Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Po odkręceniu korka wlewu oleju wydobywa się niewielka "chmurka dymu" ?


rav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu wymianiałem olej w silniku i filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej tzw. słynną odmę w V6 TDI :) .

Dzisiaj kontrolnie sprawdziłem stan oleju i okazało się, że na bagnecie stan był tak troche bliżej MIN niż MAX, tak

więc postanowiłem dolać odrobinę oleju. Po odkręceniu korka wlewu oleju z otworu wydobyła się mała chmurka

czegoś na wzór dymu. Czy to normalne zjawisko. Nadmienią, iż całą operację wykonałem na rozgrzanym silniku,

chwilę po zgaszeniu auta.

__________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było to juz tego sporo :szukaj:

a jak zagotujesz wode w czajniku to co widzisz?

(po rozgrzaniu silnika do temperatury roboczej) jest to normalne zjawisko, że leca opary z oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a jak zagotujesz wode w czajniku to co widzisz?

Olej silnikowy to chyba nie H20 i nie paruje tak jak zagotowana woda ?? A po za tym temperatura wrzenia oleju

jest znacznie wyższa niż wody :mysli: . Jesli się mylę to proszę o sprostowanie.

Przed utworzeniem tematu szukałem na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Być może pominołem jakies posty

na ten temat. Jeśli tak to proszę o wskazówki gdzie mam szukać odpowiedzi na moje pytanie.

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a jak zagotujesz wode w czajniku to co widzisz?

Olej silnikowy to chyba nie H20 i nie paruje tak jak zagotowana woda ?? A po za tym temperatura wrzenia oleju

jest znacznie wyższa niż wody :mysli: . Jesli się mylę to proszę o sprostowanie.

Przed utworzeniem tematu szukałem na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Być może pominołem jakies posty

na ten temat. Jeśli tak to proszę o wskazówki gdzie mam szukać odpowiedzi na moje pytanie.

________________

Pozdrawiam

Rafał

czy ja porównałem gotującą sie wode do oleju :cool1:

podałem tylko przykład

nie ma co sie obawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za informacje.

( PS. A już myślałem, że coś niedobrego dzieje z silnikiem w moim aucie. )

_________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po za tym temperatura wrzenia oleju

jest znacznie wyższa niż wody :mysli: . Jesli się mylę to proszę o sprostowanie.

nikt nie pisał że olej wrze... tylko że uchodzą opary... nie panikuj... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...