Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wahacze zaczynają "stukać"


kaniewiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie. Chodzi o wahacze górne prawe ( przedni i tylny )

Moje pytanie jest następujące: Czy można wymieniać tylko górne wahacze??? Czy jest zalecana wymiana całej prawej strony (góra i dół)??? Czy też wymienia się obie strony (prawa góra i lewa góra)??? Jak to z tym jest??? To "stukanie" nie jest jeszcze tak odczuwalne ( raz na jakiś czas gdy na coś najadę ). Może jeszcze nie czas na wymianę, ale chcę już się zapoznać się z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj już teraz, bo jesli jeden puka, to przyczynia się do szybszego zużycia innych. Można oczywiście wymieniać pojedyńczo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak mówi tak zrób :wink4: jak posprawdzał wszystko to teraz tylko wymienić i spokojnie śmigać dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy::a4fan: Dzięki[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 11:04:17_________________________________________________I jeszcze jedno: zauważyłem w swoim aucie taki dziwny "szum" przy zmianie biegów z 1 na 2 - (prawe przednie koło) Tak dzieje się od czasu do czasu - nie cały czas. W szczegłności gdy auto jest zimne. Czy może być ten dziwny "szum" spowodowany "trochę" niesprawnymi wahaczami górnymi??? Czy ktoś z kolegów miał taki problem??? Trochę jest to dokuczliwe jak wiem,że "szumi". To jest taki odgłos - trudno mi określic - ale jakby coś obcierało a potem się uspokaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy::a4fan: Dzięki[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 11:04:17_________________________________________________I jeszcze jedno: zauważyłem w swoim aucie taki dziwny "szum" przy zmianie biegów z 1 na 2 - (prawe przednie koło) Tak dzieje się od czasu do czasu - nie cały czas. W szczegłności gdy auto jest zimne. Czy może być ten dziwny "szum" spowodowany "trochę" niesprawnymi wahaczami górnymi??? Czy ktoś z kolegów miał taki problem??? Trochę jest to dokuczliwe jak wiem,że "szumi". To jest taki odgłos - trudno mi określic - ale jakby coś obcierało a potem się uspokaja.

Kolego szum może powodować łożysko ale sprawdz jeszcze osłone silnika i miski olejowej ona jak sie poluźni lubi szumieć :)

Wracając do wahaczy... Ja mam dostęp do orginalnych LEMFORDERA cena za komplet okolo 1500 zł

koszt w serwisie 4600 zł ( MOWA O b6-7!! auta od 2002-2007? )

W moim źródle jak i w ASO dostajesz gwarancje na 2 lata decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile jest wszystkich wahaczy w A4 B6? po ile na jedno koło? I czy jest to takie samo zawieszenie jak w A4 B5? pytam bo wkrótce zamierzam nabyć A4 B6 i mnie to cały czas nurtuje.

4 wahacze na jedno koło. Zawieszenie jest troche inne, górne wahacze są takie same ale dolne juz nie. Inna też jest zwrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 wahacze na jedno koło. Zawieszenie jest troche inne, górne wahacze są takie same ale dolne juz nie. Inna też jest zwrotnica.

Tak więc 4 na koło, mówisz o przednim zawieszeniu prawda? a co z tylnym? ile tam jest tych wachaczy? bo gdzieś widziałem fotkę A4 B6-podwozia i tam było widać jakiś taki wahacz trapezowy.

A jak generalnie z trwałościa? jest lepiej niż w A4 B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w B5 ale ja w swojej B6 pierwszy raz wymieniałem ostatnio 2 wahacze górne w prawym kole reszta jeszcze orginalna z 2001 roku, więc chba nieźle jak na 9 letnie auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...