Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelki pokrywy zaworów


bediks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z tego wzgledu ze uszczelka dosc mocno zaczelak ciec , trzeba ja wymienic, chcialbym to zrobic sa, poczytalem troche ale napotkałem na mały problem, otórz jak widac na zalaczonych nizej zdjeciach widac jakby głowica skladala sie z dwóch czesci, na "głównej" glowicy jest jakby "druga mała" i sruby trzymajce pokrywe przechodza przez ta mala i sa przykrecone do tej wiekszej, jak dzialala strona vag cat to widzialem na rysunkach ze to 2 czesci sa nierozdzielne i nie ma tam zadnej uszczelki ale widac tam silikon czyli da rade to rozebrac, prawdopodobnie ze dostac sie do wałka rozrzadu.

i teraz nie wiem czy sam wymieniac bo nie mam klucza dynamometrycznego, i czy bede dokrecal sruby na oko to czy gorna czesc głowicy nie poodkształca sie, jak nie to czy jest jakas kolejnosc dokrecania tych srub

wp000174a.jpg

wp000175.jpg

wp000176t.jpg

wp000177j.jpg

---------- Post dopisany 21-08-2012 at 06:40 ---------- Poprzedni post napisany 17-08-2012 at 10:34 ----------

Macie chociaż informacje z jaka sila dokręcać te śruby i w jakiej kolejności ?

---------- Post dopisany at 06:40 ---------- Poprzedni post napisany at 06:40 ----------

Macie chociaż informacje z jaka sila dokręcać te śruby i w jakiej kolejności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że też miałem silnik alz i odkrecalem pokrywę- dokrecalem ją do momentu zatrzymania klucza (na wyczucie) lepiej może spróbuj odkręcić śruby:-)

---------- Post dopisany at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

powiem Ci że też miałem silnik alz i odkrecalem pokrywę- dokrecalem ją do momentu zatrzymania klucza (na wyczucie) lepiej może spróbuj dokręcić śruby:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admin a odkrecales po co?? czy po dokreceniu na oko cielko cos spod pokrywy??

i nie skumalem twojego ostatniego zdania??

a co do sily to chyba jest napisane 10 Nm

a co to za program, móglbys sie nim podzielic?? a kolejnosc jest tu dla 10 srub a nie do 8

---------- Post dopisany at 11:25 ---------- Poprzedni post napisany at 11:24 ----------

a wypowie sie ktos , czy klucze dynamometryczne takie za 120 zł jakie sa na allegro to sa cos warte??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcałem ją bo byłem ciekawy;p Dokręcałem śruby z wyczuciem żeby się nie zerwał gwint i nie potrzebowałem żadnego klucza dynamometrycznego;p Nie było wycieków aż do sprzedaży. Dalej to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzieki, od tygodnia szukam kogos kto ma pozyczyc kluc dynamometryczny i lipa, chyba sobie kupie bo nie chce jej krzywo przykrecic bo skoro cieknie to albo uszczelka puszcza albo pokrywa krzywa/krzywo przykrecona, a nie chce sie wkur**c jak po wymianie znowu bedzie ciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno zrobie, prawdopodobnie zrobie to bez klucza dynamo bo nikt nie ma i nie mam od kogo pozyczyc, kazdy mi radzi dokrecic na oko:kox:i potraktowac czerowym silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przyszłości taki klucz się przyda więc warto w niego zainwestować ;) Koszt dobrego klucza to około 100zł więc lepiej wydać "tę stówkę" niż potem głowić nad urwaną szpilką :) Co do silikonu chyba w książce Sam naprawiam są zaznaczone miejsca gdzie użyć silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie zastanawiam nad tymi 3 :

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 1/4'' 5-25Nm BASS POLSKA (2522197157) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

CORONA klucz DYNAMOMETRYCZNY 1/4 5-25Nm CERTYFIKAT (2531372063) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

*Klucz dynamometryczny 1/4" 6-30 Nm JONNESWAY (2576963109) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jonnesway o tyle lepszy mi sie wydaje ze zakres jest nie 5-25 a 6-30 tyle ze jest drozszy no i generalnie nie znam opini na temat tych 3 firm

---------- Post dopisany 24-08-2012 at 18:23 ---------- Poprzedni post napisany 23-08-2012 at 19:48 ----------

Dominik mam juz ten program na kompie i wystarczy wpisać audi a4 ale 2001-2007 i wyjdzie silnik alz i moment dokręcenia pokrywy jest ten sam jakby co ogólnie fajny program tylko mam wersje 3 coś tam i nie wiem jak bardzo to nie aktualne

---------- Post dopisany 03-09-2012 at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany 24-08-2012 at 19:23 ----------

zaraz po zdjeciu pokrywy, ogólnie mozna cos po tym widoku wywnioskowac??

WP_000257.jpg

<br /><br />

WP_000256.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowy na forum mam taki sam problem w moim audi wyciek miedzy glowica a tym czyms miedzy glowica a deklem dam rade sam to czyms uszczelnic i co trzeba odkrecic z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykam się z takim samym problemem w ALZ mojej Mamy. Mianowicie olej dookoła głowicy.
5dni temu wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów na Elringa nr 06B103483L - jakby ktoś szukał.. cena około 60zł
Dokręciłem wszystko zgodnie z sztuka która podaje ELSA, oraz wszystko wyczyściłem.
Niestety dziś znów dostrzegłem smugę oleju :/
Według mnie cieknie to z górnej części głowicy, która spełnia role górnego łożyskowania wałka rozrządu. Jest ona sklejona/uszczelniona silikonem.
Dziś znalazłem materiały jak to wymienić.... trochę lipa bo tydzień temu wymieniałem rozrząd, a do operacji wypadałoby zdemontować kolo pasowe ponieważ boje się ze pasek pociągnie wałek na dół i później przy dokręcaniu może pęknąć ;/ ETKA i info z userów z sieci nie wprowadziły w błąd mówiąc i pokazując ze to jeden element

Pozwoliłem sobie ukraść zdjęcie kolegi:
Żółte gwinty - pokrywa zaworów 10Nm
Czerwone nakrętki - górna część głowicy 23Nm
Niebieskie śruby - śruby głowicy
Zielone strzałki - silikon uszczelniający
nRKu0NOm.jpg

Co pokazuje etka
FGtv0Gym.jpg

A tutaj jak dokręcić pokrywę zaworów. Generalnie ta operacja jest bardzo prosta, ale dobrze jest się wyposażyć w mały klucz dynamometryczny, aby wszystko równo dolegało. Pokrywa jest chyba z plastiku. Jak za mocno dokręcimy lub nierówno może znów zaraz cieknąć lub coś pęknąć. Nie używamy żadnych silikonów
TbEdpUsm.jpg

Demontaż i montaż górnej części głowicy.
Trochę okroiłem instruktaż, niestety bez ściągacza do kola pasowego oraz demontażu mordy i rozrządu się nie obejdzie.
5gn27fhm.jpg
Qz97Gomm.jpg

Edytowane przez chris1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tam cieknie ale nie dużo , będę wymieniał rozrzad nie długo to to się poprawi wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...