Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Parktronik-uszkodzone czujniki-wymiana


Konradoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem z niedziałajacym parktronikiem. Po podłączeniu pod komputer okazało się ,ze padły dwa sensory (skrajny prawy i środkowo-prawy). Zastanawiam się nad naprawą – wymianą. Czy obojętne jaki (byleby vw/audi)sensor podejdzie? Czy musi być konkretnie pod model i rok produkcji (a4 b6 2004, avant). Widzę że są takii z okrągłym „okiem sensora” i prostokątnym. Mam prostokątny :( których dostępność na allegro jest mniejsza.

Kolejna sprawa czy konieczne będzie zdjęcie zderzaka – a co za tym idzie boczków bagażnika(avant), czy da rade jakoś podejść od spodu i wymienić.

Inną sprawą chodząca mi po głowie jest wyrzucenie ori i zastąpienie kupionym zestawem na allegro. Finansowo bardziej opłacalne (za 2 czujniki zapałce wiecej niż cały zestaw allegro) . Kwestią budzącą moje wątpliwosci mimo diagnozy VAGiem jest też czy np. centralka nie uległą uszkodzeniu - pomimo ,ze VAG wskazał uszkodzenie czujnika.

Z tym, ze zastanawiam się nad jakością i trwałością made in china produktów.

Acha z racji tego, ze nie dane mi było doświadczyć działającego systemu, mam pytanie czy na fisie pojawia nieodległość od przeszkody czy pozostaje sam sygnał dziwekowy? W tej chwili po włączeniu wstecznego przez 3 sekundy jest ciągły pisk a potem cisza. Kolejne włączenie wstecznego nie uaktywnia systemu, dopiero wyłączenie zasilania i ponowne przekręcenie kluczyka w stacyjce uaktywni parktronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą chodząca mi po głowie jest wyrzucenie ori i zastąpienie kupionym zestawem na allegro. Finansowo bardziej opłacalne (za 2 czujniki zapałce wiecej niż cały zestaw allegro)

nie baw się w badziewne zestawy z alledrogo, ori to ori. Cena czujników to od 50 do 100

Acha z racji tego, ze nie dane mi było doświadczyć działającego systemu, mam pytanie czy na fisie pojawia nieodległość od przeszkody czy pozostaje sam sygnał dziwekowy? W tej chwili po włączeniu wstecznego przez 3 sekundy jest ciągły pisk a potem cisza. Kolejne włączenie wstecznego nie uaktywnia systemu, dopiero wyłączenie zasilania i ponowne przekręcenie kluczyka w stacyjce uaktywni parktronik.

po włączeniu wstecznego jest jeden krótki sygnał, w miarę zbliżania się do przeszkody zaczyna pikać coraz to szybciej i przechodzi w ciągły sygnał (ok 20 cm od przeszkody) Na fisie niema o tym informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno co prawda w B5 miałem problem z czujnikiem, znalazłem na alegro za 60zł uzywke, nietrzeba było zdejmować zderzaka, więc moze w B6 też sie obejdzie. Robota trwała moze z 10min :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno co prawda w B5 miałem problem z czujnikiem, znalazłem na alegro za 60zł uzywke, nietrzeba było zdejmować zderzaka, więc moze w B6 też sie obejdzie. Robota trwała moze z 10min :naughty:

Mam łapy jak bochny wiec jesli będzie mało miejsca niewiele zdziałam...

Mógłby ktoś z ETKI podac mi nr tych czujników do mojego autka (VIN potzrebny?) ?? Na allegro masa tego jest i do kogo bym nie "uderzył" to pada odpowiedz: "paanie bedzie pasować jak ulał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno co prawda w B5 miałem problem z czujnikiem, znalazłem na alegro za 60zł uzywke, nietrzeba było zdejmować zderzaka, więc moze w B6 też sie obejdzie. Robota trwała moze z 10min :naughty:

Mam łapy jak bochny wiec jesli będzie mało miejsca niewiele zdziałam...

Mógłby ktoś z ETKI podac mi nr tych czujników do mojego autka (VIN potzrebny?) ?? Na allegro masa tego jest i do kogo bym nie "uderzył" to pada odpowiedz: "paanie bedzie pasować jak ulał".

bez zdejmowania zderzaka się nie obędzie :(

tu masz przykład i numer tego czujnika:

http://cgi.ebay.pl/Audi-Parksensor-PDC-A4-8E-A6-4B-OEM-4B0919275B_W0QQitemZ260409766255QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3ca1a1b16f&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...