Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny zapach z wentylacji- auto bez klimy


Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich ACzteromaniaków. Mam mały problem z wentylacją i potrzebują pomocy. Po rozgrzaniu silnika przy ciepłym nawiewie czuć jakby spalenizną, a przy zimnym czyściutkie powietrze. Filtr kabinowy wymieniony, przewody wentylacyjne odświeżone... Urodziła mi się córeczka miesiąc temu i nie chciałbym ją truć nie wiadomo czym.Nurtuje mnie to strasznie. Pomóżta chłopy...

Aha. Czytałem, że w dieslach są jakieś świece dogrzewające w systemie ogrzewania ze względu na dobrą skuteczność silnika...co to jest i gdzie??Chyba nie chodzi o żarowe ;)

W instrukcji "Sam naprawiam..." napisali, że jak czuć słodkawy zapach przy ogrzewaniu to należy wymienić wymiennik ciepła...znów nie wiem o co biega...HELP ME!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos to potwierdzi ale czy aby nie jest to nagrzewnica? Nie wiem jaka jest jej budowa ale może sie rozszczelinila. Taka "spalenizna" moze pachniec plyn z chlodnicy ktory przeplywa wlasnie przez nagrzewnice. Jezeli sie rozszczelnila to poleca to dokladnie sprawdzic bo jezeli plyn sie wyleje do nadmuchu to przez dlugie miesiace nie pozbedziesz sie tego zapachu.

[ Komentarz dodany przez: Lukas: 10-05-2007, 10:23 ]

3 ostrzezenia juz nie bylo zarobiles minusa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienić wymiennik ciepła

Nagrzewnica inaczej nazwana

Jeżeli nagrzewnica cieknie to po włączeniu ogrzewania zaparują szyby tłustym syfem

Wszystko zależy od stopnia wycieku ;)

Ja mialem pekniecie nagrzewnicy. Wiec objawy byly nie do podrobienia: bulgotanie gdy wlaczylem wiatrak :cool: Jednak znajomy taksowkarz mial peknieta delikatnie nagrzewnice i nic nie parowalo, bulgotalo. Wszystko zalezy od wielkosci wycieku. Chyba metoda "na wech" jest najlepsza :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...