującego sie alarmami samochodowymi ale obawiam sie ze czeka Cię wycieczka do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym zrobił tak jak ja i niedawno kolega z Audi 100 ksywki już nie pamiętam. Kupujesz centralkę zamka centralnego z kluczykiem scyzoryk (w komplecie są 2). Jaki chcesz do wyboru do koloru masz i 3 przyciskami i z 4 i z logo audi i bez. Jaki sobie wybierzesz taki będziesz miał.

Koszt takiej inwestycji to (podaje ceny przybliżone):

centralka (50 zl)

grot do audi (2x10zl)

i dorobienie grotu (2x15zl)

Suma (100 zl)

Czy dorobienie kluczyka oryginalnego wyjdzie Cię taniej ?? Mi do passata krzyknęli 450zl, więc niech się bujają.

Jednak pojawia się jeszcze kwestia alarmu :( Tu może być problem. Działa Ci wogóle?? Ja bym na początku sprawdził zabezpieczenia czy wogóle działają. Ja kupiłem miesiąc temu A4, i nic nie działało oprócz centralnego zamka. Alarm się uzbrajał ale co z tego mogłem otworzyć drzwi i nic, wkładałem rękę do środka i nic. Nawet użyłem kluczyka plastikowego (serwisowego czy coś takiego) i co, odpalił.. Więc nawet immo mi nie działa.

Ale już go zabezpieczyłem po swojemu teraz tylko laweta pozostaje złodziejowi a i tak będę o tym wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam alarm z kluczykami scyzorykami... mój kolega kupił i taki badziew, że jeden scyzoryk załatwiłem bawiąc się nim tuż po odebraniu przesyłki.... lepiej kupic ori kluczyk i go zakodować... gumki do ori kluczyka kupisz w aso za 15 zł... szukaj tematu na forum. i będzie jak nowy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja kupiłem miesiąc temu A4, i nic nie działało oprócz centralnego zamka. Alarm się uzbrajał ale co z tego mogłem otworzyć drzwi i nic, wkładałem rękę do środka i nic. Nawet użyłem kluczyka plastikowego (serwisowego czy coś takiego) i co, odpalił.. Więc nawet immo mi nie działa.

Ale już go zabezpieczyłem po swojemu teraz tylko laweta pozostaje złodziejowi a i tak będę o tym wiedział :)

Kolego, chyba w tej sprawie nie przejrzałeś dobrze tego forum.

Po 1. Alarm rozbraja się po otworzeniu kluczykiem - spróbuj otworzyć klamką wew. to przekonasz się czy działa.

Po 2. W plastikowym kluczyku też jest pastylka immo i dlatego odpalił bez problemów.

A co do takich alarmów to mam pewne wątpliwości, do ich jakości... zapewne wyprodukowane w chinach, w fabryce która zupełnie nie zwraca uwagi na takie kwestie jak kontrola jakości.

Poza tym materiały użyte do produkcji pozostawiają bardzo wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie alarm nie zazbrajał się po zamknięciu z kluczyka :(

Gdy już się uzbroił też mogłem otworzyć drzwi i nic sie nie działo :(

A co do kluczyka plastikowego to nie wiedziałem że ma immo. Z tego co kojarze z instrukcji obsługi to tam było napisane że nie uda się nim uruchomić auta, ale może mi się pomieszało, więc tu się nie będę spierał.

PS Ja jestem elektrotechnikiem (w sumie nie te napięcia, ale podstawy elektroniki jakieś tam mam) i co do jakości alarmów i zakmów o których wspominałem, to ja się ich nie boję bo sobie naprawię jak się popsują. Zdecydowałm się sam na centralkę z kluczykiem scyrorykiem do audi 100 z 86 roku (chodziło o zamykanie z pilota, a każdy chyba przyzna że te kluczyki są wygodne). Skorzystałem z firmy (i tu nie wiem czy mogę powiedzieć, narazie się wstrzymam, jak coś to na PW lub GG) mają tanie rzeczy to fakt (oczywiscie CHINA), ale juz 2 lata mam ten centralny i nic się narazie nie popsuło, mnie to przekonało i do a4 też zakupiłem alarm u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dorobienie kluczyka z imobilajzerem zapłaciłem 80zł :) więc lepiej się opłaca niż w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie, jeśli można wiedzieć, w takiej cenie dorabiają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dorobienie kluczyka z imobilajzerem zapłaciłem 80zł :) więc lepiej się opłaca niż w ASO

dziwnie tanio ale standardowa cena tego klucza to 130zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co mówisz bo mi w serwisie ASO do passata B5 z 99 roku krzyknęli mi 450 zl, zaś w hipermarkecie 300 zl i jak narazie to była najniższa cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co mówisz bo mi w serwisie ASO do passata B5 z 99 roku krzyknęli mi 450 zl, zaś w hipermarkecie 300 zl i jak narazie to była najniższa cena.

moment moment...ja patrze na rocznik w twoim profilu wiec 97r 130zł a 98r wzwyż 250 zwykły 350-450 scyzoryk :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster mi dorabiał dobry znajomy i dlatego taka cena za klucz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wihajster mi dorabiał dobry znajomy i dlatego taka cena za klucz :good:

czyli wszystko jasne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...