Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Nagły i całkowity wyciek oleju w 2.6 V6


Gajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie wylało go do końca ale opisze od początku.. Odpalam autko ( -5 st ) i jadę po 3 km zapala się lampka, zatrzymuje i dolewam olej ( troszkę mi cieknie wiec pomyślałem że ubyło już za dużo). Ale niestety patrzę pod autko a tam plama. Telefon - mechanik - hol i autko stoi. Wracam do domu po jakiejś godzinie i na ulicy po której jechałem ślady po sprzątaniu. Straż miała co robić. Na 100 % była to moja plama na jakiś 100 metrach więc domyślam się ze wyciek nastąpił nagle. Mechanik do którego dzwoniłem i mowiłem co i jak powiedział że mogło wysadzić filtr i moje pytania.

1 czy może być to przez odmę (300000 tys km przebiegu) i raczej nie wymieniana. Do tego od jakiegoś czasu zobaczyłem wycieki po prawej stronie (filtr powietrza) chyba z pod klawiatury bo czasem kapie na kolektor i zadymi do tego korek do wlewu ciężko się odkręca jakby go zasysało

2 jeżeli to będzie faktycznie filtr oleju wysadzony czy po włożeniu nowego mogę być spokojny że nie zdarzy się to po raz drugi?

3 gdzie szukać tej odmy w 2.6 V6?

4 czy poklejone plastikowe wężyki taśmą przy przepustnicy mają na to wpływ. Pytam ponieważ z klawiatury zaworów wychodzą takie rurki plastikowe do przepustnicy które są w kolejce do wymiany i zastanawiam się czy nie jest to odma. [br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 00:58_________________________________________________okazało sie ze to jakaś uszczelka która znajduje sie pod filtrem, skoczyło sie tylko na jej wymianie i na zalaniu nowym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...