Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 94 rok] sonda lambda - złe wskazania


Jurekh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jak gdzies tam kiedys pisalem moj super pojazd brał 12 litrow na 100km przy spokojnej jezdzie... powedem tego miała byc sonda lambda która pokazywała zawsze najwyższe wartości (cokolwiek to znaczy). Wymieniłem sondę na nowa - oryginalna dalej pokazuje najwyższe wartości... mechanik powiedział ze przyczyną tego jest niedziałający przepływomierz... komputer pokazywal blad 00651 - blad mieszanki czy cos takiego ale po wykasowaniu juz nie powrocil. moje pytanie... czy to faktycznie jest przeplywomierz czy cos jeszcze bo chcialbym zmienic cos co pomoze a nie wydawac zbednie kase... prosze o pomoc, pozdrawiam, JH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wyczyść przepływomierz i wtedy zobacz co i jak. Jeśli wszystko chociaż na parę dni wróci do normy to znaczyć będzie, że to wymiany jest wyżej wspomniany element :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

odkręcasz, wyciągasz wkład z podzespołami elektrycznymi. Będziesz widział element o kształcie wałka w poprzeg którego znajdują się druty - wyczyść oba jakimś płynem do elektryki np. Kontakt. Bądź delikatny! jeśli się boisz to lepiej oddać to w ręce speca.

Tutaj masz trochę lektury http://www.a4-klub.pl/forum/posting.php?mode=reply&t=10017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

jeśli wskazanie jest zbyt wysokie = mieszanka za bogata (?) ECU próbuje zubożyć sam ale nie mogę ponieważ przycina się zaworek węgla aktywnego. To jest moja teoria. Podjedź do speca i sprawdź jak komp radzi sobie z mieszanką. Jeśli będą wartości w mieszance chwilowego np -10% czy tam -20% non stop a mieszanka ogółem będzie w normie to raczej potwierdzi to mój powyższy pomysł.

Dodatkowo podobny błąd addycjonalny mieszanki mogą powodwać (wykluczając lambdę i przepływkę)

- słabe ciśnienie paliwa

- zbyt duża ilość paliwa w oleju

- pokonywanie bardzo krótkich odcinków pomiędzy kolejnymi odpaleniami (to wiąże się też bezpośrednio z wyżej wymienioną nadmierną ilością paliwa)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...