Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Wymiana odmy 2.5 tdi + zepsuta rurka łącząca EGR z turbina


arto19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 2.5 Tdi jak w profilu silnik o oznaczeniu BFC. Wg książki serwisowej zbliżał sie okres wymiany płynów filtrów itp. Ksiażka prowaodzona jest do 160 tyś w Niemczech jest to orginalny przebieg. Wyminiłem co trzeba + wymiana odmy i sprawdzenie wałków rozrządu. Mechanik powiedział że silnik jest w super stanie wałki praktycznie niezurzyte wiec zapłaciłem i odjechałem do domu. W dordze do domy zaczeło coś piszczeć wyć nie wiem jak to nazwać. Dźwiek był słyszalny tylko na niskich obrotach przy dodawaniu gazu i przy spadku obrotów silnika. Wiec odkręciłem osłony tyrbiny myśląc ze może turbo coś szwankuje i oto moim oczom ukazała się arcy fachowo sklepana rurka łącząca EGR z turbiną. Jutro jade do magików aby naprawili ów usterke. Z tego co śie orientuje to na forum juz jest instrukcja wymiany odmy. Panowie mechanicy prawdopodobnie jej nie przeczytali. Chodzi o to ze w tym momencie bedą musieli zdemontować turbo. Moje pytanie brzmi jakie uszczelki i co bede musiał wymienić przy demontarzu turbiny w celu wymiany węża. Co ewentualnie grozi jeżeli tego nie zrobie, czy można z tym jeżdzić. Oto popis fachowców z serwisu zajmującego się wyłącznie grupa vw.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b73c169e4f046420.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8bbf5daedaafda0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest tam narobione :sick3: :oklaski: :oklaski:dla mechanika! A ten swist który słyszałeś to dzwięk spalin które wracają do EGR przez nie do końca zaklepaną rurkę! Jak juz chcieli to zaślepic to jest na to milion innych sposobów,dużo bardziej efektywnych i estetycznych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnawiam wątek. Wiec tak jak wcześniej napisałem mechanicy wymienili rurkę łączącą EGR z turbina oraz wyminili uszczelki. Ale niestety dalej słychać ten pisk wycie nie wiem jak to nazwać. Ma ktoś może jakiś pomysł może jest coś nie tak ze smarowaniem turbiny. Miał ktoś z was taki przypadek że po wymianie odmy coś wyło. Moźe turbo sie kończy przebieg 187kkm. Nie zauważyłem spadku mocy.[br]Dopisany: 28 Maj 2009, 21:01_________________________________________________co jest z Wami. Nikt nie miał podobnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelgo arto niestety nie słysząc tego dzwięku nikt raczej nie będzie w stanie wydać jednoznacznej diagnozy! Być może rolka napinacza,turbina też nie wykluczona-ale niestety to są tylko domysły.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic dzięki za odpowiedź będe dalej szukał. Sprawdziłem luzy wirnika w turbinie, myślalem też że nie ma smarowania w turbo, ale wszystko jest ok. Mysle ze to nie napinacz. To jest taki dzwięk jak by ktoś gwizdał. Możliwe że jakiś przewód jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...