Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanko ws. uszczelki miski olejowej


Ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem, że mam niewielki wyciek oleju spod miski olejowej, nie spod korka tylko spod samej miski. Stojąc przodem do samochodu jest to po lewej stronie, obok rozrusznika. Mając możliwość skorzystania z kanału wytarłem cały ten obszar do sucha, sprawdziłem wszystkie śruby - dokręcone. Sam wyciek nie jest duży - parę kropel po jeździe. Na stojącym aucie sucho pod spodem, dopiero jak pojeżdżę to tych parę kropel się pojawia. Na bagnecie też wiele oleju nie ubywa.

I chciałem się tylko dopytać - bo wiem z innych wątków, że ta uszczelka jest jakaś metalowa czy wzmacniana metalem i interesuje mnie to, czy jest możliwość żeby ją w końcu "wydmuchało"? Czy po prostu ten wyciek będzie cały czas taki sam, ewentualnie minimalnie większy?

Od razu nadmieniam, że czytałem o tym, że można ją wymieniać ale oczywiście jak to w A4 trzeba do tego rozkręcić pół samochodu, poza tym nie chcę bawić się w koszty bo za jakiś czas mam zamiar się tego auta pozbyć. Chodzi mi o to czy można z takim to wyciekiem przez jakiś czas jeszcze jeździć?

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo i szczerze powiedziawszy olałem to

Oleju raptem na 12 000 tys dolałem 0,9L narazie planuje z tym jezdzic a już z tą przypadłościa latam ok 16000 tys km... będę miał czas na wiosne i chęci to to wymienię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że ta uszczelka jest jakaś metalowa czy wzmacniana metalem...

Pozdro.

U mnie wiem że pod miską olejową nie ma uszczelki tylko specjalna jakaś masa. Miałem to wymieniane,ale nie pamiętam kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij sie lepiej czy to czasem nie uszczelniacz,uszczelka jest metalowa wiec raczej nie puszcza czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki tam jest uszczelniacz, który mógłby olej puszczać?

(a co do tego co często czy rzadko występuje to akurat w moim aucie niczego pewien być nie mogę i przerabiałem już tyle rzeczy, które właśnie typowe nie są, więc na wszystko muszę byc gotowy)

dzięki za zainteresowanie tematem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też wydaje że tam nie ma uszczelki tylko masa.

demontujesz,czyścisz, nakładasz masę i przykręcasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też wydaje że tam nie ma uszczelki tylko masa.

demontujesz,czyścisz, nakładasz masę i przykręcasz.

Jak mówiłem wcześniej ja nie mam uszczelki tylko jakąś specjalną masę pod miską olejową, może to zależy od typu silnika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, masa uszczelniające jest, w nowszych silnikach.

We wczesnych produkcjach jest uszczelka.

Nota bene ja jutro zmieniam ta uszczelkę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...