Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zdemontować i Zamontować boczne słupki pasów


Warson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem używane boczne słupki pasów bezpieczeństwa, czy ktoś mi powie jak je zamontować?

Jak zdemontować całą tą boczną obudowę i jak najlepiej poradzić sobie z Pasami?

Bardzo proszę o pomoc, nie chcę niczego znowu zepsuć albo połamać itp..

byłbym wdzięczny za jakiś tutorial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę rwał je u siebie (jak pogoda pozwoli) to dam Ci znać jak było:) Wydaje mi się , że wszystko jest na zatrzaski tylko. Ogólnie to do odważnych świat należy. Popatrz , pomyśl i nic na siłę. Wszystko da się rozebrać i złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa na zatrzaski właśnie połamałem, teraz chcę wsadzić nowe ale muszę rozkręcić pasy a te boczki długie są na inne zaczepy w ogóle to wszystko jakieś chore w tym Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydawało , że raczej przemyślane z głową i tak jak trzeba ;) Nie licząc przodu zdejmowanego do wymiany rozrządu itp. Może wypowie się ktoś kto to już przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości. I tak jest lepiej niż na innych. Bardziej doświadczeni są zmęczeni powtarzającymi się pytaniami i je olewają po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba się zabrać za tą górną część czyli przy samej podsufitce musimy sobie jakoś czymś podhaczyć i wtedy przez szczelinke zobaczymy 2 zatrzaski ja to robiłem śrubokrętem płaskim tylko trzeba uważać na plastik aby się nie wykruszył jeżeli już wyczepimy te 2 zatrzaski to górna część wysuwamy w kierunku podsufitki a żeby zdemontować dolną część to musimy zdemontować plastikowe osłony progów wewnątrz auta a aby to uczynić musimy wykręcić 2 wkręty krzyżakowe z przodu w nogach w słupku aby zdjąć ten plastik

tx3qamo5.jpg

następnie aby zdjąć całkowicie plastik na progu musimy wyjąć tylną kanapę która wystarczy na brzegu tam gdzie jest krawędź szrpnąć do góry i już jest nasza

wzjy2gtc.jpg

jak juz pewnie zauważyliście to że ten platikowy próg jest w całości przedni z tylnym i po wyjeciu kanapy ukaże się nam jeszcze jedna śrubka krzyżakowa po jej wykręceniu możemy od tyłu również szarpnąć ku górze i już cały ten element powinien nam odejść

emkv46dk.jpg

no i teraz bez problemu możesz wysunąć ten dolny duży plastik osłaniajacy słupek środkowy wysuwając go do góry bo trzyma sie na wsówkach na dole jak i po środku i wystarczy tylko go wysunać do góry bez szarpania do siebie. no a jesli potrzebujesz zdjąć całkowicie górny element słupka to wydaje mi się że wystarczy odkręcić pas na dole przy progu jest przykręcony bodajże na jedną śrubę i wtedy powinien ci zejść. mam nadzieję że ci troszkę uprościłem demontaż tego jeśli chodzi o montaż to wszystko w odwrotnej kolejności

mf63yoau.jpg

na tym zdjeciu na czerwono masz pokazane w którym miejscu dokładnie są te zatrzaski w górnym plastiku słupka przy podsufitce a żółtą strzałka zaznaczyłem miejsce o którym musisz pamietać przy składaniu do kupy w to miejsce musi wejść śruba która wystaje z mechanizmu regulacji wysokości pasa bo jak jej nie wsuniesz w to miejsce to później plastik nie będzie chciał regulować góra dół pasa

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze pas zdemontować najlepiej u dołu i go przeprowadzić przez nowy boczek?

Jeszcze mi napisz jak zdemontować te długi plastikowy bok te co jest pomiędzy tym jasnym boczkiem a tym przy listwie na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to co na zdjeciu na zielono to tak jak pisałem na poczatku ten jasny element od góry nastepnie listwe na progu i wtedy ten środkowy element wysuwasz do góry i jest twój zresztą jak zdejmiesz górę i listwę na progu to juz będziesz widział jak to jest wsadzone

6skf3o44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek, po 2 latach i mnie przydały się te zdjęcia, zdjąłem plastiki łamiąc tylko jeden zaczep :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...